Logo MojaObčina.si

Vojnik

JUTRI
2°C
-7°C
PON.
1°C
-3°C
Deli
4615

Ustvarjalni vrvež pod šotorom v Vojniku

Ustvarjalnost, prostovoljno delo, sodelovanje … so le nekatere vrline, ki povezujejo posameznike, ki se združujejo v društvih. V Vojniku jih imamo mnogo. Vsem je skupno, da poskrbijo za raznoliko dogajanje v kraju.

Kljub mnogim prireditvam, dejavnostim, ki jih pripravljajo člani naših društev, so se tudi letos odzvali povabilu Krajevne skupnosti Vojnik, da skupaj pripravimo prireditev pod šotorom, kjer bodo dejavnosti predstavili obiskovalcem. Na sončno popoldansko sobotno, 18. junija 2016, je bilo pod šotorom v Vojniku živahno. V kulturnem programu so se predstavile sekcije KUD France Prešeren Vojnik: moški pevski zbor, harmonikarski orkester Stanka Mikole in Taščice z ljudsko pesmijo.


Za posebno presenečenje so poskrbeli pri ansamblu Francija Zemeta, saj so se skupaj z Arclinskimi fanti predstavili s pesmijo o domačem kraju Vojnik. Zapeli so tudi člani Mešanega komornega zbora Društva upokojencev Vojnik in zaigral je mlad ansambel Utrip. Ob kulturnem programu so obiskovalci na stojnicah lahko spremljali dejavnosti društev ter prisluhnili pogovorom, ki jih je s predsedniki in člani društev vodila Rozmari Petek. Člani Društva podeželskih žena Meta so obudili že skoraj pozabljeno obrt. Medse so povabili mojstra slamokrovca, ki je prikazal veščino pokrivanja streh s slamo. Na zaključku prireditve smo lahko občudovali okrasni kozolec, pokrit s slamo. Ob klepetu s kuharji Vročega kotlička in Društva Dobra volja sta se kuhala bograč in pasulj, za pijačo je poskrbelo prijazno osebje gostilne Turist, lahko ste okusili med naših čebelarjev, vino vinogradnikov, raznovrstno pecivo, zanimivi izdelki so kar vabili k stojnicam društev ter h klepetu. Veščine mladih športnikov so pokazali fantje Košarkarskega kluba Vojnik, skozi mrežo smo opazovali disciplino in sožitje med lastnikom in psom Športno-kinološkega društva Alternativa. Balon Balonarskega kluba Vojnik je še dodatno vabil obiskovalce.


Veseli me, da so se srečanja udeležila vsa društva, ki v našem kraju delujejo, ga s svojim delom sooblikujejo in lepšajo. Vodstvom društev in njihovim članom se za delo ter sodelovanje najlepše zahvaljujem. Zahvala gre tudi Sandiju Petreju za ozvočenje in Rozmari Petek za vodenje prireditve.
 
Vojničani vljudno vabljeni na srečanja in prireditve.

 

