Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.09.2018

pretežno jasno
Ponoči bo pretežno jasno. Na Primorskem bo pihala šibka do zmerna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 6, ob morju okoli 11°C.
16°C | 21°C
torek, 25.09.2018
5°C | 19°C
sreda, 26.09.2018
3°C | 20°C
četrtek, 27.09.2018
2°C | 25°C
petek, 28.09.2018
8°C | 27°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.9.2018 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
21°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Januar – mesec sejemskih promocij TIC Vipava...


TURIZEM

| |
16.01.2013      11:42
A A

Januar – mesec sejemskih promocij TIC Vipava


Zima velja za čas, ko razmišljamo, kam se bomo v ostalih letnih časih, predvsem pa poleti odpravili na lepše. Za lažjo odločitev potekajo v večjih evropskih mestih različni turistični sejmi in borze, ki pritegnejo veliko število obiskovalcev in potencialnih turistov. Zato smo se v TIC Vipava odločili, da ta naš prelepi košček Slovenije približamo ljudem in jih povabimo v vinorodno Vipavsko dolino.


Na sejmu na Dunaju
Na sejmu na Dunaju
Deli:

Najprej smo se odpravili na sejem Ferienmesse na Dunaj, ki je potekal med 10. in 13. januarjem 2013. TIC Vipava se je sejma udeležil skupaj s TIC - em iz Brd. Skupna promocija je bila predvsem vinsko obarvana, saj smo ponujali številna vina iz naših območij. Gostje so se navduševali nad avtohtonima zelenom in pinelo, izmed rdečih pa jih je prepričal merlot. Poleg vina so se gostje zanimali tudi za kolesarske poti. Vsako leto na sejmu zabeležijo preko 150.000 obiskovalcev. Avstrijski gostje prihajajo k nam preko celega leta, največji obisk pa v TIC Vipava beležimo izven glavne poletne turistične sezone v mesecu maju in oktobru.

V istem času je potekal tudi turistični sejem Vakantiebeurs v Utrechtu na Nizozemskem, natančneje med 8. in 13. januarjem 2013. TIC Vipava se je sejma udeležil skupaj s TIC Idrija in sicer ob koncu tedna, ko je obisk sejma največji. Za nastop na tem sejmu smo se odločili, ker vidimo velik potencial ravno v nizozemskih gostih, saj jih je iz leta v leto več. Nizozemci zasedajo drugo mesto tudi po obisku spletnega portala www.vipavska-dolina.si, kjer iščejo informacije o turistični ponudbi Vipave in okolice. Na sejmu so se gostje zanimali predvsem o možnosti kampiranja, prav tako pa je bilo veliko zanimanja za športne aktivnosti v naravi. V veliko pomoč nam je bila nova zloženka 'Na kolesu po Vipavskem', ki je prevedena tudi v nizozemski jezik. Sejem letno obišče več kot 130.000 ljudi.

V TIC - u Vipava verjamemo, da so tovrstni nastopi na mednarodnih sejmih nujni, saj v neposrednem stiku z gosti le te motiviraš, da obiščejo prav naše kraje.

TIC Vipava bo za promocijo Občine Vipava skrbel tudi na sejmu Turizem in prosti čas, ki bo med 24. in 27. januarjem na Gospodarskem razstavišču v Ljubljani, teden zatem pa že na sejmu Vakantiesalon v Bruslju. V mesecu februarju pa nas najdete še na sejmu Expomego v Gorici, ter Münchnu.

 

Maja Hladnik, TIC Vipava

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vipava!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!