Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

jasno
Danes bo pretežno jasno, v vzhodni Sloveniji občasno zmerno oblačno. Pihal bo okrepljen severni do severovzhodni veter, ki bo ponehal zvečer in v noči na sredo. Najvišje dnevne temperature bodo od 13 do 17, na Primorskem do okoli 19 stopinj C.
3°C | 20°C
sreda, 25.10.2017
4°C | 19°C
četrtek, 26.10.2017
4°C | 20°C
petek, 27.10.2017
7°C | 19°C
sobota, 28.10.2017
8°C | 16°C
Opozorila
Torek, 24.10.2017 ob 6h
Severni veter bo zjutraj in deloma dopoldne ponekod pod Karavankami in Kamniškimi Alpami ter v višjih legah v sunkih presegal hitrost 70 km/h.
3°C
20°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Izvir voda in glas srca za 2000 ljubiteljev ......


TURIZEM, LOKALNE SKUPNOSTI

| |
30.09.2013      15:57
A A

Izvir voda in glas srca za 2000 ljubiteljev kulture


Z zaključkom poletja so se iztekle tudi poletne prireditve v Občini Vipava pod imenom Izvir voda in glas srca. Vse od junija pa do septembra so se v okviru projekta Imago Sloveniae zvrstili številni kulturni dogodki.


Deli:

Prireditve je kot partnerica v projektu Imago Sloveniae omogočila Občina Vipava, Center za razvoj podeželja  Trg Vipava pa je poskrbel za koordinacijo dogodkov.  Projekt Imago Sloveniae - Podoba Slovenije je pred petindvajsetimi leti spodbudila želja po revitalizaciji kulturne podobe starih slovenskih mestnih jeder, trgov, sakralnih objektov, gradov in muzejev ter ostalih objektov kulturne dediščine s pomočjo žive glasbe. Danes združuje 20 slovenskih krajev, med katerimi je tudi Vipava in več kot 25 kulturnih prizorišč, na katerih se vsako leto zvrstijo številni koncerti vrhunskih slovenskih in tujih izvajalcev orkestralne, vokalne in komorne klasične glasbe, pa tudi zvrsti, kot sta etno in jazz. Vipavsko staro mestno jedro, Trg Pavla Rušta, so letošnje poletje obudili domačini, Vipavski Tamburaši, ob spremljavi Klape Planta, Folklorno društvo Vipava z gosti iz Kala nad Kanalom ter glasbeniki iz tujine, dalmatinska klapa Klapa Cambi in v Španiji delujoči Barcelona Gipsy Klezmer Orchestra. Koncert Pihalnega orkestra Vrhpolje je bil zaradi slabega vremena žal prestavljen v vipavski kulturni dom.  V Podnanosu smo se lahko pošteno nasmejali Partnerski poroki, ki jo je uprizorila dramska skupina 'Ga pihnemo', na Lozicah smo lahko prisluhnili vokalni skupini Ingenium, ob glavnem izviru reke Vipave, v gostišču Podskala, je zapel lovski pevski zbor Zlatorog, ljubitelji zvokov harmonike pa so na Nanosu prisluhnili Harmonikaškemu orkestru Vilija Marinška.

Eno od kulturnih prizorišč je bila tudi vipavska cerkev Svetega Štefana, katero je tokrat z zvokom napolnil Komorni zbor Ipavska. Na Trgu Pavla Rušta smo si pod zvezdnatim nebom ogledali film Sosedska (ne)ljubezen in se nasmejali stand up komediji Matjaža Javšnika.  Poletne prireditve je obiskalo več kot 2000 gledalcev in poslušalcev ter s tem pripomoglo k oživitvi starih jeder. Prav s pomočjo projekta Imago Sloveniae smo v Vipavi lahko priča povezavi vrhunske glasbene umetnosti s prizorišči arhitekturne kulturne dediščine, kar ne samo da prispeva h kulturnemu in turističnemu razvoju kraja, ampak omogoča dostopnost vrhunske glasbene umetnosti tudi širšemu občinstvu. Nasvidenje v prihodnjem poletju.

Nina Ivanov, Trg Vipava
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vipava!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!