Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.09.2018

pretežno jasno
Danes bo sprva oblačno s padavinami in nevihtami, ki bodo zgodaj dopoldne od severa ponehale. Zapihal bo okrepljen severni veter. Sredi dneva se bo zjasnilo, popoldne bo povsod večinoma sončno. Še bo pihal severni do severovzhodni veter, na Primorskem šibka do zmerna burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 15 do 20, na Primorskem okoli 22 °C.
16°C | 21°C
torek, 23.09.2018
14°C | 25°C
sreda, 25.09.2018
5°C | 20°C
četrtek, 26.09.2018
4°C | 20°C
petek, 27.09.2018
3°C | 25°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.9.2018 ob 6h
V jutranjem času lahko najmočnejši sunki severnega vetra ponekod v severni in severovzhodni Sloveniji presežejo hitrost 70 km na uro.
16°C
21°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Vipavček – naš prvi skupni dobrodelni pohod...


ŠOLSTVO

| |
17.04.2018      11:25
A A

Vipavček – naš prvi skupni dobrodelni pohodDeli:

V hladnem in vetrovnem sobotnem jutru 7. aprila se nas je pred OŠ Draga Bajca Vipava zbralo skoraj 600 pohodnikov – učencev matične šole in vseh podružnic, učiteljev, staršev, lokalnih vodičev in planincev, ki so nam pomagali pri organizaciji pohoda.

Na igrišču pred šolo je učence čakala malica, na izhodiščih za posamezne smeri pa spominske lesene medalje, ki so jih izdelali učenci pri tehničnem pouku.

Za pohodnike so bile pripravljene tri smeri: Plaz, Stari grad in ogled znamenitosti Vipave. Pohod oziroma ogled je trajal 3 ure, ob 11-ih smo se namreč vsi zbrali na stadionu, kjer je mladinska sekcija planincev za otroke pripravila družabne igre, primerne njihovi starosti.

Kmalu je nad dolino posijalo sonce in mrzlo jutro se je prevesilo v pravi topel pomladni dan. Pohod ni bil zahteven, ravno prav dolg in nudil je dovolj priložnosti za medsebojno druženje in klepet. Dogodek je bil dobrodelno obarvan; zbirali smo namreč sredstva za šolski sklad.   

O takem pohodu oziroma druženju smo na šoli razmišljali že nekaj let, letos pa smo dogodek zapisali v letni delovni načrt. Veseli smo, da nam je kar zahtevna organizacija uspela. Glede na letošnjo pozitivno izkušnjo razmišljamo, da bi tako druženje postalo tradicionalno.

Novinarski krožek
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vipava!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!