Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

pretežno oblačno
Danes bo v zahodni Sloveniji zmerno do pretežno oblačno. Drugod bo sončno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo dopoldne megla. Pihal bo jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 24 stopinj C.
8°C | 18°C
sobota, 21.10.2017
11°C | 18°C
nedelja, 22.10.2017
13°C | 17°C
ponedeljek, 23.10.2017
8°C | 18°C
torek, 24.10.2017
3°C | 20°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
18°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Slovenija v srcih in mislih


KULTURA, DOGODKI

| |
29.07.2015      18:31
A A

Slovenija v srcih in mislih


Na enomesečnem obisku v Sloveniji so bili mladi skupine RAST XLIV (44). To je skupina štiriinštiridesete generacije maturantov slovenskega srednješolskega tečaja iz Buenos Airesa. Kot otroci so vsako soboto hodili v osnovno slovensko šolo in nato še pet let v srednješolski tečaj, kjer so se učili slovenskega jezika, kulture, lepote slovenske zemlje in njene zgodovine.


Deli:

Slovenijo so zapustili njihovi stari starši, vendar je niso pozabili in tako je v daljni Argentini zaživela argentinska Slovenija, ki je po 70 letih živa in močna. Vnuki pravijo o sebi, da so njen cvet. Da, so nova generacija mladih, ki priča, da žrtev njih prednikov ni bila zaman. Da, ljubezen do domovine živi skozi rodove in jih povezuje. Obisk domovine starih staršev ob koncu šolanja, je uresničitev njihovih sanj.

Za obisk Slovenije so pripravili kulturni program, s katerim so se predstavili v nekaj krajih. V Vipavi so se s pomočjo Tic Vipava in organizacijo KD Vipavskih tamburašev predstavili na Poletnih večerih Imago v petek, 24 julija.

Številno občinstvo so presenetili in navdušili s programom, ki je odsev in prepletanje dveh kulturnih dediščin. Poezije so dela argentinskih Slovencev: dr, Tineta Debeljaka, Franceta Papeža in Toneta Rodeta, ter odlomkov iz pesnitve Argentinca Martina Fierra. Posebej zanimiva sta bila pesem in ples iz argentinske narodne zakladnice. Na odru so se jim s svojim prispevkom programu pridružili mladi pevci in pevke skupine Segno in Klape Planta iz Vipave.

Sledilo je sproščeno družabno srečanje vseh nastopajočih, kjer tudi ni manjkalo pesmi in plesa. Na dan pa so prišla tudi čustva, saj je bil to za mlade Slovence iz Argentine večer slovesa od Slovenije.

Ponesli so jo tja daleč v svojih srcih in mislih, tako kot njihovi stari starši.

M. P.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vipava!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!