Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 16.10.2018

oblačno
Popoldne bo pretežno oblačno. Predvsem v južni polovici Slovenije bodo občasno možne rahle krajevne padavine. Najvišje dnevne temperature bodo od 15 do 18, na Primorskem do 21 °C.
12°C | 22°C
sreda, 17.10.2018
14°C | 21°C
četrtek, 18.10.2018
13°C | 26°C
petek, 19.10.2018
13°C | 25°C
sobota, 20.10.2018
12°C | 25°C
Opozorila
Torek, 16.10.2018 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
22°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Naše zvezde in zvezdice 2017


ŠOLSTVO

| |
13.12.2017      9:15
A A

Naše zvezde in zvezdice 2017Deli:
V četrtek, 7. decembra, se je v Osnovni šoli Draga Bajca Vipava odvijala tradicionalna dobrodelna prireditev Naše zvezde in zvezdice 2017.
Prireditev se je ob 16.30 začela s sejmom, na katerem so učenci prodajali izdelke, ki so jih v največji meri izdelali sami ali s pomočjo učiteljev oziroma staršev, v kulinaričnem kotičku so lahko obiskovalci poskusili suši, odlične palačinke ali pa zdrav napitek. Tu so lahko tudi opazovali, kako se izdeluje cvetje iz papirja.
Ob 18:00 se je v šolski telovadnici začela kulturna prireditev. Bogat kulturni program, ki je trajal skoraj dve uri in je bil sestavljen iz 27 točk, sta vodila gospa Nataša Nardin in sedmošolec Jakob Lozej. Misli o sreči so se prepletale s petjem, plesom, recitacijami in dramatizacijo. Osrednji gost letošnje prireditve je bil balinar Anže Petrič, svetovni prvak v hitrostnem zbijanju, bivši učenec naše šole.
Prireditev v prvi vrsti namenjena zbiranju dobrodelnih prispevkov za šolski sklad, iz katerega črpamo sredtsva za dejavnosti, ki jih država ne financira, in za pomoč učencem, ki se znajdejo v stiski, je pravzaprav osrednja prireditev, ki združuje tako matično šolo kot podružnice, učence, učitelje in starše; je prireditev, ki je že pred leti nastala na pobudo staršev in na kateri lahko pokažejo učenci, kaj vse znajo in zmorejo.
Med številnimi odličnimi točkami so največ navdušenja poželi mali bobnar Svit, prvošolka Julija z recitacijo Ciciban in čebela, solopevka Petra, oba šolska benda, klapa Nafa, učiteljski pevski zbor ...
Prireditev je praznik ustvarjalnosti in solidarnosti.
Novinarski krožek
OŠ Draga Bajca Vipava


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vipava!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!