Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.10.2017

oblačno
Danes bo oblačno. Zjutraj bo na zahodu začelo deževati, padavine bodo čez dan zajele vso državo. Predvsem v južni Sloveniji bodo tudi nevihte s krajevnimi nalivi. Zapihal bo okrepljen severni do severovzhodni veter, na Primorskem popoldne zmerna do močna burja. Meja sneženja se bo proti večeru spustila do nadmorske višine okoli 1200 m, v noči na ponedeljek pa tudi pod 1000 m. Najvišje dnevne temperature bodo od 8 do 14, na Primorskem do 18 stopinj C.
8°C | 14°C
ponedeljek, 23.10.2017
6°C | 12°C
torek, 24.10.2017
3°C | 16°C
sreda, 25.10.2017
4°C | 16°C
četrtek, 26.10.2017
5°C | 20°C
Opozorila
Nedelja, 22.10.2017 ob 6h
Danes popoldne bo na Primorskem zapihala zmerna do močna burja. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h. Že v drugi polovici noči na ponedeljek bo hitro slabela.
8°C
14°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Praznik KS Vojnik


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
24.06.2013      22:09
A A

Praznik KS Vojnik


Osrednja prireditev ob prazniku KS Vojnik je potekala 20. junija 2013, tako rekoč na rojstni dan naše KS.


*Poročilo o delu je dala predsednica KS Vojnik Lidija Eler Jazbinšek
*Poročilo o delu je dala predsednica KS Vojnik Lidija Eler Jazbinšek
Deli:

Na slavnostni seji smo z gosti orisali leto, ki je preteklo od našega lanskoletnega praznovanja praznika KS, in ugotovili, da smo kljub  časom, za katere velja, da niso najboljši, lahko zadovoljni, saj se je v KS marsikaj spremenilo.

Pred enim letom smo bili zaskrbljeni zaradi težav izvajalca izgradnje vrtca. Spraševali pa smo se tudi, kako bo s telovadnico, katere gradnja se je predvidevala.

Veseli me, da lahko potrdimo, da je vrtec dograjen in da je težko pričakovana  telovadnica predana v uporabo.

Da sta ti dve veliki investiciji v naši KS, ki sta namenjeni sedanjosti in prihodnosti, kljub težkim časom in kriznim razmeram izvajalca tekli in bili izvedeni, pa imata velike zasluge gospod župan Beno Podergajs in Vesna Poteko s sodelavci občinske uprave, za kar se jim iskreno zahvaljujem.

Najpomembnejša naloga KS je sodelovanje pri upravljanju lokalnih zadev. Te temeljne naloge se vsi člani sveta dobro zavedamo. Pri oblikovanju potreb in interesov v KS skušamo čimbolj sodelovati s krajani, za kar poskrbijo člani sveta vsak na svojem področju, in tako vsako leto sproti dopolnjujemo plan. Najbolj veseli pa smo, kadar lahko potrdimo, da je bil predlog uresničen. Tako je izgrajeno  prečrpališča za kanalizacijo.

Začela se je postopna obnova mrliške vežic, na slabo stanje katere smo opozarjali. V prvi fazi se bodo dogradile sanitarije in spremljevalni prostori.

Na področju vodooskrbe  je bilo izdano  gradbeno dovoljenje za vodovod Tomaž, načrtujejo se idejni projekti za nadaljevanje na Tomažu še do ostalih gospodinjstev.

Izdelani so projekti za vodovod Razgorce. Izvaja se načrtovana sanacija  nekaj ulic.

Bila je podpisana pogodba za izgradnjo kanalizacije v občini Vojnik, v letošnjem letu  je predvidena izgradnja kanalizacije Arclin,  ki že poteka.Pridobljena so bila sredstva za sanacijo plazu na Ranču Kaja in Grom.

Med dolgo zimo, ki je bila obilna s snegom, je bilo uničenih veliko cest, ki jih skušamo obnavljati z gramoziranjem, asfaltne ceste pa s krpanjem. Žal je posledica dolge zime tudi izredno velik račun za zimsko službo.

Na območju naše KS primanjkuje urejenih pločnikov in kolesarskih poti. Želimo si , da se bo v doglednem času pristopilo k izgradnji pločnika TUŠ-pokopališče. Na tej trasi pa bi bilo potrebno najti tudi rešitev za varno prečkanje ceste pri spomeniku proti Kvedru in Tušu, saj veliko ljudi cesto prečka na nevarnem mestu.

Ljudje in njihova varnost pa nam mora biti vsem pomembna.

In prav mnogi posamezniki in društva so tisti, ki v Vojniku poskrbijo za marsikateri kulturni, zabavni športni dogodek in oživitev kraja.

Preporod doživlja naš stari del trškega jedra, kjer se je trgovini s pohištvom in frizerskemu salonu ter zlatarni pridružil Center ponovne uporabe in odprl že tudi unikatno popravljalnico oblačil. Na nasprotni strani ceste pa inovativna ustvarjalka šiva unikatne torbice in oblačila.

