Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.09.2018

pretežno jasno
Popoldne bo pretežno jasno. Burja na Primorskem bo ponehala. Najvišje dnevne temperature bodo okoli 15, ob morju in na Goriškem do 20 °C.
2°C | 19°C
četrtek, 27.09.2018
4°C | 25°C
petek, 28.09.2018
8°C | 28°C
sobota, 29.09.2018
14°C | 21°C
nedelja, 30.09.2018
4°C | 19°C
Opozorila
Sreda, 26.9.2018 ob 12h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
19°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Na Slapu odpira vrata nova knjižnica


KULTURA, LOKALNE SKUPNOSTI, SOSED SOSEDU, PROSTOVOLJSTVO, OSTALO

| |
21.08.2017      22:04
A A

Na Slapu odpira vrata nova knjižnica


Na Slapu že dolgo let deluje socialno varstveni program Popoldan na cesti, ki deluje pod okriljem Karitasa in je namenjen otrokom in mladostnikom. Letos smo se odločili na Slapu program še dodatno popestriti z odprtjem knjižnice in na ta način obuditi staro tradicijo.


Do sedaj zbrane knjige
Do sedaj zbrane knjige
Deli:

Načrtujemo, da bo le-ta odprta enkrat tedensko po eno do dve uri. Slapence bomo o točnem urniku obvestili, ko bo določen urnik verouka, saj ciljamo predvsem na populacijo šolskih otrok.

V knjižnico pa niso vabljeni samo otroci in mladi, temveč prav vsi, saj bodo v njej knjige za vse okuse. Med zbiralno akcijo v mesecu avgustu smo na Slapu zbrali več kot 500 knjig, ki pa nam jih niso podarili samo domačini. Do vključno ponedeljka, 21.08.2017, smo knjige prejeli tudi s strani Lavričeve knjižnice Ajdovščina in založb Mladinska knjiga, Studia Humanitatis, Mihalič in Parter, Mladinska knjiga, ICO, Celjske Mohorjeve družbe, Slomškove založbe in založbe Ognjišče.

Ker nismo pričakovali takega navala knjig, tudi nalepk za vse nismo imeli. Za pomoč smo se obrnili na podjetje Silvester Murgelj s.p., ki izdeluje nalepke Smak Labels in jih prejeli kar 6000, kar bo gotovo zadostovalo za dalj časa. Vsem, ki so darovali svoje knjige, se zahvaljujemo. Zbiranje knjig pa še ni zaključeno, še vedno smo jih veseli v odpiralnem času knjižnice od septembra dalje.

V primeru, da želite knjige darovati tudi sami, nas pokličite na 040 372 813 ali nam pišite na popoldannaslapu@tadejkobal.com.

 

Tadej Kobal
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vipava!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!