Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.10.2017

pretežno jasno
Popoldne bo predvsem ob morju zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko občasno tudi megleno. Drugod bo precej jasno. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 19 do 24 stopinj C.
8°C | 21°C
četrtek, 19.10.2017
7°C | 21°C
petek, 20.10.2017
9°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
12°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
13°C | 19°C
Opozorila
Sreda, 18.10.2017 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
21°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

Prostovoljno delo v Centru starejših Pristan


PROSTOVOLJSTVO

| |
25.10.2015      16:14
A A

Prostovoljno delo v Centru starejših Pristan


V CSPV smo si vse od odprtja želeli v naše vsakodnevno delo vključiti tudi prostovoljce, ki bi s svojim delom prispevali h kvalitetnejšemu preživljanju prostega časa naših stanovalcev.


Deli:

Zato smo k sodelovanju povabili prostovoljce iz različnih društev, ustanov. Tako že peto leto zapored sodelujemo s Škofijsko gimnazijo Vipava iz katere k nam prihajajo dijaki in dijakinje, ki se odločajo za različne pristope k delu s stanovalci. Tako se z njimi družijo individualno ali pa sodelujejo v skupinah. Tudi letos sodelujemo s Hišo sadeži družbe. Skupaj organiziramo in izvajamo projekte, ki so mnogokrat multikulturno in medgeneracijsko obarvani. Enkrat tedensko v Pristanui zvaja tematsko obarvane in ustvarjalne delavnice gospaTaša Turk iz Medobčinskega društva prijateljev mladine.

V CSPV izvajamo tudi terapijo z živalmi, ki jo je do letos skupaj s terapevtom vodila gospa Cvetka Gorjan s psičko Varvi, letos pa jo bo nasledila pripravnica Sara z aljaškim malamutom Billyem.

Veliko zaslugo za zadovolstvo stanovlcev pa lahko pripišem gospej Ireni Durn, ki skupaj s prijateljicami redno prihaja v Pristan, kjer stanovalcem pečejo štravbe in se z njimi pogovarjajo kar jim je v veliko zadovoljstvo. Nikoli si ne pozabijo vzeti časa tudi za tiste, ki so zaradi bolezni v sobah.

Namen prostovoljnega dela je predvsem ta, da preko druženja z ljudmi iz okolice stanovalci preživijo svoj prosti čas kvalitetnejše in malo drugače. Prostovoljci pa imajo priložnost spoznati življenje starejših ljudi v Centru in pridobitinoveizkušnje, znanja in poznanstva.

Doroteja Volk
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vipava!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!