Logo MojaObčina.si

Vojnik

DANES
7°C
3°C
JUTRI
3°C
-5°C

Namestitev zabojnika Civilne zaščite za potrebe Senecura DSO Vojnik

V  Senecura DSO Vojnik se je zaradi nenadnega poslabšanja epidemiološke slike pojavila potreba po vzpostavitvi nove rdeče cone za oskrbovance. Žal je v tem traktu nemogoče organizirati garderobo za osebje, ki potrebuje specialno zaščitno opremo. Poveljnik CZ občine Vojnik je naslovil prošnjo na Regijski štab CZ za zahodno Štajersko za dobavo bivalnega zabojnika iz republiškega skladišča. Poveljnik Republiškega štaba je odobril dostavo, ki se je izvršila danes, 27. novembra.

 

Zabojnik je postavljen neposredno ob stranskem vhodu v prvo nadstropje oziroma rdečo cono, tako da bo pot do njega čim krajša. Ima vgrajeno električno ogrevanje, kar je zelo pomembno za čas, ko so temperature že zimske. Namenjen bo varni zamenjavi privatnih in zaščitnih oblačil, in ker je popolnoma ločen, bo omogočena tudi možnosti kakovostnega razkuževanja.

 

Arnold Ledl, poveljnik CZ Občine Vojnik

Foto: Lea Sreš

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi