Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.10.2017

pretežno oblačno
Danes bo na zahodu zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko rosi. Drugod bo dokaj sončno, predvsem v Prekmurju bo še možna jutranja megla. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 22 stopinj C.
6°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
8°C | 14°C
ponedeljek, 23.10.2017
6°C | 15°C
torek, 24.10.2017
4°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
6°C | 16°C
Opozorila
Sobota, 21.10.2017 ob 7h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
20°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

S skupnimi močmi do uspehov


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
16.11.2015      14:18
A A

S skupnimi močmi do uspehovDušan Horvat, predsednik sveta KS Frankolovo
Dušan Horvat, predsednik sveta KS Frankolovo
Deli:

Zimska služba 

Svet Krajevne skupnosti Frankolovo je v mesecu oktobru povabil na sestanek izvajalce zimske službe za sezono 2015–2016, ki v zimskih razmerah skrbijo, da so ceste v naši krajevni skupnosti normalno prevozne. Pretekla zima je bila mila in glede na količino zapadlega snega podpovprečna, zato ni bilo večjih težav. Člani sveta KS smo bili z opravljenim delom izvajalcev zadovoljni. Zahvalili smo se jim za korektno sodelovanje v upanju, da tudi v prihodnje vsi skupaj v času zime zagotovimo prevoznost krajevnih cest. Sledil je delovni pogovor, kjer smo prisotni ugotavljali določene pomanjkljivosti, ki jih moramo odpraviti v smislu čim boljšega in učinkovitejšega opravljanja zimske službe v KS.

Vsi izvajalci so poudarjali, da prihaja do največjih težav zaradi drevja, ki se ob obilnih snežnih padavinah in žledu nagiba nad cestišče in ovira normalno izvajanje pluženja in posipanja ceste. Velik problem predstavljajo tudi nepravilno parkirani avtomobili ob robu cestišča in na obračališčih, saj lahko pride do poškodbe vozil. Zaradi omenjenih dejstev vse krajane prosim, da, koliko je v vaši moči, pomagate pri zagotavljanju optimalnih pogojev izvajanje zimske službe. Obveščamo vas, da manjše količine soli lahko dobite pri pokritem skladišču peska in soli pri starem bazenu v smeri Bezenškovo Bukovje. Zavedamo se, da je dobro delujoča zimska služba velikega pomena za vse krajane. Poudariti pa moramo, da je nemogoče zagotoviti prevoznost vseh cest v istem času, zato vas prosimo za strpnost in razumevanje.

Vsem krajanom želimo v zimskih mesecih varno vožnjo in strpnosti do vseh udeležencev v prometu.

 

Izvajalci zimske službe v sezoni 2015–2016 so Anton Ofentavšek, Anton Turk, Dušan Fijavž, Zdenko Skaza, Dušan Hrastnik, Jože Selčan, Ivan Pivec, Jože Kovač, Matej Ošlak, Sandi Marguč in Leon Slemenšek.

 

Kontakt: Dušan Horvat (041 695 224), Andrej Vezenšek (070 730 310)      

                                            

Projekti v letu 2015

 

Prometni režim

Letos, predvsem v drugi polovici, je bilo Frankolovo veliko gradbišče. Dela so se izvajala na več lokacijah, zaradi česar je bil spremenjen prometni režim. Zaradi izgradnje kanalizacije je bila na regionalni cesti Maribor–Celje polovična zapora s semaforjem, na lokalni cesti Frankolovo–Socka od križišča do Mirtiča pa popolna zapora. Zaprta je bila tudi cesta mimo prireditvenega paviljona do igrišča nad graščinskim parkom, kjer se je gradila kanalizacija, cesta in izvajala zunanja ureditev. Zaradi izgradnje vodovodne infrastrukture je bil oviran promet na cesti v Spodnji Lindek, Beli Potok in Lipo. Predvsem pa smo se morali vsi udeleženci v prometu zaradi izgradnje kanalizacije prilagajati razmeram na terenu. Promet je potekal po obvoznih cestah, kjer smo na začetku imeli nekaj težav, vendar se je situacija kmalu izboljšala.

