Občine: Brežice, Kostanjevica na Krki, Krško, Radeče, Sevnica Občine: Benedikt, Cerkvenjak, Cirkulane, Destrnik, Dornava, Duplek, Gorišnica, Hajdina, Hoče-Slivnica, Juršinci, Kidričevo, Kungota, Lenart, Lovrenc na Pohorju, Majšperk, Makole, Maribor, Markovci, Miklavž na Dravskem polju, Oplotnica, Ormož, Pesnica, Podlehnik, Poljčane, Ptuj, Rače-Fram, Ruše, Selnica ob Dravi, Slovenska Bistrica, Središče ob Dravi, Starše, Sveta Ana, Sveta Trojica v Slovenskih goricah, Sveti Andraž v Slovenskih goricah, Sveti Jurij v Slovenskih goricah, Sveti Tomaž, Šentilj, Trnovska vas, Videm, Zavrč, Žetale Občine: Borovnica, Brezovica, Dobrepolje, Dobrova-Polhov Gradec, Dol pri Ljubljani, Domžale, Grosuplje, Horjul, Ig, Ivančna Gorica, Kamnik, Komenda, Litija, Ljubljana, Log - Dragomer, Logatec, Lukovica, Medvode, Mengeš, Moravče, Škofljica, Šmartno pri Litiji, Trzin, Velike Lašče, Vodice, Vrhnika Občine: Bloke, Cerknica, Ilirska Bistrica, Loška dolina, Pivka, Postojna Občine: Ajdovščina, Bovec, Brda, Cerkno, Idrija, Kanal ob Soči, Kobarid, Miren-Kostanjevica, Nova Gorica, Renče-Vogrsko, Šempeter-Vrtojba, Tolmin, Vipava Občine: Apače, Beltinci, Cankova, Črenšovci, Dobrovnik, Gornja Radgona, Gornji Petrovci, Grad, Hodoš, Kobilje, Križevci, Kuzma, Lendava, Ljutomer, Moravske Toplice, Murska Sobota, Odranci, Puconci, Radenci, Razkrižje, Rogašovci, Sveti Jurij ob Ščavnici, Šalovci, Tišina, Turnišče, Velika Polana, Veržej Občine: Črnomelj, Dolenjske Toplice, Kočevje, Kostel, Loški Potok, Metlika, Mirna, Mirna Peč, Mokronog-Trebelno, Novo mesto, Osilnica, Ribnica, Semič, Sodražica, Straža, Šentjernej, Šentrupert, Škocjan, Šmarješke Toplice, Trebnje, Žužemberk Občine: Ankaran, Divača, Hrpelje-Kozina, Izola, Komen, Koper, Piran, Sežana Občine: Hrastnik, Trbovlje, Zagorje ob Savi Občine: Bistrica ob Sotli, Braslovče, Celje, Dobje, Dobrna, Gornji Grad, Kozje, Laško, Ljubno, Luče, Mozirje, Nazarje, Podčetrtek, Polzela, Prebold, Rečica ob Savinji, Rogaška Slatina, Rogatec, Slovenske Konjice, Solčava, Šentjur, Šmarje pri Jelšah, Šmartno ob Paki, Šoštanj, Štore, Tabor, Velenje, Vitanje, Vojnik, Vransko, Zreče, Žalec Občine: Črna na Koroškem, Dravograd, Mežica, Mislinja, Muta, Podvelka, Prevalje, Radlje ob Dravi, Ravne na Koroškem, Ribnica na Pohorju, Slovenj Gradec, Vuzenica Občine: Bled, Bohinj, Cerklje na Gorenjskem, Gorenja vas-Poljane, Gorje, Jesenice, Jezersko, Kranj, Kranjska Gora, Naklo, Preddvor, Radovljica, Šenčur, Škofja Loka, Tržič, Železniki, Žiri, Žirovnica Vojnik
JUTRI
5°C
-3°C
SOB.
7°C
-2°C
Oceni objavo

PRAVLJIČNI POTEP Z ANIKO IN LIKOVNA RAZSTAVA V KNJIŽNICI VOJNIK

V Knjižnici Vojnik je nedavno potekal edinstven kulturni dogodek, ki je v objem pravljic in umetnosti popeljal številne obiskovalce. Predstavitev slikanice Anika na potepu in odprtje spremljajoče razstave ilustracij sta bila prava poslastica za vse ljubitelje zgodb in likovne umetnosti.

Za uvod v dogodek nas je na flavti očarala mlada flavtistka Lucija Marčič, ki je s svojo melodijo ustvarila čarobno vzdušje. Sledila je igra Miški, ki sta jo odigrali Vita Rop in Neli Pavljak, in nas popeljala v svet domišljije ter igre.

Avtorica, ki odpira vrata domišljije

Avtorica slikanice, mag. Natalija Sevnik Leber, dolgoletna učiteljica angleščine na OŠ Petrovče, se je prvič predstavila v vlogi pisateljice. Navdih za ustvarjanje črpa iz narave, družinskega življenja ter umetnosti v vseh njenih oblikah. Čeprav se poklicno ukvarja z resnimi psihosocialnimi temami, jo je ljubezen do otroškega sveta spodbudila, da ustvari igrivo pravljico, polno topline in domišljije.

Slikanica Anika na potepu je spontano nastala kot zgodba, ki nagovarja otroška srca in odpira vrata v čaroben svet raziskovanja in učenja. Natalija je v svojem nastopu obiskovalce popeljala skozi zgodbo male Anike, ki je s svojo radovednostjo in pustolovščinami navdušila mlade in starejše poslušalce.

Čarobne ilustracije Mojce Šon

Poleg očarljive zgodbe je dogodek dopolnila še razstava ilustracij Mojce Šon, profesorice likovne umetnosti na OŠ Petrovče. Mojca, ki ustvarja na različnih likovnih področjih, je za slikanico Anika na potepu prispevala izvirne ilustracije v akvarelni tehniki, kombinirane z barvnimi svinčniki, pasteli in tuši.

Za spremno besedo na razstavi je poskrbela Karmen Volavšek, diplomirana umetnostna zgodovinarka, ki nas je popeljala skozi sklop likovnih del, ki je kot strokovnjakinja osvetlila umetniški kontekst in pomen teh del.

Na ogled vsa dela, ki krasijo slikanico, ter še številna druga Mojčina dela. Med njimi so portreti, prizori iz narave ter pravljične živali, ki s svojo skrivnostno toplino in domišljijskimi elementi ponujajo pobeg iz resničnosti v pravljične pokrajine. Mojca je svojo ljubezen do umetnosti razkrivala tudi z oblikovanjem keramike in nakita, a njena strast do ilustracij je tokrat navdušila vse obiskovalce.

Razstava, vredna ogleda

Razstava ilustracij Mojce Šon ostaja na ogled v Knjižnici Vojnik vse do konca januarja. Gre za čudovito priložnost, da si obiskovalci pobliže ogledajo delo umetnice, ki združuje resničnost in domišljijo ter s tem obogati pravljične zgodbe, kot je Anikina.

Dogodek, ki povezuje

Dogodek v Knjižnici Vojnik je bil več kot le predstavitev knjige in razstave. Bil je dokaz, kako lahko umetnost in literatura povežeta ljudi vseh starosti. 

Ne zamudite ogleda razstave in se še sami podajte v svet umetnosti!

Tekst: Betka Hutinski

Foto: Matjaž Jambriško

Oglejte si tudi