Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.10.2017

jasno
Ponoči bo predvsem ob morju zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko občasno tudi megleno. Drugod bo precej jasno. Zjutraj bo po nekaterih kotlinah megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, na Primorskem od 8 do 11 stopinj.
3°C | 22°C
petek, 20.10.2017
4°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
6°C | 22°C
nedelja, 22.10.2017
7°C | 18°C
Opozorila
Sreda, 18.10.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
22°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Iz krajevne skupnosti Nova Cerkev


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
22.05.2015      18:24
A A

Iz krajevne skupnosti Nova Cerkev


Gasilsko društvo je izvedlo zahtevno tekmovanje v spajanju sesalnega voda in se visokim gostom iz evropskih in slovenskih gasilskih vrst predstavilo kot dober organizator.


Spominski posnetek z zaključnega tekmovanja v spajanju sesalnega voda
Spominski posnetek z zaključnega tekmovanja v spajanju sesalnega voda
Deli:

Čeprav smo že v pozni pomladi, je prav, da se ozremo na opravljeno delo zimske službe, ki bo aktualno v prihodnji zimi. Predsednik KS Nova Cerkev Slavko Jezernik ugotavlja, da so zadolženi za čiščenje cest svoje delo korektno opravili in na krajevnih cestah ni bilo posebnih težav. Hvala za opravljeno delo, krajanom pa želimo sporočiti, da je pri razporeditvi čiščenja cest potrebna strpnost, saj je nemogoče vse ceste istočasno očistiti (splužiti in posuti). Hvala za razumevanje.

 

Nova Cerkev je znana po vsakoletnem postavljanju dveh mlajev ob prazniku dela. Člani Prostovoljnega gasilskega društva so mlaja zaradi njune višine (36 metrov) postavili s pomočjo avtodvigala. Mlaja so podarili Marjan Ifko, Andreja Štimulak in Iztok Zagrušovcem. Vrhove je podaril Drago Goričan, vence in kite pa sta spletla Mira in Jože Štokovnik. Vsem, ki so sodelovali pri spravilu mlajev in pripravi za postavitev, se iskreno zahvaljujem. 

 

Ob prazniku sv. Florjana je bila pred kapelico gasilskega doma sv. maša v čast preminulim in še živečim gasilcem. Mašo je daroval dekan Alojz Vicman, sodeloval je bogoslovec Gregor Majcen, za petje pa je poskrbel Moški pevski zbor iz Nove Cerkve. Udeležili so se je krajevni gasilci, tudi najmlajši pionir gasilec Florjan Selčan in gasilci sosednjih društev iz občine Vojnik.

 

Godba na pihala se je predstavila ob svečani posvetitvi nadškofa v Mariboru, kjer so presenetili sokrajana, gospoda Alojzija Cvikla. Predsednik godbe Slavko Jezernik mu je zaželel uspešno delo in izrazil veselje sokrajanov iz Nove Cerkve ob tem svečanem dogodku.

 

V marcu je bilo v vojniški telovadnici zaključno tekmovanje v spajanju sesalnega voda. Naše gasilsko društvo je dobilo organizacijo enega od najzahtevnejših tekmovanj. Udeležili so se ga predstavnika CTIF iz Avstrije in Italije, vodja sodnikov na gasilskih olimpijadah in vodja avstrijske gasilske olimpijske ekipe ter poveljnik slovenskih gasilcev, Franci Petek. Na tekmovanju je sodelovalo 32 moških in 21 ženskih ekip. V moški konkurenci je odšla zmaga v Oplotnico, v ženski pa v Hajdoše. Na dogodku so sodelovali glasbeniki Godbe na pihala Nova Cerkev in Štajerski rogisti.

 

Gradbena dela društvenih prostorov so na poti k zaključni fazi. Vsi zagnani prostovoljci iz Godbe na pihala, Štajerskih rogistov, Turističnega društva, Rdečega križa in mladi bodo imeli za delo še boljše pogoje.

 

Lea Sreš in Slavko Jezernik

Foto: Boštjan Selčan
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 116
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
18.10.2017
Danes ni dogodkov.
21.10.2017 | Družabni dogodki
ISKRENA SPOVED
22.10.2017 | Ostalo
Pohod po Tončkovi poti
25.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica Repair Cafe
26.10.201 | Ostalo
Komemoracija v Novi Cerkvi
27.10.2017 | Ostalo
Komemoracija na Frankolovem
27.10.2017 | Ostalo
Komemoracija v Vojniku
27.10.2017 | Kultura
Letni koncert Arclinskih fantov
20.10.2017 | Ostalo
Dobrodelni koncert za Francija Zemeta
21.10.2017 | Družabni dogodki
ISKRENA SPOVED
22.10.2017 | Ostalo
Pohod po Tončkovi poti
25.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica Repair Cafe
26.10.201 | Ostalo
Komemoracija v Novi Cerkvi

Bodite prvi pri oddaji mnenja.