Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.07.2018

delno oblačno
Popoldne se bo delno zjasnilo, nastajale bodo krajevne plohe, pogosteje v vzhodnih krajih. Pihal bo veter severnih smeri, na Primorskem povečini šibka burja. Najvišje temperature bodo od 24 do 27, na Primorskem do 30°C.
17°C | 32°C
torek, 24.07.2018
15°C | 32°C
sreda, 25.07.2018
17°C | 33°C
četrtek, 26.07.2018
18°C | 32°C
petek, 27.07.2018
17°C | 32°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.7.2018 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
32°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Društva

11. Slapenska salamijada 2017


DOGODKI, DRUŠTVA

| |
27.03.2017      11:00
A A

11. Slapenska salamijada 2017


V soboto, 25. marca 2017, na materinski dan, smo na Slapu pri Vipavi izvedli že tradicionalno 11. Slapensko salamijado. To je prireditev, ki so si jo slapenski pridelovalci suhomesnatih izdelkov, organizirali z namenom deljenja izkušenj. Vsak pridelovalec mesnin ve, da je postopek zelo zahteven in zato je prav, da si lahko vsaj enkrat na leto izmenjujejo izkušnje, povedo različne nasvete in seveda, če je potrebno tudi kaj pograjajo.


Deli:

Salamijada je letos potekala v kleti Srečka Marca, ki je lanskoletni zmagovalec. Ja, tako to gre pri nas. Zmagovalec mora za nagrado, naslednje leto organizirati salamijado. Letos so preizkuševalci in tekmovalci poskušali 14 odličnih salamov. To pa poteka tako, da se dan prej zbere tekmovalne salame, se jih oštevilči, da ocenjevalec ne ve  kateri  je njegov, nareže na tanke rezine  in tekmovanje se lahko začne. Ocenjuje pa se vonj, izgled in okus po ocenjevalni lestvici od 1 – 10. Letošnji rezultati so bili zelo tesni, vendar zmaga lahko le najboljši. In to je bil letos salam Kmetije Trošt iz Slapa.

Slamijada je za nas družabni dogodek, saj se med samim »tekmovanjem« odlično zabavamo, najlepše pa je, da lahko po razglasitvi rezultatov  svoje ocene primerjaš z zmagovalno lestvico in seveda nato vsemu temu nazdravimo, še na mnoga leta druženja, z najboljšimi slapenskimi vini.

RF
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vipava!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!