Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.10.2017

oblačno
Danes bo oblačno. Zjutraj bo na zahodu začelo deževati, padavine bodo čez dan zajele vso državo. Predvsem v južni Sloveniji bodo tudi nevihte s krajevnimi nalivi. Zapihal bo okrepljen severni do severovzhodni veter, na Primorskem popoldne zmerna do močna burja. Meja sneženja se bo proti večeru spustila do nadmorske višine okoli 1200 m, v noči na ponedeljek pa tudi pod 1000 m. Najvišje dnevne temperature bodo od 8 do 14, na Primorskem do 18 stopinj C.
12°C | 17°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 18°C
torek, 24.10.2017
4°C | 20°C
sreda, 25.10.2017
4°C | 18°C
četrtek, 26.10.2017
6°C | 20°C
Opozorila
Nedelja, 22.10.2017 ob 6h
Danes popoldne bo na Primorskem zapihala zmerna do močna burja. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h. Že v drugi polovici noči na ponedeljek bo hitro slabela.
12°C
17°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Jaslice tokrat tudi po Vipavi


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
17.01.2013      9:52
A A

Jaslice tokrat tudi po Vipavi


Lanski božič je v Vipavo prinesel pravo praznično vzdušje. Na pobudo Petra Skapina so od 24. decembra 2012 dalje, številne jaslice krasile vipavske ulice in trge. Med prazniki pa je bilo poskrbljeno tudi za blagoslov jaslic, ki jih je blagoslovil sam vipavski župnik Alojz Furlan.


Jaslice na okenski polici
Jaslice na okenski polici
Deli:

Nekaj posebnega pa so bile jaslice v Podskalci, ki so bile postavljene v Lanthierijevem hramu in so na ogled že od 21. decembra dalje. Ob jaslicah so zbirali tudi prostovoljne prispevke na pobudo gostišča Podskala. Prispevki, ki so jih zbirali, bodo namenili gojencem CIRIUS - a in sicer za otroke, ki so iz socialno ogroženih družin. 6. januarja letos, pa so ob največjih jaslicah predvajali tudi film 'Božič skozi čas' ter tako zaključili božično novoletne praznike. Film je bil namenjen predvsem tistim, ki jih je zanimalo praznovanje božiča tako pod fašistično okupacijo kot tudi pod komunističnim režimom, pa vse do danes.

Prostovoljne prispevke za oskrbovance CIRIUS - a bodo zbirali še do 2. februarja 2013, do 6. januarja pa jim je uspelo zbrati kar 675 evrov.

Božič tako v Vipavo ni prinesel le miru in sreče ampak tudi solidarnost in dobre misli.

 

Eneja Pavič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vipava!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!