Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 21.11.2018

delno oblačno
Ponoči bo oblačno, rahle padavine bodo povsod ponehale. Burja na Primorskem bo še naprej slabela. Najnižje jutranje temperature bodo od -2 do 3, na Primorskem okoli 6 °C.
2°C | 11°C
četrtek, 20.11.2018
4°C | 8°C
petek, 22.11.2018
4°C | 12°C
sobota, 23.11.2018
6°C | 13°C
nedelja, 24.11.2018
8°C | 14°C
Opozorila
Torek, 20.11.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
11°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Vipavska trgatev 2018


NOVICE

| |
24.09.2018      10:47
A A

Vipavska trgatev 2018Deli:

Letošnja Vipavska trgatev je v vikendu med petkom 14. 9. in nedeljo 16. 9. potekala v znamenju lepega vremena in je v Vipavo privabila številne obiskovalce. Otvoritev je potekala v petek zvečer ob stand up nastopu Lucije Ćirovič in Martine Ipša, ki sta na temo vina, pivskih navad Slovencev in ljubiteljev vina nasmejali gledalce.

Sobotno dogajanje je bilo namenjeno kolesarjem in v znamenju tradicionalne dirke na Nanos ter plezalcem vseh generacij, ki so tekmovali na starem vipavskem placu. Sobotni večer pa je ob glasbeni skupini Mambo kings napolnil vipavski plac in pritegnil predvsem veliko mladih.

Nedelja je bila najprej namenjena otrokom, ki so se zabavali ob HIP HOP plesni delavnici z Eleno, iskanjem skritega zaklada in reševanjem princesk na gusarski pustolovščini z ADC, lep popoldan je pričaral tudi Čarovnik Grega. V parku je bil kot običajno otroški zabaviščni park, za najmlajše pa so bile organizirane brezplačne otroške ustvarjalne delavnice v sodelovanju s Hišo sadeži družbe.

Odrasli so se lahko sprehodili med kmečko tržnico, poskusili županovo vino v Vinoteki Vipava, si ogledali Vinarski muzej pod strokovnim vodstvom dr. Koloinija iz Goriškega muzeja ter se družili ob dobri hrani in pijači ob glasbeni spremljavi ansamblov Zvita feltna in Biseri.

Tradicionalna prireditev, ki je predstavljala lepo priložnost za druženje ljudi različnih generacij, se je zaključila s tradicionalnim ognjemetom.


Iris Skočaj,

Zavod za turizem TRG Vipava
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vipava!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Latnik
Številka: 203
Izšla: 15.11.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.