Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 20.08.2018

pretežno jasno
Ponoči bo povečini jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 12 do 17, ob morju okoli 20°C.
14°C | 32°C
torek, 21.08.2018
15°C | 32°C
sreda, 22.08.2018
15°C | 33°C
četrtek, 23.08.2018
15°C | 30°C
Opozorila
Nedelja, 19.8.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
14°C
32°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Nekaterim je mar za naravo. Kaj pa vam?


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
04.04.2017      2:59
A A

Nekaterim je mar za naravo. Kaj pa vam?


Občina Vojnik in krajevne skupnosti Vojnik, Frankolovo in Nova Cerkev so s svojimi društvi tudi letos izvedle uspešno spomladansko čistilno akcijo. V soboto, 1. aprila, so se udeleženci akcije zbrali pred sedežem občine ali krajevnih skupnosti in po že vnaprej pripravljenem razporedu odšli na čiščenje okolja.


Skupinska fotografija 2017
Skupinska fotografija 2017
Deli:

Delo je potekalo tekoče, med udeleženci ni manjkalo dobre volje in nikomur ni bilo težko pobirati smeti, ki so jih v naravo odvrgli drugi. Udeležba na akciji bi bila lahko boljša, vendar raje pohvalim tiste, ki ste se dogodka udeležili.

Druženje, pogovor, gibanje v čudovitem vremenu in v naravi je koristilo vsem. Resnično je, da samo udeleženci čiščenja v akcijah gledajo na ohranjanje čiste narave drugače od tistih, ki se jim to delo zdi neumno ali manjvredno. Gora smeti in drugih odpadkov je bila v vseh treh krajevnih skupnostih velika. Poudarek akcije je bil na ločevanju odpadkov in ugotovili smo, da je vedno več plastik in odpadkov, ki jih ljudje odvržejo iz avtomobila. Vreče, ki so jih napolnili, bodo še danes odstranili za to delo odgovorni.

 

Za vaš prispevek pri čiščenju okolja bo hvaležna narava, zadovoljni pa boste tudi vi, saj boste od zdaj gledali na urejenost okolja z drugačnimi očmi. Želim, da bi bilo v prihodnjem letu teh izkušenj še več; mislim na večje število udeležencev in na zavedanje ljudi, da skozi vse leto ohranjamo naravo čisto (ne samo nekateri, vsi prebivalci občine). Eno je lepo urejena okolica lastne hiše in drugo je skrb tudi za tisto okolje, ki je »naše«. Po končanem delu je bilo poskrbljeno za malico in napitek.

 

Hvala vsem udeležencem, društvom, organizacijam, vsem osnovnim šolam, vrtcem, Špesovemu domu, vsem PGD v občini (Lemberg, Socka, Nova Cerkev, Frankolovo, Vojnik) in vsem, ki ste se danes izkazali. Tudi čiščenje okolja lahko postane zabavno in koristno opravilo, le malo volje in zavesti pripadnosti je treba. Hvala v imenu župana Branka Petreta, Irme Blazinšek, koordinatorke akcije, in vseh treh predsednikov svetov KS Lidije Jazbinšek Eler, Dušana Horvata in Slavka Jezernika. 

 

Tekst: Lea Sreš
Foto: Lea Sreš, Franc Lebič, Marjana Bobik, Irma Blazinšek
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 119
Izšla: 21.06.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Avgust 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
19.08.2018
Danes ni dogodkov.
23.08.201 | Tečaji in delavnice
Otroške igrarije v Knjižnici Vojnik
26.08.201 | Ostalo
Poletni kramarski sejem
23.08.201 | Tečaji in delavnice
Otroške igrarije v Knjižnici Vojnik
24.08.2018 | Tečaji in delavnice
Kreativna delavnica za mlade - izdelava ovitkov za zvezke
26.08.201 | Ostalo
Poletni kramarski sejem

Bodite prvi pri oddaji mnenja.