Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 25.06.2017

oblačno
Popoldne bo pretežno oblačno. Še se bodo pojavljale krajevne padavine, predvsem plohe in nevihte. Nekatere nevihte bodo spremljali močnejši nalivi, sunki vetra, krajevno bo možna toča.
19°C | 28°C
ponedeljek, 26.06.2017
14°C | 31°C
torek, 27.06.2017
15°C | 30°C
sreda, 28.06.2017
16°C | 31°C
četrtek, 29.06.2017
16°C | 24°C
Opozorila
Nedelja, 25.6.2017 ob 14h
Popoldne bodo še možne močnejše nevihte z nalivi, sunki vetra, krajevno bo možna toča.
19°C
28°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Blagoslov gospodarjem in konjem


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
26.12.2015      15:00
A A

Blagoslov gospodarjem in konjem


Obujanje in negovanje dogodkov, ki so nekoč pomenili skrb za zdravje živine, danes prerašča v dogodek, ko opozorimo na lepo ravnanje s konji, skrb za njihovo zdravje in druženje vseh ljubiteljev živali. Tudi letos so v Novi Cerkvi na štefanovo pripravili že osemnajsti blagoslov konj.


Najmlajši ljubitelj konj je dobil spominsko kolajno.
Najmlajši ljubitelj konj je dobil spominsko kolajno.
Deli:
Dogodek za vsakega gospodarja konja pomeni veliko, saj vsak po svojih najboljših močeh poskrbi, da so njegove živali zdrave, čiste, urejene in negovane. Blagoslov konj je skrb za živino skozi vse leto in blagoslov za gospodarja, ki mora poskrbeti, da bo njegov konj živel v primernih razmerah. Letošnji konji so bili pravi lepotci. 

Danes je večinoma konjereja dejavnost, ki nima na kmetiji ekonomske osnove, temveč so rejci konj tisti, ki imajo konje radi in jim to pomeni konjiček v pravem pomenu besede. Za pripravo in izvedbo dogodka so stopili skupaj predstavniki TD Nova Cerkev, Krajevna skupnost Nova Cerkev, KUD Godba na pihala Nova Cerkev in predstavniki cerkve pod vodstvom Alojza Vicmana. Prireditveni prostor pred cerkvijo je privabil veliko število obiskovalcev. Obred sta vodila gospod Alojz Vicman in Gregor Majcen. Konji in njihovi gospodarji so dobili zaščito pred boleznijo in drugimi nesrečami v obliki kruha, soli in blagoslova. Gospod Slavko Jezernik je vsem lastnikom konj podelil posebno spominsko diplomo TD Nova Cerkev, ki jih bo spominjala na letošnji blagoslov. Razveseljivo je bilo videti, da se blagoslova vsako leto udeleži več mladih skrbnikov in lastnikov konj. 

Druženje se je nadaljevalo v vasi, kjer so člani TD Nova Cerkev pripravili druženje ob bograču, ki sta ga skuhala Danica in Branko Gobec, in toplem napitku. Lepo zimsko dopoldne je omogočilo druženje in modrovanje prisotnih. Ugotavljamo, da pomeni blagoslov konj tudi priložnost za srečanje starih znancev, ki se med letom sicer ne srečujejo. Čas pred novim letom pa doda dogodku tudi svečan pridih. Hvala vsem, ki ste poskrbeli za letošnji blagoslov. Hvala gospodu Ivanu Ravnaku in gospodu Slavku Mauherju, ki že vrsto let poskrbita za pripravo prostora pred cerkvijo, in tudi tistim članom TD, ki so poskrbeli, da je vas po dogodku ostala čista. 

Tekst in foto: Lea Sreš0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 115
Izšla: 19.06.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 25 26 27 28 29 30 1 2 3 4
25.06.2017 | Kultura
Socka poje, pleše in igra
28.06.2017 | Ostalo
Repair cafe
25.06.2017 | Kultura
Socka poje, pleše in igra
26.06.201 | Šport
TEDEN ŠPORTA V FITNES CENTER VOJNIK
26.06.201 | Šport
TEČAJI TENISA ZA OTROKE V ČASU ŠOLSKIH POČITNIC
26.06.2017 | Ostalo
Ustvarim si filcano milo
28.06.2017 | Ostalo
Repair cafe

Bodite prvi pri oddaji mnenja.