Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 12.12.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo oblačno, padavine se bodo nekoliko okrepile, meja sneženja se bo do jutra v večjem delu Slovenije spustila do nižin. Ponekod bo prehodno zapihal severovzhodni veter, na Primorskem zjutraj šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -1 do 3, na Primorskem okoli 6°C.
6°C | 8°C
sreda, 13.12.2017
6°C | 8°C
četrtek, 14.12.2017
1°C | 8°C
petek, 15.12.2017
6°C | 11°C
sobota, 16.12.2017
5°C | 10°C
Opozorila
Torek, 12.12.2017 ob 16h
Nekatere reke v zahodni, osrednji in južni Sloveniji bodo danes še poplavljale.
6°C
8°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

Podarjajo jim dragoceni čas in jih osrečujejo ......


SOSED SOSEDU, PROSTOVOLJSTVO, ZAVODI

| |
18.04.2014      11:19
A A

Podarjajo jim dragoceni čas in jih osrečujejo


Poleg različnih delavnic, prireditev in prostočasnih aktivnosti, ki so jih stanovalci centra starejših Pristan deležni vsakodnevno, se zaposleni trudimo, da bi dneve obogatili še drugače. Pri tem nam zelo veliko pomagajo prostovoljci in prostovoljke iz različnih skupin in društev.


Deli:

Enkrat tedensko obiščejo gospe z društva upokojencev Vipava in stanovalcem pripravijo štravbe (flancate), zadnje čase pa se pridružijo tudi pri zajtrkih stanovalcev. Pripravljajo jim jajčka po njihovi želji; bodisi na oko ali umešana, z ocvirki ali brez, na maslu ali olju … Prav te gospe dobro vedo, da je poleg dobre hrane pri stanovalcih zelo dobrodošel pogovor in petje. Zato v sobah obiščejo tiste stanovalce, ki ne zmorejo iz postelje. Odpravijo se tudi na varovani oddelek in s stanovalci, ki zaradi bolezni demence potrebujejo več nadzora in pozornosti, pojejo ljudske pesmi.

Prav tako številne prostovoljke iz okolice Vipave darujejo svoj čas ob nedeljah in poskrbijo za to, da se stanovalci centra lahko udeležijo svete maše. Največje zasluge gredo Martini Naglost, ki približno 50 žensk zbere skupaj in jim razdeli naloge (od prevoza stanovalcev do branja beril), da nedeljsko bogoslužje poteka, tako kot je treba. V okviru prostovoljnega dela društva prijateljev mladine iz Ajdovščine nas enkrat tedensko obiščeta Taša in Mojca. S stanovalci izvajata različne kreativne aktivnosti, od izdelovanja rož iz krep papirja, do izdelovanja lepljenke, spomladanskih venčkov ter slikanja z vodenimi barvicami. Ko govorimo o prostovoljski dejavnosti v Centru starejših Pristan, je posebej potrebno omeniti sodelovanje s Škofijsko gimnazijo Vipava in SGLŠ – zdravstveno šolo Postojna. Kar 32 dijakov tedensko obiskuje stanovalce Pristana ter jim nameni uro svojega časa. Mladostno razigrani dijaki s stanovalci igrajo družabne igre, si izmenjujejo mnenja in izkušnje ali pa skupaj odidejo na sprehod.

Nesebična pripravljenost pomagati drugim za lastno zadovoljstvo je v današnjem svetu redka vrednota, ki pa jo v Pristanu cenimo in ji dajemo velik pomen. Vsaka beseda, vsako dejanje, pa čeprav samo nasmeh, prinašajo srečo drugim ljudem. Zato smo vsem prostovoljcem, ki obiskujejo starejše in jim podarjajo svoj čas, izjemno hvaležni. Želimo si, da bi tudi v bodoče radi zahajali k našim stanovalcem in jim lepšali dneve.

Mateja Hlača
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vipava!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!