Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 21.05.2018

delno oblačno
Danes bo delno jasno s spremenljivo oblačnostjo in večinoma suho, kakšna popoldanska ploha bo možna predvsem v severni Sloveniji. Še bo pihal severovzhodni do jugovzhodni veter, na Primorskem šibka do zmerna burja, ki bo dopoldne postopno oslabela. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 23, na Primorskem do 26 °C.
10°C | 24°C
torek, 20.05.2018
11°C | 22°C
sreda, 22.05.2018
9°C | 24°C
četrtek, 23.05.2018
11°C | 22°C
petek, 24.05.2018
14°C | 25°C
Opozorila
Ponedeljek, 21.5.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
24°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Festival »In spiritu canticum«


KULTURA

| |
28.02.2017      16:19
A A

Festival »In spiritu canticum«


Festival »In spiritu canticum« – »V duhu pesmi« – je, kot eden izmed vrhunskih dogodkov vokalne skupine In spiritu, to leto dopolnil 5. obletnico. Potekal je od 24. do 26. februarja 2017 v Vojniku in na Frankolovem.


Deli:

Letošnji festival so organizatorji podnaslovili »Spomini in hrepenenja«. Glede na to, da je imel In spiritu v svoji sredi visoke glasbene goste osrednje slovenske glasbene ustanove z bogato tradicijo v evropskem merilu, Zbor Slovenske filharmonije – moški sestav, lahko o letošnjem festivalu govorimo o presežkih in izjemnem vokalnem dogodku za občino Vojnik. V akustičnih danostih vojniške cerkve sv. Jerneja so na petkovem koncertu poslušalci lahko prisluhnili delom skladateljev glasbene romantike in znanim skladbam »železnega repertoarja« moških zasedb, ki jih je poustvaril edini nacionalni profesionalni koncertni zbor pod vodstvom Martine Batič.

 

Sobotni revijalni koncert je bil obarvan s pestrim programom večinoma slovenskih skladateljev. Koncert so člani In spirita sooblikovali z uglednimi gosti, ki vsak na poseben način zaznamujejo svoje področje dela: Kvartet Štirje študenti, Oktet Planika in Moška vokalna skupina Aeternum.

V nedeljo je jutranje bogoslužje v cerkvi sv. Jožefa na Frankolovem In spiritu koncertno obarval skupaj s kvartetom trobil in pihal ob orgelski spremljavi. Izvajana so bila sakralna dela različnih stilnih obdobij, ki so popestrila glasbeno podobo bogoslužja. Vse dogodke je spremljalo hvaležno in številčno občinstvo, ki je z iskrenim ploskanjem dalo poseben pečat festivalu.

 

In spiritu je z letošnjimi glasbenimi gosti festivala odprl vrata na stežaj lepim mislim in spominom tistega, kar nosimo globoko v sebi: ljubezen do domovine in materinega jezika.


Omeniti velja še to, da je bil festival uvod k praznovanju okroglega jubileja, 10-letnice vokalne skupine In spiritu. Koncert bo 27. maja 2017 ob 19.30 na prostem ob cerkvi sv. Jerneja, kjer je In spiritu tudi pognal svoje korenine.

 

Tekst: In spiritu

Foto: Veni Ferant
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 118
Izšla: 01.03.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Maj 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
21.05.2018
Danes ni dogodkov.
24.05.2018 | Družabni dogodki
Srečanje starejših krajanov na Frankolovem
26.05.201 | Šport
Pohod na Mojčin dom na Vitrancu
26.05.2018 | Šport
Družabne igre
27.05.201 | Družabni dogodki
Pomladanski kramarski sejem

Bodite prvi pri oddaji mnenja.