Logo MojaObčina.si

Vojnik

DANES
9°C
-5°C
JUTRI
6°C
-6°C

11. koncert Marijinih pesmi v Vojniku

V soboto, 2. oktobra 2021, smo bili v Vojniku deležni čudovitega petja in igranja na koncertu Marijinih pesmi.

Prireditev je nastala v organizaciji Mešanega cerkvenega pevskega zbora sv.  Jerneja, KKD IŠ Vojnik in župnije Vojnik kot zaključek vremenskih maš v zahvalo Materi Božji za vse darove tega leta in za varstvo pred hudimi vremenskimi pojavi. Sodelovali so MeCPZ sv. Jernej, Mešani pevski zbor Forte, oba pod vodstvom Tomaža Marčiča, Moški pevski zbor KUD FP Vojnik pod vodstvom Emilije Kladnik Sorčan, Ljudske pevke Taščice, Mojca in Primož Hladnik, Simon Jager – orgle, Kvartet trobent (Erik in Karli Brezovšek, Blaž Marčič in Nejc Zakonjšek) in Tomaž Marčič – orgle. Vsak po svoje se je potrudil in prispeval svoj delež k čudovitemu dogodku, ki smo ga vsi zelo težko pričakovali. Lani je koncert odpadel. Vsem izvajalcem se je zahvalil župnik Anton Perger, ki je poudaril, da si lepšega začetka meseca rožnega venca ne moremo predstavljati. Ob zaključku so vsi pevci in poslušalci, ob spremljavi trobent, zapeli pesem Ljubljena slovenska hiša. Utrnila se je tudi kakšna solza sreče. Prireditev sta povezovali Sara Bastl in Milena Jurgec. Da je prireditev uspela, je bilo potrebno veliko dobrega sodelovanja, predvsem pa sta zaslužna Benedikt Podergajs in Tomaž Marčič.

Tekst: Milena Jurgec

Foto:  Edvard Fidler

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi