Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.10.2017

oblačno
Ponoči bo jasno, po nižinah in ob morju bo ponovno nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju do 12 stopinj C.
7°C | 23°C
sreda, 18.10.2017
9°C | 21°C
četrtek, 19.10.2017
10°C | 22°C
petek, 20.10.2017
9°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
12°C | 19°C
Opozorila
Ponedeljek, 16.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
23°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Orkester Vipavski tamburaši ponovno zlat


KULTURA

| |
12.06.2014      8:06
A A

Orkester Vipavski tamburaši ponovno zlat


Potem ko so lansko leto z vrsto nastopov proslavili desetletnico delovanja društva, Vipavski tamburaši uspešno nadaljujejo svojo pot tudi v tem letu. V aprilu so namreč imeli dva pomembna nastopa in z obeh so se vrnili z zlatim odličjem.


foto Samo Pirnat
foto Samo Pirnat
Deli:

V Bohinjski Bistrici je potekalo 34. srečanje tamburašev in mandolistov Slovenije. V tekmovalnem in ocenjevalnem delu je sodelovalo deset tamburaških orkestrov in Vipavski tamburaši so prejeli zlato priznanje s pohvalo.

Še večji uspeh so doživeli na mednarodnem festivalu tamburaške glasbe v Osijeku, kjer je nastopilo šestnajst orkestrov iz Hrvaške, Srbije in Vipavski tamburaši kot edini iz Slovenije. Naši tamburaši so igrali Praznično rapsodijo skladatelja Zdravka Šljivca, Ples za dva Neže Žgur in Panonsko noč Radoslava Grajića, pri kateri so s triglasnim petjem publiko navdušile pevke skupine Dotik. Za svoje izvajanje so prejeli zlato plaketo, dirigentka Neža Žgur pa zlato dirigentsko palico festivala.

Urška Testen

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vipava!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!