Ob tej priliki se v imenu sveta KS Frankolovo, Občine Vojnik ter izvajalcev del zahvaljujem za strpnost in potrpljenje vseh, ki so se morali prilagoditi spremembi prometnega režima. Hvala tudi vsem tistim, ki so prenašali povečan promet na obvoznih cestah in stanovalcem spodnjega dela Stražice.

 

Izgradnja kanalizacije – II. faza

Pred leti smo v svojem kraju zgradili čistilno napravo in primarni vod do OŠ Antona Bezenška Frankolovo. Izgradnja kanalizacijskega sistema zahteva veliko sredstev, zato ga je nemogoče zgraditi z lastnimi sredstvi občine. Zaradi gradnje šol, vrtcev in telovadnic so se dela na izgradnji kanalizacije nekoliko zamaknila. V tem času so se na državnem nivoju spremenila tudi pravila za sofinanciranje kanalizacij, zaradi česar bo za izgradnjo kanalizacije na Frankolovem treba zagotoviti sredstva iz občinskega proračuna. Kljub tem razmeram nam je letos uspelo zgraditi kanalizacijo od OŠ do Mirtiča, preko potoka Jesenica, odsek mimo vrtca do konca prireditvenega prostora pri graščini in odcep v smeri igrišča. Na tem odseku so zgrajeni tudi hišni priključki izven cestnega telesa za kasnejši priklop stanovanjskih objektov. Priklopi se bodo izvajali v naslednjem letu. Poleg izgradnje kanalizacije smo ob regionalni cesti izvedli novo asfaltno prevleko na pločniku, zgradil novo nosilno konstrukcijo pločnika preko potoka Jesenica pri Šnabl. Izvedena je bila tudi rekonstrukcija lokalne ceste mimo KS do mostu pri Mirtiču ter položen grobi asfalt. Zaključni oziroma fini asfalt na cesti in ob objektu gasilskega doma in KS se bo izvajal spomladi. Večino del je izvajalo podjetje PLIMA Žalec. Frankolovčani si želimo, da bi se v naslednjih letih nadaljevala gradnja kanalizacije v čim večjem obsegu.

 

Ureditev okolice prireditvenega paviljona in ceste do igrišča

Pred tremi leti smo zgradili nov prireditveni paviljon v graščinskem parku. Izpolnila se je želja članov društev našega kraja, saj smo objekt resnično potrebovali. V tem obdobju se je na tem mestu zvrstilo veliko prireditev, vendar smo si vsi želeli, da objekt in okolica dobita končno podobo. Zavedali smo se, da ureditev okolice zahteva tudi ureditev ceste do igrišča in odvod meteorne vode, ki je ob obilnejših padavinah povzročala nemalo težav za objekte na tem območju. Za vse našteto se je pripravila projektna dokumentacija ter se izvedel razpis za izvajalca. Dela je izvajalo podjetje VOC Celje. Med izvajanjem so se pojavila tudi nekatera nepredvidena dela, ki smo jih vključili v projekt. Končana so bila v mesecu novembru.

 

S končno zunanjo ureditvijo prireditvenega paviljona in cesto do igrišča je kraj dobil lep in funkcionalen objekt, na katerega smo lahko ponosni. Prepričan sem, da bo služil svojemu namenu in bo objekt druženja in prijateljstva. Na nas pa je, da ga čuvamo in vzdržujemo kot dobri gospodarji za koriščenje prihajajočih generacij.

