Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 25.11.2017

oblačno
Ponoči se bo od zahoda postopoma pooblačilo, nekaj jasnine bo zjutraj še na severovzhodu. Tam bo ponekod pihal jugozahodnik. Najnižje jutranje temperature bodo od 0 do 6, na Primorskem od 7 do 10°C.
4°C | 11°C
nedelja, 26.11.2017
3°C | 5°C
ponedeljek, 27.11.2017
-5°C | 6°C
torek, 28.11.2017
-6°C | 7°C
sreda, 29.11.2017
2°C | 6°C
Opozorila
Petek, 24.11.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
11°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Blagoslov gospodarjem in konjem


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
26.12.2015      15:00
A A

Blagoslov gospodarjem in konjem


Obujanje in negovanje dogodkov, ki so nekoč pomenili skrb za zdravje živine, danes prerašča v dogodek, ko opozorimo na lepo ravnanje s konji, skrb za njihovo zdravje in druženje vseh ljubiteljev živali. Tudi letos so v Novi Cerkvi na štefanovo pripravili že osemnajsti blagoslov konj.


Najmlajši ljubitelj konj je dobil spominsko kolajno.
Najmlajši ljubitelj konj je dobil spominsko kolajno.
Deli:
Dogodek za vsakega gospodarja konja pomeni veliko, saj vsak po svojih najboljših močeh poskrbi, da so njegove živali zdrave, čiste, urejene in negovane. Blagoslov konj je skrb za živino skozi vse leto in blagoslov za gospodarja, ki mora poskrbeti, da bo njegov konj živel v primernih razmerah. Letošnji konji so bili pravi lepotci. 

Danes je večinoma konjereja dejavnost, ki nima na kmetiji ekonomske osnove, temveč so rejci konj tisti, ki imajo konje radi in jim to pomeni konjiček v pravem pomenu besede. Za pripravo in izvedbo dogodka so stopili skupaj predstavniki TD Nova Cerkev, Krajevna skupnost Nova Cerkev, KUD Godba na pihala Nova Cerkev in predstavniki cerkve pod vodstvom Alojza Vicmana. Prireditveni prostor pred cerkvijo je privabil veliko število obiskovalcev. Obred sta vodila gospod Alojz Vicman in Gregor Majcen. Konji in njihovi gospodarji so dobili zaščito pred boleznijo in drugimi nesrečami v obliki kruha, soli in blagoslova. Gospod Slavko Jezernik je vsem lastnikom konj podelil posebno spominsko diplomo TD Nova Cerkev, ki jih bo spominjala na letošnji blagoslov. Razveseljivo je bilo videti, da se blagoslova vsako leto udeleži več mladih skrbnikov in lastnikov konj. 

Druženje se je nadaljevalo v vasi, kjer so člani TD Nova Cerkev pripravili druženje ob bograču, ki sta ga skuhala Danica in Branko Gobec, in toplem napitku. Lepo zimsko dopoldne je omogočilo druženje in modrovanje prisotnih. Ugotavljamo, da pomeni blagoslov konj tudi priložnost za srečanje starih znancev, ki se med letom sicer ne srečujejo. Čas pred novim letom pa doda dogodku tudi svečan pridih. Hvala vsem, ki ste poskrbeli za letošnji blagoslov. Hvala gospodu Ivanu Ravnaku in gospodu Slavku Mauherju, ki že vrsto let poskrbita za pripravo prostora pred cerkvijo, in tudi tistim članom TD, ki so poskrbeli, da je vas po dogodku ostala čista. 

Tekst in foto: Lea Sreš0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 116
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
November 25 26 27 28 29 30 1 2 3 4
25.11.2017
Danes ni dogodkov.
29.11.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica Repair Cafe
01.12.2017 | Ostalo
Izdelovanje venčkov
29.11.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica Repair Cafe
01.12.2017 | Ostalo
Izdelovanje venčkov
02.12.2017 | Kultura
Predstavitev posthumno izdane knjige Draga Medveda

Bodite prvi pri oddaji mnenja.