Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 27.06.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo precej jasno.
14°C | 31°C
sreda, 28.06.2017
16°C | 29°C
četrtek, 29.06.2017
17°C | 24°C
petek, 30.06.2017
13°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
14°C | 25°C
Opozorila
Ponedeljek, 26.6.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
14°C
31°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Gospodarstvo

Radi delamo dobro


GOSPODARSTVO

| |
12.05.2014      10:06
A A

Radi delamo dobro


Slovenci z več kot 1,1 milijona glasov izbrali sto prejemnikov Mercatorjeve donacije v okviru projekta Radi delamo dobro.


Deli:

V mesecu aprilu je Mercator v svojih stotih izbranih trgovinah po celi Sloveniji izvajal projekt Radi delamo dobro. Kupci so v mesecu dni oddali več kot 1,1 milijona glasov, s katerimi so določili prejemnike Mercatorjeve donacije v skupni vrednosti 100.000 evrov. Sto zmagovalnih društev bo darovana sredstva namenilo za izvedbo konkretnih idej, s katerimi so sodelovali v izboru. S to aktivnostjo želi Mercator kot najboljši sosed izboljšati kakovost življenja v manjših krajih po celi Sloveniji in tako vračati dobro v okolje, v katerem deluje.

 

V času od 1. aprila do 30. aprila 2014 so kupci v stotih izbranih Mercatorjevih trgovinah po celi Sloveniji lahko s svojimi glasovi odločali, katero izmed predlaganih lokalnih društev bo prejelo Mercatorjevo donacijo. V teh trgovinah so do konca aprila ob vsakem nakupu prejeli poseben žeton, s katerim so oddali svoj glas podpore enemu izmed treh predlaganih kandidatov za prejem donacije. Žetoni so se oddajali v posebne glasovalne skrinjice, ki so bile nameščene v izbranih Mercatorjevih prodajalnah. Ob zaključku glasovanja je društvo, ki je na posamezni lokaciji prejelo največje število glasov, prejelo Mercatorjevo donacijo v vrednosti 1.000 evrov, sredstva pa bo namenilo za izvedbo konkretnega projekta, s katerim so se potegovali za donacijo. Nagrajeni bosta tudi ostali dve sodelujoči društvi.

 

V mesecu aprilu so tako Mercatorjevi kupci oddali več kot 1,1 milijona žetonov, s katerimi so glasovali za prejemnike Mercatorjeve donacije. Več kot polovica zmagovalcev in tako prejemnikov nagrade je bilo gasilskih društev, dobra četrtina je bilo vrtcev, preostalo so bila razna lokalna društva (npr. društva invalidov, kulturna in športna društva, taborniki, humanitarne organizacije, društva upokojencev). Rezultati projekta Radi delamo dobro in termini dogodkov ob predaji donacij so objavljeni na spletni strani www.mercator.si.

 

V trgovini Market Frankolovo 12a so izidi glasovanja naslednji:

  • 1. mesto: PGDF, 3110 glasov
  • 2. mesto: ŠDF, 948 glasov
  • 3. mesto: PDAB, 735 glasov

 

Igor Maroša, član uprave za operativno področje Mercator trgovina Slovenija in Hrvaška, je ob zaključku projekta poudaril: »V Mercatorju svoje vloge najboljšega soseda ne vidimo samo v fizični bližini naših trgovin, pač pa predvsem v sobivanju z okoljem, v katerem delujemo, in v skrbi za naše kupce. Izredno nas veseli, da so se naši kupci v tako velikem številu odzvali in sodelovali v projektu Radi delamo dobro. Predvsem nas navdušujejo številni primeri medsebojnega povezovanja in sodelovanja lokalnega okolja, ki so se stkali v času trajanja te aktivnosti. Tudi v prihodnje se bomo trudili in dali vsak dan vse od sebe, da bomo kupcem ostali najboljši sosed.« 

 

Greta Šinkovec

 

Foto: J. Vovk
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 115
Izšla: 19.06.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 26 27 28 29 30 1 2 3 4 5
28.06.2017 | Ostalo
Repair cafe
02.07.2017 | Kultura
SOCKA POJE, PLEŠE IN IGRA
26.06.201 | Šport
TEČAJI TENISA ZA OTROKE V ČASU ŠOLSKIH POČITNIC
26.06.201 | Šport
TEDEN ŠPORTA V FITNES CENTER VOJNIK
26.06.2017 | Ostalo
Ustvarim si filcano milo
28.06.2017 | Ostalo
Repair cafe
02.07.2017 | Kultura
SOCKA POJE, PLEŠE IN IGRA

Bodite prvi pri oddaji mnenja.