Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 23.01.2018

delno oblačno
Ponoči bo zmerno do pretežno oblačno, proti jutru lahko v severovzhodni Sloveniji pade kakšna kaplja dežja. Najnižje jutranje temperature bodo od -5 do 1, ob morju okoli 3 °C.
-2°C | 8°C
sreda, 24.01.2018
-1°C | 10°C
četrtek, 25.01.2018
-1°C | 9°C
petek, 26.01.2018
5°C | 11°C
Opozorila
Ponedeljek, 22.1.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
-2°C
8°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Gospodarstvo

Nova podjetniška priložnost v PVSP 2014


GOSPODARSTVO

| |
17.06.2014      16:04
A A

Nova podjetniška priložnost v PVSP 2014


Razvojna agencija savinjske regije je 16. junija 2014 na svoji spletni strani www.rasr.si objavila javni poziv za vključitev v operacijo Podjetno v svet podjetništva 2014 (PVSP 2014) za savinjsko regijo. Z njim vabi visoko izobražene mlade brezposelne osebe iz savinjske regije, da se vključijo v omenjeni program, si zagotovijo zaposlitev za določen čas in si odprejo možnost, da v družbi vrstnikov in s pomočjo mentorjev razvijejo svojo podjetniško idejo. Deset izbranih kandidatov bo namreč Razvojna agencija savinjske regije predvidoma avgusta zaposlila za štiri mesece. V obdobju vključitve v program bodo imeli na voljo strokovno pomoč v obliki podjetniškega usposabljanja, razvijanja in uresničevanja svoje podjetniške ideje; končni cilj udeležencev je samozaposlitev, zaposlitev v lastnem podjetju ali zaposlitev pri drugem delodajalcu.


Deli:

Poziv je prednostno namenjen brezposelnim, ki imajo šesto ali višjo stopnjo izobrazbe katere koli smeri, so stari manj kot 35 let in imajo stalno bivališče v občinah savinjske regije. V primeru, da bo premalo prijavljenih kandidatov izpolnjevalo vse tri pogoje, lahko posebna komisija za izbor kandidatov omili izobrazbena in starostna pogoja, kar lahko stori tudi po lastnem preudarku. Na poziv se ne morejo prijaviti kandidati, ki so v preteklosti že bili vključeni v katero koli operacijo PVSP.

Strokovna komisija bo pri izboru upoštevala izpolnjevanje pogojev, podjetniške lastnosti, znanje in izkušnje kandidatov, poslovno idejo in njeno uresničljivost, karierne cilje in motiviranost kandidatov. Zadnji rok za oddajo vlog je 4. julij 2014.

Operacijo Podjetno v svet podjetništva 2014 financirata Evropski socialni sklad in Ministrstvo za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti. Enake razpise je istočasno objavilo še enajst regionalnih razvojnih agencij iz vseh slovenskih statističnih regij, saj se projekt, katerega aktivnosti vodi in koordinira Regionalni center za razvoj, izvaja po vsej državi. Tokratni poziv je drugi v operaciji PVSP 2014, do konca leta mu bo sledil še tretji – svojo priložnost bo tako letos dobilo 360 mladih, ki svojo prihodnost povezujejo z razvojem lastne podjetniške ideje in podjetja.

Razpisna dokumentacija je objavljena na spletni strani Razvojne agencije savinjske regije www.rasr.si, dobiti pa jo je mogoče tudi na sedežu Razvojne agencije savinjske regije, kjer kandidati dobijo tudi vse dodatne informacije in pojasnila pri mag. Barbari Mikuš Marzidovšek (tel.: 031 813 513, e-pošta: barbara.marzidovsek@rasr.si) ali pri Tomažu Poličniku (tel.: 03 589 40 90, e-pošta: tomaz.policnik@rasr.si).

Posebna predstavitev razpisa za vse, ki jih operacija zanima, bo v torek, 1. 7. 2014, ob 10. uri na sedežu Razvojne agencije savinjske regije v Celju.

 

RASR, Razvojna agencija savinjske regije

Janez Jazbec, direktor
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 117
Izšla: 13.12.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
24.01.2018 | Tečaji in delavnice
Predavanje o zeliščih
31.01.2018 | Ostalo
Delavnica Repair cafe

Bodite prvi pri oddaji mnenja.