Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 29.07.2017

delno oblačno
Ponoči bo zmerno oblačno, zjutraj pa se bo od zahoda jasnilo. Najnižje jutranje temperature bodo od 12 do 18 stopinj C.
14°C | 31°C
nedelja, 30.07.2017
16°C | 32°C
ponedeljek, 31.07.2017
16°C | 34°C
torek, 01.08.2017
21°C | 34°C
Opozorila
Četrtek, 27.7.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
14°C
31°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

OŠ Frankolovo predstavlja Slovaško


OSNOVNA ŠOLA, EVROPSKI PROJEKTI

| |
10.05.2012      10:05
A A

OŠ Frankolovo predstavlja Slovaško


V sredo, 9. maja 2012, na dan Evrope, je v Celju spet stala Evropska vas. Naša šola je letos predstavljala Slovaško. Učenci 6. razreda so že na otvoritvi prireditve sodelovali pri petju slovenske in evropske himne, kasneje pa so zapeli še slovaško narodno pesem Tancuj, tancuj, ob kateri so tudi zaplesali. Učenci, ki so ustvarjali na tehničnem dnevu Evropska vas, so pridobljeno znanje o Slovaški predstavljali na stojnici. Obiskovalce so preizkusili tudi z nagradnim kvizom, po katerem so prejeli zastavico za slabše znanje ali slovensko-slovaški slovarček za najboljše poznavalce Slovaške.


Deli:

Evropska hiša Maribor v sodelovanju s slovenskimi osnovnimi in srednjimi šolami ter vrtci organizira izvenšolski javni projekt EVROPSKA VAS. Cilj projekta je spodbuditi medkulturno razumevanje, toleranco, solidarnost, spoznavanje drugih narodov in držav v Evropski uniji ter hkrati zavedanje lastne kulturne identitete.

Otroci iz vrtcev, učenci in dijaki iz različnih slovenskih šol spoznavajo države Evropske unije pri različnih učnih predmetih, njihove značilnosti in posebnosti.

Vse nastalo v počastitev dneva Evrope predstavijo na javni kulturni prireditvi v posameznem regijskem središču 9. maja. Mladi predstavljajo zgodovino držav Evropske unije, njihove geografske, politične značilnosti, kulturo, običaje, narodne noše, glasbo in kulinariko. Poleg predstavitve držav učenci pripravijo tudi kulturni program. Pri pripravi projekta šole sodelujejo z veleposlaništvi, starši, občani in partnerskimi šolami v tujini.

V projektu  sodeluje preko 200 osnovnih in srednjih šol ter vrtcev Slovenije. Evropske vasi so postavljene istočasno v 9 regijskih središčih:  v Murski Soboti, Mariboru, Celju, Ljubljani, Dolenjskih Toplicah, na Bledu, v Novi Gorici, Kopru in Slovenj Gradcu.

Branko Dragar
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI OSNOVNA ŠOLA ANTONA BEZENŠKA FRANKOLOVO? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


OSNOVNA ŠOLA ANTONA BEZENŠKA FRANKOLOVO
OSNOVNA ŠOLA ANTONA BEZENŠKA FRANKOLOVO
FRANKOLOVO 11
Tel:(03) 780 16 50
Ogledalo
Številka: 115
Izšla: 19.06.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.