Predstavitev pozabljenega opravila Društva podeželskih žena Meta  (foto: Franci Kuzman) Predstavitev pozabljenega opravila Društva podeželskih žena Meta (foto: Franci Kuzman) Ansambel Francija Zemeta in Arclinski fantje (foto: Franci Kuzman) Ansambel Francija Zemeta in Arclinski fantje (foto: Franci Kuzman) Moški pevski zbor KUD France Prešeren Vojnik (foto: Franci Kuzman) Moški pevski zbor KUD France Prešeren Vojnik (foto: Franci Kuzman) Za dobro ozvočenje je skrbel Sandi Petrej (foto: Franci Kuzman). Za dobro ozvočenje je skrbel Sandi Petrej (foto: Franci Kuzman). Balonarski klub Vojnik (foto: Franci Kuzman) Balonarski klub Vojnik (foto: Franci Kuzman) Društvo Dobra volja (foto: Franci Kuzman) Društvo Dobra volja (foto: Franci Kuzman) Pri Vročem kotličku (foto: Franci Kuzman) Pri Vročem kotličku (foto: Franci Kuzman) Strelsko društvo bratov Dobrotinškov Vojnik (foto: Franci Kuzman) Strelsko društvo bratov Dobrotinškov Vojnik (foto: Franci Kuzman) Društvo upokojencev Vojnik (foto: Franci Kuzman) Društvo upokojencev Vojnik (foto: Franci Kuzman) Ustvarjalni vrvež pod šotorom v Vojniku Turistično društvo Vojnik (foto: Franci Kuzman) Turistično društvo Vojnik (foto: Franci Kuzman) Ljudske pevke Taščice (foto: Franci Kuzman) Ljudske pevke Taščice (foto: Franci Kuzman) Društvo za celiakijo (foto: Franci Kuzman) Društvo za celiakijo (foto: Franci Kuzman) Vinogradniško-vinarsko društvo Vojnik (foto: Franci Kuzman) Vinogradniško-vinarsko društvo Vojnik (foto: Franci Kuzman) Krajevna organizacija RK Vojnik (foto: Franci Kuzman) Krajevna organizacija RK Vojnik (foto: Franci Kuzman) Dramska sekcija KUD France Prešeren Vojnik (foto: Franci Kuzman) Dramska sekcija KUD France Prešeren Vojnik (foto: Franci Kuzman) Center ponovne uporabe in Kamrica (foto: Franci Kuzman) Center ponovne uporabe in Kamrica (foto: Franci Kuzman) Andy Smuk in Eva Okorn predstavljata dejavnost povezovalki programa Rozmari Petek (foto: Franci Kuzman). Andy Smuk in Eva Okorn predstavljata dejavnost povezovalki programa Rozmari Petek (foto: Franci Kuzman). Jožica Povše (foto: Franci Kuzman) Jožica Povše (foto: Franci Kuzman) Planinsko društvo Vojnik (foto: Franci Kuzman) Planinsko društvo Vojnik (foto: Franci Kuzman) Čebelarsko društvo Vojnik (foto: Franci Kuzman) Čebelarsko društvo Vojnik (foto: Franci Kuzman) Gostilna Turist (foto: Franci Kuzman) Gostilna Turist (foto: Franci Kuzman) Košarkarski klub Vojnik (foto: Franci Kuzman) Košarkarski klub Vojnik (foto: Franci Kuzman) Društvo upokojencev Vojnik (foto: Franci Kuzman) Društvo upokojencev Vojnik (foto: Franci Kuzman) Športno-kinološko društvo Alternativa (foto: Franci Kuzman) Športno-kinološko društvo Alternativa (foto: Franci Kuzman) Vinogradniško-vinarsko društvo Vojnik (foto: Franci Kuzman) Vinogradniško-vinarsko društvo Vojnik (foto: Franci Kuzman) Društvo podeželskih žena Meta (foto: Franci Kuzman) Društvo podeželskih žena Meta (foto: Franci Kuzman) Joškova banda (foto: Franci Kuzman) Joškova banda (foto: Franci Kuzman) Harmonikarski orkester Stanka Mikole (foto: Marko Zdovc) Harmonikarski orkester Stanka Mikole (foto: Marko Zdovc) Ansambel Utrip (foto: Samo Kunej) Ansambel Utrip (foto: Samo Kunej) Košarkarji Košarkarskega kluba Vojnik (foto: Samo Kunej) Košarkarji Košarkarskega kluba Vojnik (foto: Samo Kunej) Ustvarjalni vrvež (foto: Samo Kunej) Ustvarjalni vrvež (foto: Samo Kunej) Komorni zbor Društva upokojencev Vojnik (foto: Marko Zdovc) Komorni zbor Društva upokojencev Vojnik (foto: Marko Zdovc)

Lidija Eler Jazbinšek

Foto: Franci Kuzman, Samo Kunej, Marko Zdovc

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!