Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 24.06.2017

delno oblačno
Ponoči in zjutraj bo delno jasno s spremenljivo oblačnostjo. Nekatere nevihte se lahko zavlečejo tudi v večerni čas. Najnižje jutranje temperature bodo od 17 do 22, v alpskih dolinah okoli 14 stopinj C.
17°C | 34°C
nedelja, 25.06.2017
18°C | 27°C
ponedeljek, 26.06.2017
14°C | 30°C
torek, 27.06.2017
16°C | 31°C
sreda, 28.06.2017
16°C | 31°C
Opozorila
Petek, 23.6.2017 ob 20h
Zvečer so še možne močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra, ni izključen tudi pojav toče. Ob tem so možni porasti hudourniških voda.
17°C
34°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Vojnik v znamenju Doroteje Hauser


KULTURA

| |
14.09.2016      21:21
A A

Vojnik v znamenju Doroteje Hauser


Doroteja Hauser je bila Vojničanka, ki je živela na Štalnerjevem hribu in ustvarjala v tehniki škarjereza. Motivi njenih škarjerezov krasijo Monografijo naše občine.


Drevo so posadili gospa Lidija Eler Jazbinšek, Jože Žlavs, in drudi zaslužni krajani, sodelujoči pri projektu (Foto: Lea Sreš)
Drevo so posadili gospa Lidija Eler Jazbinšek, Jože Žlavs, in drudi zaslužni krajani, sodelujoči pri projektu (Foto: Lea...
Deli:

V spomin na umetnico bo celo leto potekal niz dogodkov in dejavnosti, s katerimi bomo obeležili 140. obletnico njenega rojstva in 70. obletnico od tedaj, ko je na hribčku, ki ga je imela tako rada, izgubila življenje. V odboru za ohranjanje spomina na veliko umetnico sodelujejo Kulturno-turistično društvo Globoče z Jožetom Žlausom, Turistično društvo Vojnik, Občina Vojnik in Krajevna skupnost Vojnik.

 

Prvi izmed načrtovanih dogodkov je bil v mesecu juniju, otvoritev razstave Dorinih originalnih škarjerezov, ki jih je iz svoje zasebne zbirke v prostore Krajevne skupnosti Vojnik postavil na ogled gospod Jože Žlaus. Na praznik Krajevne skupnosti Vojnik pa je gospod Jože Žlaus s člani svojega društva in ob pomoči Sandija Petreja ter Marka Zdovca poslikal dve garaži s pravljičnimi motivi v tehniki škarjereza ter tako s stensko poslikavo poskrbel, da je delo rojakinje približal sokrajanom in mimoidočim.

 

»Slavnostna otvoritev obeh poslikav je bila na praznični dan naše domovine, ob tem dogodku so zasadili tudi lipo. Na dogodku so spregovorili Lidija Eler Jazbinšek, Jože Žlaus in Branko Petre. Kulturni program so pripravili člani Joškove bande. Ustavite korak nasproti občinske zgradbe in si preberite osnovne podatke o delu Doroteje Hauser ter si oglejte delček njenega ustvarjanja. Vsi, ki pa želite izvedeti, kaj več, si oglejte razstavo v Galeriji Piros, kjer vam bo Jože Žlaus z veseljem predstavil njeno delo,« je zapisala Lea Sreš.

 

Zbiralec motivov Doroteje Hauser, Jože Žlaus, snuje nove načrte: »Sive škarpe bodo prav tako dobile svojo vsebino, v parku bodo postavljeni kipi in risbe v sodelovanju s šolo v Vojniku in verjetno še kaj. Vojnik bo v prihodnje zaživel v znamenju Doroteje Hauser.«

 

Zbrala: Lidija Eler Jazbinšek
Foto: Lea Sreš, Franci Kuzman, Samo Kunej, Lidija Eler Jazbinšek

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Ogledalo? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Ogledalo
Keršova ulica 8
Tel:(03) 780 06 40
Ogledalo
Številka: 115
Izšla: 19.06.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 24 25 26 27 28 29 30 1 2 3
24.06.2017 | Šport
30 - letnica SD Vizore
25.06.2017 | Kultura
Socka poje, pleše in igra
28.06.2017 | Ostalo
Repair cafe

Bodite prvi pri oddaji mnenja.