Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 21.05.2018

delno oblačno
Danes bo delno jasno s spremenljivo oblačnostjo in večinoma suho, kakšna popoldanska ploha bo možna predvsem v severni Sloveniji. Še bo pihal severovzhodni do jugovzhodni veter, na Primorskem šibka do zmerna burja, ki bo dopoldne postopno oslabela. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 23, na Primorskem do 26 °C.
10°C | 24°C
torek, 22.05.2018
10°C | 24°C
sreda, 23.05.2018
11°C | 26°C
četrtek, 24.05.2018
12°C | 25°C
petek, 25.05.2018
11°C | 27°C
Opozorila
Ponedeljek, 21.5.2018 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
24°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

Mladinske izmenjave »ERASMUS+«


OBČINSKE, EVROPSKI PROJEKTI

| |
22.12.2017      12:00
A A

Mladinske izmenjave »ERASMUS+«Deli:

Če si star/-a med 13 in 30 let, si želiš potovati, spoznati vrstnike iz različnih držav, z različnim socialnim in kulturnim ozadjem in raziskovati različne teme, potem se preprosto moraš udeležiti mladinske izmenjave. Mladinska izmenjava je eden od ukrepov Evropske unije v okviru programa za mlade Erasmus+, Mladi v akciji. Mladinska izmenjava je projekt, ki omogoča mladim iz dveh ali več držav, da od 5 do 21 dni gostujejo pri mladih iz druge države in nagovarjajo različne teme, o njih razpravljajo ter tako preko neformalnega in priložnostnega učenja spoznavajo različne države in kulture. 

Program oziroma dejavnosti, v katerih sodelujejo mladi na mladinskih izmenjavah, navadno obsegajo delavnice, vaje, razprave, igranje vlog, zunanje dejavnosti in drugo. Mladinske izmenjave so brezplačne. Evropska unija krije stroške potovanja, nastanitve, prehrane in programa izmenjave. Izkušnje, ki jih udeleženci pridobijo na mladinski izmenjavi, so priznane v potrdilu Youthpass. Informacije v zvezi s prijavo in udeležbo na mladinskih izmenjavah so vam na voljo pri Zavodu MOVIT (Nacionalna agencija Erasmus+), Občini Vojnik, Mladinskem centru Celje, Mladinskem centru Šentjur idr.

 

Tekst: Danijel Tomažič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 118
Izšla: 01.03.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.