Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 28.06.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo na vzhodu sprva še precej jasno, drugod bo spremenljivo oblačno. Krajevne padavine, deloma nevihte se bodo krepile in postopno širile proti vzhodu. Pihal bo južni do jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 23 do 30, na vzhodu do 32 stopinj C.
16°C | 29°C
četrtek, 29.06.2017
16°C | 25°C
petek, 30.06.2017
11°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
15°C | 25°C
nedelja, 02.07.2017
12°C | 25°C
Opozorila
Sreda, 28.6.2017 ob 12h
Danes popoldne in zvečer bodo že lahko nastale močnejše nevihte, ob prehodu vremenske fronte v noči na četrtek pa bodo ob nevihtah krajevna neurja predvsem z nalivi in močnejšimi sunki vetra.
16°C
29°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Praznik KS Vojnik in podelitev priznanj


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
27.06.2014      23:04
A A

Praznik KS Vojnik in podelitev priznanj


V kulturnem domu je 20. junija v počastitev praznika KS Vojnik potekala kulturna prireditev s podelitvijo priznanj.


Prejemniki krajevnih priznanj.
Prejemniki krajevnih priznanj.
Deli:

Prireditev so ob prazniku krajevne skupnosti s svojimi nastopi obogatili številni sokrajani in sokrajanke: Veronika Tadina s harfo, Mojca Žerjav in družina Brezovšek s petjem, Eva Založnik na klavirju, Alen in Jani Hudej z igranjem na frajtonarico, folklorna skupina 2. c-razreda z Damjano Ferlic in Rozmari Petek, ki je vodila celotno prireditev.

 

Nagrajencem KS Vojnik je skupno to, da velikokrat govorijo z dejanji. Priznanja KS Vojnik so prejeli:

 

Čebelarsko društvo Vojnik

Njegova tradicija sega v prvo polovico 20. stoletja. Člani društva so zelo aktivni, saj sodelujejo na različnih prireditvah. So marljivi oskrbniki društvenega čebelnjaka in dveh šolskih čebelnjakov. Tradicijo čebelarjenja prenašajo na mladi rod v čebelarskih krožkih. Sodelujejo v akciji medeni zajtrk, organizirajo dneve odprtih vrat, na naravoslovnih dnevih vrtcev Mavrica in Levček ter različnih sejmih promovirajo medene pridelke in izdelke, čez leto pa organizirajo izobraževanje za člane. V lanskem letu se je 120 članom priključilo še 60 novih, za katere so organizirali začetni 42-urni tečaj čebelarstva s preizkusom znanja. Vsako leto obiščejo starejše čebelarje (nad 80 let). Gonilna sila društva je njihov predsednik Peter Babnik, ki s člani izvršnega odbora zna motivirati člane za delo v čebelarskem društvu. Za njihovo delo jim je svet KS Vojnik podelil priznanje.

 

Miran in Hedvika Kovač 

Miran Kovač je zelo marljiv in napreden vinogradnik. Star vinograd, zasajen s samorodnicami, je posadil z novimi sortami, ki ga obdeluje po vseh strokovnih nasvetih, tako da je postal tudi učni vinograd. Prav tako ve, da je kot delo v vinogradu pomembno tudi kletarjenje. V svojo klet je uvedel najmodernejšo računalniško tehnologijo in nabavil stroje za lažjo obdelavo. V svoji zbirki nagrad in priznanj ima poleg številnih najžlahtnejših medalj tudi 2 šampiona z najvišjo oceno za vino rednih trgatev ter naziva vinar leta 2012 in 2013. Med vinogradniki si je s strokovnim znanjem in delom pridobil velik ugled, nekaterim je celo mentor. Z izjemnimi organizacijskimi sposobnostmi je nepogrešljiv pri vseh prireditvah VVD Vojnik, pri katerih zavzeto sodeluje tudi njegova mama Hedvika, ki je gonilna sila pri organizaciji razstave kruha iz mamine peči. Zelo rada zbira tudi stare pregovore, ki govorijo o vinu in vinski trti ter opisujejo skrito resnico o načinu mišljenja, verovanja in življenja v starih časih. Gospa Hedvika ima rada pregovore, ker so kratki, jedrnati in preprosti. Priznanje KS Vojnik smo jima podelili za vzorno urejen vinograd, skrbno opremljeno ljubiteljsko klet, v kateri stiskajo tudi grozdje za društveno vino Vojničan, in njuno angažirano delo na področju vinogradništva in kletarstva.

 

Emilija Kladnik Sorčan se je glasbenemu ustvarjanju v Vojniku zapisala, ko je v decembru 1993 začela z vodenjem moškega pevskega zbora KUD France Prešeren Vojnik. Letos teče že 21. leto njenega prizadevnega in strokovnega dela ter prijateljskega druženja z moškim pevskim zborom. V vseh letih je na svojstven način in z izrednim občutkom pripravljala vsakoletni koncertni program, pesmi za veliko priložnostnih nastopov in seveda za nastope tekmovalnega značaja na območni reviji pevskih zborov v Celju ter tudi na revijah v domači občini Vojnik. Težko bi danes prešteli pesmi iz obsežnega repertoarja, ki je nastal kot kronika 20-letnega dela v moškem zboru, kot tudi številne nastope doma in v tujini. K temu je treba dodati še bogato večletno sodelovanje z ženskim komornim zborom iz Jirkova na Češkem, vodenje dekliškega zbora Kolorina, več šolskih zborov in tudi vodenje zbora učiteljic vojniške osnovne šole. Emilija je aktivna tudi v svojem domačem kraju, in ravno zato, ker nikoli ne odkloni sodelovanja v glasbenih zadevah (ali z drugimi besedami, nanjo se vedno zanesete), na dan podelitve priznanj žal ni mogla biti z nami. Poleg vseh obveznosti (službenih in zasebnih) in vodenja še drugih sestavov v delovno okolje vedno prinaša kanček humorja in prijetnega razpoloženja, tako tudi delo in učenje bolje stečeta. To ji odlično uspeva, saj v zboru usklajuje več kot 30 moških karakterjev, kar ni mačji kašelj. Zna pa se jim tudi prijetno oddolžiti. Ker je po večini veliko več pesmi posvečenih materam kot očetom, je Emilija posebej za moške svojega zbora napisala skladbo. Za bogato zborovsko soustvarjanje in vodenje uspešnih zborovskih zasedb v kraju smo ji podelili priznanje KS Vojnik.

 

 

Strelska družina bratov Dobrotinškov Vojnik je bila registrirana leta 1954 in deluje še danes pod imenom Strelsko društvo bratov Dobrotinškov Vojnik. V društvo je vključenih 30 članov, v tej sestavi so tudi starejši, ki delujejo kot sekcija DU Vojnik. Redno trenirajo z zračno puško na strelišču na Celjski cesti 17 v Vojniku. V poletnih mesecih se pomerijo tudi z malokalibrsko puško na strelišču Petriček pri Celju. Prirejajo tekmovanja med SD sosednjih občin in se odzivajo tudi na njihove prireditve in tekmovanja. Sodelujejo tudi v ligi ZKŠ. V času praznovanja praznika KS Vojnik so v Slovenskih Konjicah na tekmovanju pokrajinskih SD dosegli tretje mesto, dan pozneje v Vojniku na tekmovanju ob počastitvi praznika KS Vojnik pa prvo mesto. Priznanje KS Vojnik smo jim podelili za ohranjanje spomina na brate Dobrotinšek in dolgoletno strelsko tradicijo.

 

Za vse nagrajence, številna društva in posameznike še kako velja izposojena Shakespearova misel: Svojo krono nosim v srcu, ne na glavi; ni pokrita z diamanti in je nevidna: pravim ji zadovoljstvo. To je krona, ki je bila kraljem redkokdaj dana. Mi smo se jim skušali zahvaliti le s skromnim priznanjem, s katerim smo jim želeli povedati, da smo tudi v KS opazili njihov trud in da cenimo njihovo delo.

 

Ko se neko obdobje zaključuje, se ozreš in si postaviš zrcalo. Ugotoviš, da če se trudiš izpeljati dela in naloge, ki so ti bili zaupani, vse obrodi sad, a brez sodelavcev in ljudi, ki ti stojijo ob strani in pomagajo, ne gre zlahka. Zato na tem mestu iskrena hvala županu za vso podporo projektom in vloženo energijo, da so nekatere investicije sploh stekle, podžupanu, občinski upravi, občinskemu svetu, društvom, vrtcema, šoli in Juretu Vovku za sodelovanje. Prav tako se zahvaljujem članom sveta KS Vojnik in Irmi za sodelovanje, delo na terenu, podporo, razumevanje, strpnost in argumentiranje v primerih, ko smo imeli različna mnenja. Zahvala pa velja danes tudi moji družini in staršem, ki so mi bili v oporo takrat, ko sem jo potrebovala; hvala tudi prijateljem, za katere mi je včasih zmanjkalo časa, a so to razumeli in ostali.

 

Lidija Eler Jazbinšek, predsednica sveta KS Vojnik

 

Foto: Jure Vovk
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 115
Izšla: 19.06.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 28 29 30 1 2 3 4 5 6 7
28.06.2017 | Ostalo
Repair cafe
30.06.2017 | Ostalo
ULICA ŽALOSTNIH OBRAZOV
02.07.2017 | Kultura
SOCKA POJE, PLEŠE IN IGRA
28.06.2017 | Ostalo
Repair cafe
30.06.2017 | Ostalo
ULICA ŽALOSTNIH OBRAZOV
02.07.2017 | Kultura
SOCKA POJE, PLEŠE IN IGRA
03.07. - 07.07.2017 | Šport
TEČAJI TENISA ZA OTROKE V ČASU ŠOLSKIH POČITNIC
04.07.2017 | Ostalo
Delavnica "Poslikajmo in zasadimo si cvetlične lončke"

Bodite prvi pri oddaji mnenja.