Poleg oživitve Celjske ceste, ki se je že prijema ime unikatna ulica, pa vsako leto naša pridna društva skozi vse leto poskrbijo za dogodke, kljub temu pa imajo še vedno voljo, da pripravijo prireditve tudi ob krajevnem prazniku.

 

V čast praznovanja praznika KS se so zvrstile številne prireditve. KS je na prvo druženje povabila krajane starejše od 80 let. Na srečanju so prisluhnili pevskemu zboru Vrtca Mavrica, opazovali spretne folkloriste Folklorne skupine OŠ Vojnik ter prisluhnili glasbi ter recitacijam in razmišljanjem o babicah in dedkih, ki so jih zanje pripovedovali učenci dramskega krožka RS OŠ Vojnik

Pogostili smo jih s hrano Gostišča Hrovat in pijačo Mirana Kovača ter sladkimi dobrotami, ki so jih napekle članice Društva kmetic Meta.

Vinogradniško vinarsko društvo je vabilo na 7. Praznik vina in proslavilo 10. obletnico društva, kjer so podelili številna visoka priznanja za kvalitetna vina, ki jih pridelujejo naši vinogradniki.

PD Vojnik se je odpravilo na tradicionalni pohod, tokrat so se ga pričeli na Uršuli pri Dramljah in se peš odpravili v Vojnik.

KK Vojnik je pripravil 21. Turnir trojk, za katerega je njihov predsednik povedal, da je najstarejši tradicionalni turnir v SLO.

V nedeljo, 9. 6. 2013, je bilo v organizaciji SD bratov Dobrotinškov izvedeno strelsko tekmovanje z malokalibrsko puško na strelišču v Doliču.

Člani DU Vojnik so tekmovali v streljanju z zračno puško, pomerili pa so se tudi v kegljanju na vrvici.

ZB za vrednote NOB je organizirala spominsko slovesnost pri Olčjeku.

Teniški klub Vojnik Občinski turnir v sklopu praznika KS Vojnik.

TD Vojnik je organiziralo petkov pohod po poteh Vojniških cerkva.

KO ZB za vrednote NOB 7. Tradicionalni pohod po poteh spominskih obeležij do Razgorja.

PGD Vojnik in RC pa tradicionalni piknik Katrce ter pokalno tekmovanje za starejše gasilce in gasilke.

Vsega tega pa ne bi bilo mogoče izvesti brez sodelovanja z gospodom županom, podžupanom, občinsko upravo, občinskim svetom, društvi, vrtcema, šolo.

Naša napovedovalka Rozmari Petek nam je na prireditvi napovedala lep večer. Strinjam se z njo. Tudi sama sem si želela, da bi bil večer praznika KS Vojnik lep za vse nas. Zaradi praznika KS Vojnik. Še bolj pa, ker je ta večer pripravljalo veliko ljudi, ki z dobro voljo širijo pozitivno energijo. To energijo so naši nastopajoči krajani in krajanke: Godci treh vasi, Dekleta z Gmajne, Repinovi fantje, Zala, krajani Pristave, Razgorja, Gabrovca in Bovš pokazali na odru kulturnega doma, ko so s pesmijo ob fotografijah vasi in posnetki približali utrip svojih vasi.

Tej dobri volji, ki jo nesebično razdajajo tudi nagrajenci, smo skušali na široko odpreti vrata.

 

VOJNIŠKI NAGRAJENCI OB PRAZNIKU KS 2013

Vsi smo veseli, če nam v stiski kdo ponudi roko, če se kdo nasmeje z nami, včasih je dovolj že lepa beseda ... Ni treba veliko, da sočloveku polepšaš dan. Tudi med nami so taki ljudje, ki jim je to način življenja. Za to ne dobijo plačila, včasih še zahvale ne, pa vendar delajo dobro za druge in hkrati zase, saj jim dobra dela prinašajo notranje zadovoljstvo.

Tudi letos so se člani Sveta KS Vojnik odločili, da ob krajevnem prazniku, ki ga KS Vojnik praznuje prav na današnji dan, poiščejo takšne ljudi in jim podelijo priznanja za njihova dobra dela, za vztrajnost pri določenem delu in razvoju kraja.

Eden takih je MIRKO BLAZINŠEK, ki ga vsi poznamo kot prijaznega, delovnega moža, ki zna s toplimi in prijateljskimi medčloveškimi odnosi zbrati krog enako mislečih ljudi in jih navdušiti za prostovoljno delo v društvu. To se vidi tudi pri delu Planinskega društva Vojnik, katerega predsednik je že vrsto let. Zaslužen je za ohranjanje planinskih navad, vrlin in običajev, ki jih v društvu uspešno prenašajo tudi na mladi rod. Njihovih izletov se udeležijo ljudje iz različnih krajev Slovenije. Člane društva je znal povezati tako pri delu, kot pri bolj veselih dogodkih. Tako so v letu 2006 začeli z gradnjo planinskega doma na Sv. Tomažu in z vestnim delom vseh članov in sponzorjev so dokazali, da pregovor V slogi je moč resnično drži. Več kot 5 tisoč opravljenih prostovoljnih delovnih ur priča, da so si ta dom resnično želeli, saj tu lahko sedaj uresničujejo svoje nadaljnje aktivnosti, od izobraževanj do različnih družabnih dogodkov.

 

 

 

OLGA in VIKTOR LEČNIK sta dolgoletna aktivna člana Planinskega društva Vojnik in Društva upokojencev, ga. Olga pa je zelo aktivna tudi pri Društvu kmetic Meta, zato se rada pošali, da ima tri šefe. V dolgih zimskih večerih, ki jih je bilo v letošnji zimi na pretek, je ga. Olga pokazala tudi svoj igralski talent v igri, ki so jo kmečke ženske same postavile na oder. G. Viktor je svoje ure in urice, ki jih je popravljal in z ljubeznijo negoval vsa službena leta, zamenjal za prostovljno delo.

Njuna prizadevanja so se kazala ob gradnji planinskega doma na Sv. Tomažu, kjer sta sodelovala tako pri čiščenju okolice kot pri pripravi dobrih malic, obogatenih z dobrotami domače kuhinje. Prostovoljno delo za kočo in na koči je zrcalilo njuno pripravljenost sodelovanja. Dajala sta predloge in rešitve, spodbujala k dopolnjevanju nalog in vnašala dobro voljo ob samem izvajanju nalog. V koči ob nedeljah tudi dežurata, tako da pohodnike sprejmeta z lepo besedo in prijaznostjo. Vedno nasmejana, dobre volje in pripravljena pomagati drugim izžarevata energijo, ki jo nehote prenašata tudi na druge. Tako kažeta, da je lahko življenje tudi v tretjem življenjskem obdobju lepo, zanimivo in bogato. 

ELVIRA LEBER je dolgoletna članica izvršnega odbora Turističnega društva Vojnik. Delu v društvu je predana že več kot dve desetletji. Vseskozi pomaga pri delu društva in organizaciji prireditev. Gospa Elvira živi s krajem, zato ji ni vseeno, kakšen je njegov izgled. Vsako leto sodeluje pri pripravi kulturne prireditve s podelitvijo krajevnih priznanj za lepo urejeno cvetje. Trudi se, da delo teče kontinuirano, ne glede na to, kdo je predsednik društva. V veliko pomoč je bila že g. Jožetu Tanšku, ko pa je prevzela vajeti nova, mlada predsednica, ki jo močno zaposluje služba,  poleg službe pa še materinstvo, je tudi njej v veliko pomoč in oporo. Tako prijazno prenaša svoje bogate izkušnje na mlajše sodelavce v društvu.

 

V času, ko se je gradil vrtec, in ko je bila  v izgradnji telovadnica, nekateri kljub kriznim časom niso obupali. Še več, hodili so na gradbišče, spodbujali izvajalce, se dogovarjali in vztrajno iskali rešitve za nadaljevanje in dokončanje izgradnje vrtca in nadaljevanje gradnje telovadnice.

To jim je uspelo, ker so jim ljudje zaupali, saj jim ni bil pomemben delovni čas, ampak ljudje, izvajalci, pri katerih so si pridobili zaupanje.

Za iskanje rešitev, dogovarjanja, vztrajnost in ure, ki so jih preživeli skupaj z delavci in izvajalci na gradbiščih vrtca in telovadnice, za vse, kar so dobrega storili za Vojnik, smo se zahvalili Benu Podergajsu, Vesni Poteko in Ernestu Pušniku.

 

Prireditev se je zaključila s pesmijo, katere sporočilo je boljši svet, ki ga lahko gradimo skupaj. Ne da se ga sicer izmeriti, stehtati in postaviti na vidno mesto. Vemo pa, da se skriva tako v srcih nagrajencev, nastopajočih kot v vseh, ki smo se družili tudi po prireditvi.

Upam, da je večer praznika KS Vojnik k temu nekaj skromnega dodal.

                                                                              Lidija Eler Jazbinšek

.

                                                              Foto: Jure Vovk

 

 

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 116
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
22.10.2017 | Ostalo
Pohod po Tončkovi poti
25.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica Repair Cafe
26.10.201 | Ostalo
Komemoracija v Novi Cerkvi
27.10.2017 | Ostalo
Komemoracija na Frankolovem
27.10.2017 | Ostalo
Komemoracija v Vojniku
27.10.2017 | Kultura
Letni koncert Arclinskih fantov
28.10.2017 Ni kategorije
SLOVENSKO DALMATINSKI VEČER
31.10.2017 | Ostalo
Komemoracija na Stranicah
22.10.2017 | Ostalo
Pohod po Tončkovi poti
25.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica Repair Cafe
26.10.201 | Ostalo
Komemoracija v Novi Cerkvi
27.10.2017 | Ostalo
Komemoracija na Frankolovem
27.10.2017 | Ostalo
Komemoracija v Vojniku

Bodite prvi pri oddaji mnenja.