 

Vodovod

Kljub velikim količinam vodnih virov v KS še vedno vsem krajanom nismo zagotovili oskrbe s pitno vodo iz javnega vodovoda. Res je, da se vsako leto na tem področju izvede veliko dela, predvsem na zamenjavi cevovodov in opreme iz sredstev amortizacije. Letos je bil obnovljen vodovod proti Rovam. Veliko dela je bilo opravljenega na vrtini Beli Potok. Poleg objekta na vrtini so se zgradili rezervoar, elektrokabelski dovod iz TP do vrtine in rezervoarja ter vodovod od vrtine do rezervoarja in vodovod od rezervoarja do obstoječega objekta. Žal nam je ostalo še nekaj zaselkov, ki že vrsto let čakajo na izgradnjo novega vodovoda in imajo v sušnih letih največ težav. Za takšna dela je treba pridobiti projektno dokumentacijo, gradbeno dovoljenje in zagotoviti sredstva občinskega proračuna. Zavedamo se, da živeči na takšnih območjih komaj čakate, da se boste lahko priključili na javni vodovod. Prepričan sem, da bomo v naslednjih letih postopoma zgradili vse pereče odseke.

 

Asfaltiranje cest

Na področju asfaltiranja cest se nekaj let ni zgodilo nič. Letos pa nam je v vsaki KS uspelo asfaltirati nekaj odsekov, ki so čakali na asfaltno prevleko. V KS smo se odločili za cesto Dol–Lipa v dolžini 800 metrov. Ostala razpoložljiva sredstva smo namenili izgradnji ceste proti igrišču. Režijski odbor je več let zbiral denar za pripravo ceste ter jo letos pripravil do asfaltiranja. V KS je ostalo še precej odsekov za asfaltiranje, ki pa na žalost nimajo veliko uporabnikov, čeprav so na strmih odsekih in za vzdrževanje potrebujejo največ sredstev.


Zavedam se, da so se časi spremenili in da je vse težje zagotoviti denar za te namene, zato je smiselno, da v prihodnje razmislimo o spremembi načina priprave in financiranja asfaltnih cest.

 

Frankolovo – 3. mesto za najlepše vaško jedro

Naš kraj je v kategoriji vaških jeder v okviru akcije Turistične zveze Slovenije Moja dežela – lepa in gostoljubna 2015 zasedel 3. mesto. Priznanja smo bili zelo veseli in ponosni, da je kraj opažen med mnogimi drugimi. Prejeto priznanje je vsekakor priznanje za vse tiste, ki se že nekaj let trudimo za lepši kraj, urejenost in prepoznavnost. Je tudi spodbuda za nadaljevanje že opravljenega dela v smislu pravih idej, zanimivosti in promocije.

 

Zahvala

Ob koncu leta se v imenu sveta Krajevne skupnosti Frankolovo zahvaljujem vsem vam, ki ste s prizadevnim delom in pozitivnim odnosom do skupnosti pomagali po najboljših močeh dodati svoj kamenček v mozaik naših skupnih uspehov. Hvala članom sveta KS, članom društev in organizacij, predstavnikom OŠ, patru Branku, svetnikom občine ter članom občinske uprave na čelu z županom gospodom Brankom Petretom. Prepričan sem, da nam bo s skupnimi močmi in razumevanjem v prihajajočem letu uspelo realizirati večino planiranih pridobitev in želja.

 

Hvala za sodelovanje!

 

Dušan Horvat,
predsednik sveta KS Frankolovo
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 116
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
21.10.2017
Danes ni dogodkov.
22.10.2017 | Ostalo
Pohod po Tončkovi poti
25.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica Repair Cafe
26.10.201 | Ostalo
Komemoracija v Novi Cerkvi
27.10.2017 | Ostalo
Komemoracija na Frankolovem
27.10.2017 | Ostalo
Komemoracija v Vojniku
27.10.2017 | Kultura
Letni koncert Arclinskih fantov
28.10.2017 Ni kategorije
SLOVENSKO DALMATINSKI VEČER
22.10.2017 | Ostalo
Pohod po Tončkovi poti
25.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica Repair Cafe
26.10.201 | Ostalo
Komemoracija v Novi Cerkvi
27.10.2017 | Ostalo
Komemoracija na Frankolovem
27.10.2017 | Ostalo
Komemoracija v Vojniku

Bodite prvi pri oddaji mnenja.