Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.04.2018

pretežno oblačno
Popoldne bo jasno, pihal bo veter južnih smeri. Najvišje dnevne temperature bodo od 23 do 27 °C.
5°C | 26°C
nedelja, 22.04.2018
9°C | 28°C
ponedeljek, 23.04.2018
10°C | 28°C
torek, 24.04.2018
12°C | 24°C
sreda, 25.04.2018
8°C | 25°C
Opozorila
Sobota, 21.4.2018 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
26°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Gospodarstvo

»Štartaj Vojnik«


GOSPODARSTVO

| |
02.10.2017      6:30
A A

»Štartaj Vojnik«


V svet podjetništva so udeležence v četrtek, 28. septembra, v Osnovni šoli Vojnik na podjetniško-motivacijski delavnici »Štartaj Vojnik« popeljali podjetniški mentor, vodja Ustvarjalnika in voditelj oddaje Štartaj Slovenija, Matija Goljar s sodelavci ter uspešna podjetnika iz občine Vojnik.


Na delavnici
Na delavnici
Deli:

V prvem delu delavnice je Matija Goljar udeležencem predstavil nekaj zanimivih  primerov uspešnih poslov, ki so nastali samo z dobro idejo in brez zagonskih sredstev, ter iz njih izluščil tri ključne lekcije za odkrivanje poslovnih idej, in sicer da je danes lažje nekaj narediti, kot to prodati, da se prodajajo predvsem zgodbe in da je naloga podjetnika odkriti čim bolj »boleč« problem, ki ga kupci ne znajo rešiti – podjetnik pa ga lahko.

Poseben poudarek je Matija Goljar namenil predstavitvi sodobnih poslovnih modelov in orodij, ki jih lahko podjetniki tako rekoč brez posebnega predznanja ter začetnih stroškov uporabijo, da začnejo prodajati svoje zamisli. V drugem delu delavnice sta se z uspešnima poslovnima zgodbama predstavila podjetnika iz občine Vojnik, in sicer ga. Branka Čretnik (Cenex d. o. o.) in g. Janko Čepin (Avtohiša Čepin d. o. o). Oba sta z navdušenjem in strastjo govorila o njunih uspešnih poslovnih zgodbah, kako sta začela in strmela k nenehnemu napredku in izboljševanju, ter pri tem poudarila, da podjetništvo ni »služba«, ampak je način življenja in da v svojem delu uživata ter nikoli ne bi zamenjala svoje vloge za kakšno drugo. Na delavnici so svojo dejavnost predstavili tudi Regionalna obrtna zbornica Celje, Obrtno-podjetniška zbornica Celje in Klub podjetnikov občine Vojnik. Delavnica se je zaključila z razpravo. Delavnice se je udeležilo nekaj več kot petdeset udeležencev, od tega je bilo okoli dvajset mladih udeležencev.

 

Tekst: Danijel Tomažič

Foto: Lea Sreš
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 118
Izšla: 01.03.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.