Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 23.06.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo sončno, nastalo bo nekaj vročinskih neviht. Ponekod bo pihal južni do zahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 29 do 34 stopinj C.
17°C | 34°C
sobota, 24.06.2017
15°C | 34°C
nedelja, 25.06.2017
18°C | 33°C
ponedeljek, 26.06.2017
12°C | 30°C
Opozorila
Četrtek, 22.6.2017 ob 15h
Sredi dneva in popoldne bo v večjem delu Slovenije velika toplotna obremenitev.
17°C
34°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Krajevna skupnost Vojnik


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
03.06.2014      00:35
A A

Krajevna skupnost Vojnik


Pomlad se počasi preveša v poletje. Ob nastanku tega zapisa do izida Ogledala manjka še sedemnajst dni.


 Lidija Eler Jazbinšek, predsednica sveta KS Vojnik
Lidija Eler Jazbinšek, predsednica sveta KS Vojnik
Deli:

Spoštovani sokrajani in sokrajanke, bralci in bralke Ogledala!

 

Za nami je čistilna akcija, v katero ste se vključili člani društev in posamezniki z različnih predelov naše KS ter šolarji in malčki. Hvala vsem, ki ste prispevali k čistejšemu okolju, in tudi vsem tistim, ki odpadke skrbno odlagate v zanje namenjene zabojnike, jih ločujete na ekoloških otokih ali pa jih odpeljete v zbirni center Vojnik, ki je v poletnem času odprt vsak četrtek od 15.00 do 19.00 in vsako soboto od 8.00 do 12.00. Žal se še vedno pojavljajo posamezniki, ki komunalne odpade odlagajo na neprimerna mesta. Prevečkrat za takšno odlaganje uporabijo tudi pokopališče.

 

V naši bližini je vse več sokrajank in sokrajanov, ki potrebujejo tako našo pomoč kot tudi pomoč humanitarnih organizacij. Tudi zaradi Krajevne organizacije Rdečega križa Vojnik, ki jo vodi Milena Jurgec, je v želji, da se prejemnikom paketov RK omogoči lažji dostop do njih, organizirala delitev prehrambnih paketov v prostorih Občine Vojnik. 

 

Sedemnajsti maj je bil za vojniške gasilce velik praznik. Pri njihovi glavni nalogi – požarni zaščiti in reševanju – jim bo od zdaj v pomoč nova avtocisterna AC 16 60, ki smo je veseli tudi v KS Vojnik, saj ta pridobitev ne pomeni le posodobitve voznega parka PGD Vojnik, ampak tudi izboljšanje materialnih pogojev dobre operativne pripravljenosti gasilske enote PGD Vojnik.

 

Na zadnji seji sveta KS Vojnik smo s člani pregledali in oblikovali seznam cest, ki potrebujejo sanacijo. Zavedamo se, da je veliko naših cest v zelo slabem stanju. V okviru zmogljivih sredstev se bodo opravila najnujnejša popravila, košnja ob cestah in gramoziranje. Hvaležni smo vsem tistim koscem, ki ob košnji lastnih travnikov pokosite tudi obcestni rob.

 

V dneh, ko nastaja ta zapis, se na mostu čez Hudinjo v Arclinu pripravljajo na asfaltiranje, hkrati pa na tem območju poteka izgradnja kanalizacije. Zaradi hkratnosti dveh projektov so se pojavljale težave s prometno pretočnostjo. Krajani Arclina in uporabniki cest – zahvaljujem se vam, da ste s strpnostjo in razumevanjem sprejeli ovire v prometu, in verjamem, da boste po končanih delih zadovoljni tudi sami.

 

Nazadnje pa vas še vljudno povabim, da pridete 20. junija 2014 ob 19.30 v vojniški kulturni dom na prireditev ob prazniku KS Vojnik. Naj bosta prireditev in druženje po njej priložnost, da se sokrajani srečamo.

 

Lidija Eler Jazbinšek, predsednica sveta KS Vojnik

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 115
Izšla: 19.06.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 22 23 24 25 26 27 28 29 30 1
22.06.2017
Danes ni dogodkov.
23.06.2017 | Ostalo
ULICA ŽALOSTNIH OBRAZOV
24.06.2017 | Šport
30 - letnica SD Vizore
25.06.2017 | Kultura
Socka poje, pleše in igra
28.06.2017 | Ostalo
Repair cafe

Bodite prvi pri oddaji mnenja.