Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 24.06.2018

pretežno oblačno
Zvečer in ponoči bo precej jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 12 °C.
11°C | 24°C
torek, 25.06.2018
15°C | 24°C
sreda, 26.06.2018
12°C | 27°C
četrtek, 27.06.2018
12°C | 27°C
Opozorila
Sobota, 23.6.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
11°C
24°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Salon Ekspon v Podnanosu


KULTURA

| |
12.12.2017      8:58
A A

Salon Ekspon v Podnanosu


V petek, 8.12.2017, smo si v kulturnem domu v Podnanosu v organizaciji Turističnega društva Podnanos ogledali predstavo 'Salon Ekspon'. Predstavo so odigrali nekdanji učenci vipavske osnovne šole, ki so v svojih osnovnošolskih letih vzljubili lutke, ljubezen do njih pa ni popustila niti sedaj, ko so že odrasli. Odigrali so nam lutkovno-igrano predstavo Salon Ekspon, ki jo je napisala Jana Kolarič.


Deli:
Skazoomaza, lastnica salona Exspona, je okrajšava za salon ekstremnih popravil osebnih napak. Popravila je 'napake' risanih junakov. Prašičkom je vzela trebuščke, čarovnico spremenila v sneguljčico, sedem palčkov je pomladila, ostržku spremenila dolgi nos in pepelko je spremenila v lepotico. Junaki so se uprli Skazomazi, saj to niso bili 'pravi' oni, zato so odredili, da se salon preimenuje v salon ekstremnih poudarkov osebnih napak.
Predstava je bila zanimiva, polna humorja in z odličnimi glasbenimi vložki. Z lepim in poučnim koncem nas nauči, da bi se morali sprejemati takšne kot smo.
Po koncu predstave so igralci otrokom omogočili, da se z lutkami rokujejo in fotografirajo. Z navdušenjem so se otroci še preizkusili v vlogi lutkarjev. Srečali so se tudi s številnimi težavami, saj so lutke od ene skupine salon Ekspon velike in težke. Potrebno je imeti kar nekaj moči, da lutke z eno roko držiš, z drugo roko pa lutko vodiš in jo skozi predstavo držiš visoko nad sabo. Mlajši so lutko komaj držali. Pri vodenju pa so se jim pojavile številne težave. Vse te izkušnje so otrokom dale novo znanje. Morda pa jih veselje do lutk popelje v lutkarske vode.
Urša Vitežnik
Foto: Cecilija Vitežnik


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vipava!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!