Logo MojaObčina.si

Vojnik

DANES
1°C
-6°C
JUTRI
4°C
-2°C
Deli

Rejci perutnine, preberite dopolnilno odločbo in zaščitite perutnino!

Odlok o prepovedi gibanja perutnine velja že nekaj mesecev. Uprava RS za varno hrano, veterinarstvo in varstvo rastlin, Območni urad Celje je uredbo dopolnila z odločbo, ki dovoljuje posebne pogoje za to področje. Že površni pogled na okolico naših domov, kjer se perutnina prosto giblje nam pove, da tega odloka ne jemljemo resno in ga slabo upoštevamo. Gre za naše zdravje!

 Uprava RS za varno hrano, veterinarstvo in varstvo rastlin, Območni urad Celje tudi za občino Vojnik izdaja DOPOLNILNO ODLOČBO, ki prepoveduje prosto gibanje in hranjenje perutnine. V priloženi datoteki si preberite podrobnosti odredbe in poskrbite za njeno izvajanje.

 

Prepovedano je:

  1. Perutnino in ptice v ujetništvu zadrževati (gojiti) na prostem.
  2. Uporabljati vodna zajetja na prostem.
  3. Oskrbovati perutnino iz vodnih zajetij na prostem.
  4. Skladiščiti krmo na prostem, ki ni zaščitena pred divjimi pticami in drugimi živalmi.

 

Dovoljeno je gojenje perutnine in ptic na prostem pod posebnimi pogoji: mreže, strehe (glej priloženo datoteko)! Odredbo je treba dosledno upoštevati, kršitelji bodo kaznovani.

 
Tekst in foto: Lea Sreš

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!