Logo MojaObčina.si

Vojnik

DANES
8°C
1°C
JUTRI
2°C
2°C
Deli

Nekaterim je mar za naravo. Kaj pa vam?

Občina Vojnik in krajevne skupnosti Vojnik, Frankolovo in Nova Cerkev so s svojimi društvi tudi letos izvedle uspešno spomladansko čistilno akcijo. V soboto, 1. aprila, so se udeleženci akcije zbrali pred sedežem občine ali krajevnih skupnosti in po že vnaprej pripravljenem razporedu odšli na čiščenje okolja.

Delo je potekalo tekoče, med udeleženci ni manjkalo dobre volje in nikomur ni bilo težko pobirati smeti, ki so jih v naravo odvrgli drugi. Udeležba na akciji bi bila lahko boljša, vendar raje pohvalim tiste, ki ste se dogodka udeležili.

Druženje, pogovor, gibanje v čudovitem vremenu in v naravi je koristilo vsem. Resnično je, da samo udeleženci čiščenja v akcijah gledajo na ohranjanje čiste narave drugače od tistih, ki se jim to delo zdi neumno ali manjvredno. Gora smeti in drugih odpadkov je bila v vseh treh krajevnih skupnostih velika. Poudarek akcije je bil na ločevanju odpadkov in ugotovili smo, da je vedno več plastik in odpadkov, ki jih ljudje odvržejo iz avtomobila. Vreče, ki so jih napolnili, bodo še danes odstranili za to delo odgovorni.

 

Za vaš prispevek pri čiščenju okolja bo hvaležna narava, zadovoljni pa boste tudi vi, saj boste od zdaj gledali na urejenost okolja z drugačnimi očmi. Želim, da bi bilo v prihodnjem letu teh izkušenj še več; mislim na večje število udeležencev in na zavedanje ljudi, da skozi vse leto ohranjamo naravo čisto (ne samo nekateri, vsi prebivalci občine). Eno je lepo urejena okolica lastne hiše in drugo je skrb tudi za tisto okolje, ki je »naše«. Po končanem delu je bilo poskrbljeno za malico in napitek.

 

Gasilci PGD Vojnik so očistili prah in pesek tudi pred občino Vojnik. Gasilci PGD Vojnik so očistili prah in pesek tudi pred občino Vojnik. Fotografija za spomin na akcijo Fotografija za spomin na akcijo Pred odhodom na teren Pred odhodom na teren Akcije so se udeležili tudi zaposleni na Občini Vojnik – Mojca Skale in Branko Petre pred odhodom na čiščenje. Akcije so se udeležili tudi zaposleni na Občini Vojnik – Mojca Skale in Branko Petre pred odhodom na čiščenje. Pred odhodom na teren Pred odhodom na teren Člani strelskega društva so se zbrali v velikem številu. Člani strelskega društva so se zbrali v velikem številu. Pred odhodom na teren Pred odhodom na teren Člani planinskega društva so navajeni ohranjati čisto naravo. Člani planinskega društva so navajeni ohranjati čisto naravo. Pred odhodom na teren Pred odhodom na teren Skupina udeležencev akcije na Frankolovem Skupina udeležencev akcije na Frankolovem Delo ob magistralni cesti je terjalo veliko previdnosti. Delo ob magistralni cesti je terjalo veliko previdnosti. Na Frankolovem so očistili tudi brežine. Na Frankolovem so očistili tudi brežine. V akciji so pomagali tudi otroci. V akciji so pomagali tudi otroci. Kako dolgo bo potok ostal čist? Kako dolgo bo potok ostal čist? Kako dolgo bo potok ostal čist? Kako dolgo bo potok ostal čist? Irena Krajnc pri čiščenju ob cesti Višnja vas–Nova Cerkev. Irena Krajnc pri čiščenju ob cesti Višnja vas–Nova Cerkev. Obrežje Hudinje sta čistila Zvezdana Stolec in Jože Štokovnik. Obrežje Hudinje sta čistila Zvezdana Stolec in Jože Štokovnik. Člani PGD Socka med spiranjem prahu in peska s cestišča v Socki. Člani PGD Socka med spiranjem prahu in peska s cestišča v Socki. Letos so se Sočani izkazali v akciji. Letos so se Sočani izkazali v akciji. Iz malega zraste veliko! Iz malega zraste veliko! Čiščenje sta izkoristila za prijetno druženje. Čiščenje sta izkoristila za prijetno druženje. Tudi v vodi Hudinje je bilo veliko odpadkov, največ tistih, ki so jih vanjo zmetali ljudje. Tudi v vodi Hudinje je bilo veliko odpadkov, največ tistih, ki so jih vanjo zmetali ljudje. V PGD Nova Cerkev so pripravili odlično malico. V PGD Nova Cerkev so pripravili odlično malico. Člani PGD Nova Cerkev so poleg ostalih javnih površin očistili ploščad pred gasilskim domom. Člani PGD Nova Cerkev so poleg ostalih javnih površin očistili ploščad pred gasilskim domom. Člani PGD Lemberg med urejanjem okolice gasilskega doma. Člani PGD Lemberg med urejanjem okolice gasilskega doma. Mlade gasilke in gasilci PGD Lemberg so čistili obrežje Dobrnice in Lemberg. Mlade gasilke in gasilci PGD Lemberg so čistili obrežje Dobrnice in Lemberg. Čiščenje črnega odlagališča pod budnim nadzorom PGD Vojnik v tednu pred akcijo. (foto: Franc Lebič)Čiščenje črnega odlagališča pod Čiščenje črnega odlagališča pod budnim nadzorom PGD Vojnik v tednu pred akcijo. (foto: Franc Lebič)Čiščenje črnega odlagališča pod Čiščenje črnega odlagališča pod budnim nadzorom PGD Vojnik v tednu pred akcijo. (foto: Franc Lebič) Čiščenje črnega odlagališča pod budnim nadzorom PGD Vojnik v tednu pred akcijo. (foto: Franc Lebič) Čiščenje okolja v Pristovi (foto: Marjana Bobik) Čiščenje okolja v Pristovi (foto: Marjana Bobik) Čiščenje okolja v Pristovi (foto: Marjana Bobik) Čiščenje okolja v Pristovi (foto: Marjana Bobik) Nekaterim je mar za naravo. Kaj pa vam? Nekaterim je mar za naravo. Kaj pa vam? Nekaterim je mar za naravo. Kaj pa vam? Nekaterim je mar za naravo. Kaj pa vam?

Hvala vsem udeležencem, društvom, organizacijam, vsem osnovnim šolam, vrtcem, Špesovemu domu, vsem PGD v občini (Lemberg, Socka, Nova Cerkev, Frankolovo, Vojnik) in vsem, ki ste se danes izkazali. Tudi čiščenje okolja lahko postane zabavno in koristno opravilo, le malo volje in zavesti pripadnosti je treba. Hvala v imenu župana Branka Petreta, Irme Blazinšek, koordinatorke akcije, in vseh treh predsednikov svetov KS Lidije Jazbinšek Eler, Dušana Horvata in Slavka Jezernika. 

 

Tekst: Lea Sreš
Foto: Lea Sreš, Franc Lebič, Marjana Bobik, Irma Blazinšek

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!