Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 30.06.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo spremenljivo oblačno, občasno bodo še nastajale krajevne plohe in nevihte. Več sonca bo na vzhodu države. Pihal bo okrepljen jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 20 do 27 stopinj.
12°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
14°C | 26°C
nedelja, 02.07.2017
13°C | 25°C
ponedeljek, 03.07.2017
11°C | 26°C
Opozorila
Četrtek, 29.6.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
26°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Literarni ustvarjalci, združimo se


KULTURA, DRUŠTVA

| |
10.11.2015      18:34
A A

Literarni ustvarjalci, združimo se


Gotovo je v širšem občinskem prostoru veliko tistih, ki radi literarno ustvarjajo, bodisi pesnijo ali sestavljajo zgodbe, haikuje ali pišejo celo romane. Lahko bi se povezali in se družili ter predstavljali svoje prispevke drugim, jih objavljali skupaj ali nastopali pred domačim občinstvom. V razmislek, morda bi lahko tudi vojniški literati imeli svojo sekcijo pri KUD France Prešeren Vojnik.


Kulturnica z ustanoviteljico Ano Marijo Justin
Kulturnica z ustanoviteljico Ano Marijo Justin
Deli:

Sem članica Celjskega literarnega društva, ki združuje ljubitelje pisanja proze in poezije. Deluje 14. leto v okviru Javnega sklada kulturnih društev Celje, kjer gostuje s svojimi več kot 30 prireditvami na leto. Člani smo osredotočeni na predstavitve svojih del na kulturnih večerih, pogovore z znanimi slovenskimi pisci o njihovih delih in ustvarjalne delavnice o pisanju, lektorstvu in podobnem. Društvo ima že nekaj utečenih letnih prireditev, kot je Večer poezije, vina in jazza v mestnem parku ter gostovanja v več mestnih četrtih, vsakič ob novem letu. Vrhunec njihove dejavnosti je izid literarne revije Vsesledje, ki izhaja enkrat letno in v kateri objavljamo svoja najnovejša dela, pa tudi dela drugih znanih piscev, ki jih povabimo k sodelovanju.


V društvu delujeta dve sekciji, gledališka in založniška. Gledališka sekcija si prizadeva »ugledališčiti« poezijo svojih članov, založniška pa deluje v smeri izdajanja elektronskih knjig. Vse dogodke društvo oglašuje na spletni strani Celjskega literarnega društva in Facebooku. Letos že drugič sodelujemo na bazarju malih založnikov na Slovenskem knjižnem sejmu s svojo stojnico. Kulturni ustvarjalci Celjskega literarnega društva sodelujemo tudi z drugimi organizacijami na področju literarnega ustvarjanja in si želimo medse povabiti še vse ostale literate iz širšega območja Celja. Prijazno vabljeni. 

Kontakt: gorensek.mira@gmail.com

Mira Gorenšek, članica CLD
Foto: Mira Gorenšek
Povezave:www.cld.si
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 115
Izšla: 19.06.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.