Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 21.02.2018

oblačno
Ponoči bo na Primorskem pretežno oblačno, burja se bo krepila. Drugod bo oblačno, občasno bo ponekod rahlo snežilo. Najnižje jutranje temperature bodo od -5 do 0, na Primorskem okoli 3 stopinje.
2°C | 8°C
četrtek, 22.02.2018
4°C | 5°C
petek, 23.02.2018
3°C | 7°C
sobota, 24.02.2018
5°C | 6°C
nedelja, 25.02.2018
-2°C | -0°C
Opozorila
Torek, 20.2.2018 ob 18h
Od noči na sredo bodo najmočnejši sunki burje na Primorskem presegali hitrost 100 km na uro.
2°C
8°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Pridobitev certifikata 'družini prijazno ......


NOVICE

| |
08.01.2018      12:31
A A

Pridobitev certifikata 'družini prijazno podjetje'Deli:

Ob koncu leta 2017 je Zavod Pristan na slavnostni podelitvi v Kreativnem centru Poligon v Ljubljani s strani Inštituta Ekvilib in Ministrstva za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti prejel certifikat 'Družini prijazno podjetje'.

Zavod Pristan deluje na področju institucionalnega varstva starejših v okviru Centra starejših Pristan Vipava in na področju pomoči družini na domu v 10 občinah na Primorskem in v osrednji Sloveniji. Trenutno ima 140 zaposlenih in je glede na število zaposlenih največji koncesionar na področju socialnega varstva v Sloveniji.

V Pristanu se zavedajo svoje družbene odgovornosti in vpliva, ki ga ima njihovo delovanje na zaposlene ter ostale deležnike. Zavedajo se, da za uspešnostjo podjetja stojijo zaposleni, ki so ključni deležniki podjetja. Njihovo zadovoljstvo in pripadnost sta bistvenega pomena za uspešen razvoj in rast. Zato so se odločili za pridobitev certifikata 'Družini prijazno podjetje'.

Certifikat je svetovalno-revizorski postopek, ki temelji na družbeno odgovornem principu upravljanja, s poudarkom na usklajevanju poklicnega in zasebnega življenja. Certifikat je dolgoročen svetovalni postopek, ki pomaga delodajalcem uvajati ukrepe za boljše sodelovanje z zaposlenimi in je edini tovrstni certifikat v Sloveniji, širi pa se tudi v druge države (Hrvaška, Srbija, Makedonija,...). Certifikat podeljujejo od leta 2007 in ga je do sedaj pridobili že preko 260 podjetij v Sloveniji iz različnih področij dela.

Skozi postopek certificiranja so v Zavodu Pristan določili 10 ukrepov ter načrt vpeljave le teh za izboljšanje upravljanja delovnih procesov ter kakovosti delovnega okolja za boljše usklajevanje poklicnega in zasebnega življenja zaposlenih. Zavod se mora v času postopka držati projektnega plana implementacije izbranih ukrepov ter aktivnosti, ki so jih določila. Skozi celoten postopek njihovo delo na podlagi letnih poročil spremlja ocenjevalec/svetovalec Inštituta Ekvilib.

V Zavodu Pristan so prepričani, da bodo lahko njihovi zaposleni s pomočjo ukrepov, ki so jih sprejeli v okviru certifikata 'Družini prijazno podjetje' še lažje usklajevali svoje poklicno in zasebno življenje.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vipava!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!