Logo MojaObčina.si

Vojnik

JUTRI
25°C
11°C
PON.
20°C
14°C
Deli

Mladinske izmenjave »ERASMUS+«

Če si star/-a med 13 in 30 let, si želiš potovati, spoznati vrstnike iz različnih držav, z različnim socialnim in kulturnim ozadjem in raziskovati različne teme, potem se preprosto moraš udeležiti mladinske izmenjave. Mladinska izmenjava je eden od ukrepov Evropske unije v okviru programa za mlade Erasmus+, Mladi v akciji. Mladinska izmenjava je projekt, ki omogoča mladim iz dveh ali več držav, da od 5 do 21 dni gostujejo pri mladih iz druge države in nagovarjajo različne teme, o njih razpravljajo ter tako preko neformalnega in priložnostnega učenja spoznavajo različne države in kulture. 

Program oziroma dejavnosti, v katerih sodelujejo mladi na mladinskih izmenjavah, navadno obsegajo delavnice, vaje, razprave, igranje vlog, zunanje dejavnosti in drugo. Mladinske izmenjave so brezplačne. Evropska unija krije stroške potovanja, nastanitve, prehrane in programa izmenjave. Izkušnje, ki jih udeleženci pridobijo na mladinski izmenjavi, so priznane v potrdilu Youthpass. Informacije v zvezi s prijavo in udeležbo na mladinskih izmenjavah so vam na voljo pri Zavodu MOVIT (Nacionalna agencija Erasmus+), Občini Vojnik, Mladinskem centru Celje, Mladinskem centru Šentjur idr.

 

Tekst: Danijel Tomažič

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi