Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 25.11.2017

oblačno
Ponoči se bo od zahoda postopoma pooblačilo, nekaj jasnine bo zjutraj še na severovzhodu. Tam bo ponekod pihal jugozahodnik. Najnižje jutranje temperature bodo od 0 do 6, na Primorskem od 7 do 10°C.
4°C | 11°C
nedelja, 26.11.2017
3°C | 5°C
ponedeljek, 27.11.2017
-5°C | 6°C
torek, 28.11.2017
-6°C | 7°C
sreda, 29.11.2017
2°C | 6°C
Opozorila
Petek, 24.11.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
11°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Literarni ustvarjalci, združimo se


KULTURA, DRUŠTVA

| |
10.11.2015      18:34
A A

Literarni ustvarjalci, združimo se


Gotovo je v širšem občinskem prostoru veliko tistih, ki radi literarno ustvarjajo, bodisi pesnijo ali sestavljajo zgodbe, haikuje ali pišejo celo romane. Lahko bi se povezali in se družili ter predstavljali svoje prispevke drugim, jih objavljali skupaj ali nastopali pred domačim občinstvom. V razmislek, morda bi lahko tudi vojniški literati imeli svojo sekcijo pri KUD France Prešeren Vojnik.


Kulturnica z ustanoviteljico Ano Marijo Justin
Kulturnica z ustanoviteljico Ano Marijo Justin
Deli:

Sem članica Celjskega literarnega društva, ki združuje ljubitelje pisanja proze in poezije. Deluje 14. leto v okviru Javnega sklada kulturnih društev Celje, kjer gostuje s svojimi več kot 30 prireditvami na leto. Člani smo osredotočeni na predstavitve svojih del na kulturnih večerih, pogovore z znanimi slovenskimi pisci o njihovih delih in ustvarjalne delavnice o pisanju, lektorstvu in podobnem. Društvo ima že nekaj utečenih letnih prireditev, kot je Večer poezije, vina in jazza v mestnem parku ter gostovanja v več mestnih četrtih, vsakič ob novem letu. Vrhunec njihove dejavnosti je izid literarne revije Vsesledje, ki izhaja enkrat letno in v kateri objavljamo svoja najnovejša dela, pa tudi dela drugih znanih piscev, ki jih povabimo k sodelovanju.


V društvu delujeta dve sekciji, gledališka in založniška. Gledališka sekcija si prizadeva »ugledališčiti« poezijo svojih članov, založniška pa deluje v smeri izdajanja elektronskih knjig. Vse dogodke društvo oglašuje na spletni strani Celjskega literarnega društva in Facebooku. Letos že drugič sodelujemo na bazarju malih založnikov na Slovenskem knjižnem sejmu s svojo stojnico. Kulturni ustvarjalci Celjskega literarnega društva sodelujemo tudi z drugimi organizacijami na področju literarnega ustvarjanja in si želimo medse povabiti še vse ostale literate iz širšega območja Celja. Prijazno vabljeni. 

Kontakt: gorensek.mira@gmail.com

Mira Gorenšek, članica CLD
Foto: Mira Gorenšek
Povezave:www.cld.si
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 116
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
November 25 26 27 28 29 30 1 2 3 4
25.11.2017
Danes ni dogodkov.
29.11.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica Repair Cafe
01.12.2017 | Ostalo
Izdelovanje venčkov
29.11.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica Repair Cafe
01.12.2017 | Ostalo
Izdelovanje venčkov
02.12.2017 | Kultura
Predstavitev posthumno izdane knjige Draga Medveda

Bodite prvi pri oddaji mnenja.