Logo MojaObčina.si
JUTRI
33°C
20°C
NED.
34°C
18°C
Oceni objavo

Informativni izračuni dohodnine za leto 2023

Vsako leto vsak izmed nas, zavezancev za plačilo dohodnine, čaka na prejem informativnega izračuna dohodnine s strani Finančne uprave. Upravičeni smo lahko do vračila sorazmernega dela dohodnine ali zavezani plačati določen znesek. V obeh primerih se nas s splošnim  izrazom imenuje davčni zavezanci, saj med letom ali v enkratnem znesku vsi plačujemo nek znesek dohodnine.

Finančna uprava je letos že izdala prvi sveženj infromativnih izračunov dohodnine za leto 2023. Zevezanci so jih prejeli v prvih dneh aprila. V primeru, da zavezanec izračuna ni prejel in da se uvršča v prvo skupino zavezancev, je potrebno, da se čimprej obrne na pristojen davčni urad. Kontakti in telefonske številke so dostopni tukaj: https://www.gov.si/drzavni-organi/organi-v-sestavi/financna-uprava-republike-slovenije/o-upravi/

Drugi sveženj informativnih izračunov, na primer za vse tiste, ki ste uveljavljali vzdrževane družinske člane, bo s strani Finančne uprave odposlan 31.5.2024.

Več informacij in Sporočilo za javnost o prvem svežnju infromativnih izračunov dohodnine najdete tukaj: https://www.gov.si/novice/2024-03-29-financna-uprava-izdala-prvi-svezenj-informativnih-izracunov-dohodnine-za-leto-2023/

Imate kljub dostopnim informacijam dodatna vprašanja? Pišite mi na marica.baticius@gmail.com 


Oglejte si tudi