Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 21.09.2018

jasno
Ponoči se bo povsod razjasnilo, ponekod po nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 10 do 15, ob morju okoli 18 °C.
14°C | 30°C
sobota, 22.09.2018
18°C | 22°C
nedelja, 23.09.2018
10°C | 26°C
ponedeljek, 24.09.2018
13°C | 27°C
Opozorila
Četrtek, 20.9.2018 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
14°C
30°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Nagradni izlet v planetarij


ŠOLSTVO

| |
17.04.2018      11:36
A A

Nagradni izlet v planetarijDeli:

Na naravoslovno tehničnem festivalu Labirint sta bili letos med drugimi nalogami nagrajeni tudi dve iz naše šole. Dekleta iz 6. razreda,  Eva Kovač, Maruša Štimec in Petra Vdovč, so predstavila, kako barva vpliva na priljubljenost jedi. Vpliv barve jedi sta raziskovali med učenci naše šole pod mentorstvom Barbare Kodelja Pavlin in Mirjam Goričan Štimec. Fantje iz 6. razreda: Rudi Fajdiga, Matic Gregorič in Vid Zorn, pa so se ukvarjali z bolj fizikalno temo. Preučevali so pospešek kroglice pri kotaljenju po klančini. Za mentorja so si izbrali kar starše zato je naloga nastajala bolj doma. Vseh šest omenjenih učencev pa je za svoje delo prejelo nagradni izlet v Planetarij v Podčetrtek.

Tako smo se 21. marca pred šolo vkrcali na avtobus, ki je zmagovalce festivala in njihove mentorje, popeljal proti Podčetrtku. Med potjo so se sklepala nova prijateljstva z učenci drugih šol, razvijali so se znanstveni pogovori, kot se za mlade raziskovalce to spodobi. Po dveh urah se je avtobus ustavil na Jelenovem grebenu pri Podčetrtku. Kot že ime pove so tu doma jelenčki. Obkrožajo dvorišče znanega gostišča in seveda Planetarija. Zanimiva dobrodošlica je navdušila tako učence kot tudi nas mentorje.

V sodobnem Planetariju so učencem pripravili dvourno delavnico spoznavanja vesolja, njegovih dimenzij in zanimivosti. Spoznali so črno luknjo, planete, astronavtove pogoje ter mnogo drugih zanimivih stvari, ki jim prej niso bile tako blizu. Ob različnih poskusih z dušikom in brezzračnim prostorom so si lažje predstavljali, kako mrzel in prazen prostor obdaja naš planet. Ob zanimivih 3D projekcijah so se čudili in včasih ostali brez besed. Planetarij je bil res pravo doživetje. Kljub mrazu, ki je bil tisti dan, so učenci izražali navdušenje nad izletom. Posladkali so si ga pa še z obiskom tamkajšnje Čokoladnice. Opremili so se z darilci za domače in se odpravili nazaj, na pot proti Vipavski dolini.

Pričakalo nas je sonce. Spomine in fotografije pa so učenci že obljubljali domačim poslušalcem. Planetarij in nagradni izlet festivala Labirint je bil po njihovih besedah “res zakon”.

Mirjam Goričan Štimec
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vipava!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!