Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 17.11.2018

pretežno jasno
Ponoči bo na Primorskem precej jasno, drugod bo delno jasno z občasno nekoliko povečano oblačnostjo. Pihal bo severovzhodni veter, na Primorskem zmerna burja. Jutranje temperature bodo od -1 do 3, na Primorskem do 6 °C.
0°C | 8°C
nedelja, 18.11.2018
-1°C | 6°C
ponedeljek, 19.11.2018
0°C | 4°C
torek, 20.11.2018
1°C | 3°C
Opozorila
Petek, 16.11.2018 ob 18h
V soboto in v nedeljo bodo najmočnejši sunki burje predvsem v Vipavski dolini lahko presegli hitrost 100 km/h.
0°C
8°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Naravo moramo varovati, ne uničevati!


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
10.03.2017      8:26
A A

Naravo moramo varovati, ne uničevati!


Slovenci smo znani po tem, da radi potujemo, tako po domovini kot tujini, in občudujemo naravne bisere, ki jih je v naši domovini polno. Da bi tako ostalo, se moramo truditi vedno znova.


Odpadki sodijo na odlagališča.
Odpadki sodijo na odlagališča.
Deli:

V občini z vsakoletnimi čistilnimi akcijami nalogo vestno izpolnjujemo že od ustanovitve. Tudi letos bomo, po že ustaljeni praksi, organizirali čistilno akcijo.

Čistilna akcija za društva in posameznike bo potekala v soboto, 1. aprila 2017, v tednu pred tem, od 27. do 31. marca, pa za gospodinjstva. V primeru slabega vremena se akcija prestavi na soboto, 8. aprila 2017. Zbirna mesta bodo tako kot lani pred krajevnimi skupnostmi ali pred gasilskimi domovi ob 8. uri. 

Kljub trudu, da ne bi bilo več nobenega črnega odlagališča v občini, ta še vedno obstajajo. Poglejte okoli sebe in nam sporočite, ali je v vaši bližini še kakšno. Sporočite nam čim prej, da se potem skupaj dogovorimo, na kakšen način in s kakšno opremo bi lahko organizirali čiščenje. Tud letos se bomo s podjetjem Simbio d. o. o. dogovorili, da bo zbirni center na Arclinu ob koncu tega tedna odprt dlje, v soboto pa tudi popoldne.

Pri varovanju narave se vidi naša kultura. Nikar ne dopustimo, da bi vnuki in pravnuki poznali lepo zeleno naravo le še iz filmov. Spodbujajmo drug drugega k sprotnemu odstranjevanju nepotrebne navlake. Varujmo zelena pljuča narave, da bomo obvarovali svoja.

 

Tekst: Irma Blazinšek 
Foto: Lea Sreš

                                           
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 121
Izšla: 02.11.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.