Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 17.11.2018

pretežno jasno
Danes bo povečini sončno, le ponekod v notranjosti Slovenije občasno zmerno oblačno. Pihal bo veter vzhodnih smeri, na Primorskem zmerna do močna burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 4 do 8, na Primorskem do 12 °C.
4°C | 12°C
nedelja, 18.11.2018
4°C | 10°C
ponedeljek, 19.11.2018
3°C | 8°C
torek, 20.11.2018
4°C | 7°C
sreda, 21.11.2018
1°C | 12°C
Opozorila
Sobota, 17.11.2018 ob 9h
Danes in jutri bodo najmočnejši sunki burje predvsem v Vipavski dolini lahko presegli hitrost 100 km/h.
4°C
12°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Gočani na Snežniku


ŠPORT, DOGODKI

| |
03.10.2018      14:20
A A

Gočani na SnežnikuDeli:

Zadnjo sončno septembrsko nedeljo je Športno društvo Hudournik Goče izkoristilo za osvojitev 1779 m visokega Snežnika. Pot nas je z Goč peljala po Krasu do Ilirske Bistrice, kjer smo iz centra mesta zavili proti Sviščakom. Avtobus nas je pripeljal vse do doma na Sviščakih, ki stoji na robu gozdne jase pod vznožjem Snežnika. Od planinskega doma smo prečkali travnik v smeri smerokaza za Snežnik, se sprehodili mimo hiš in naprej sledili markacijam. Malo višje se je naša pot za kratek čas združila s cesto, dokler nismo pri majhni kapelici zavili desno na gozdno pot, ki se je sprva rahlo vzpenjala po gozdu, potem pa nas je pripeljala do sedla, kjer nas je čakal kup drv. Tradicija je, da vsak nese na vrh po eno poleno in tudi mi smo se tega držali. Kmalu smo ugledali kočo na vrhu Snežnika, ki se je dvigala nad nami. Od tu naprej se je pokrajina spremenila, družbo so nam na obeh straneh poti delali pritlikavi borovci, pogled na morje pa nam je dal ponovni zagon. Z višino se je krepil tudi veter, ki je nekakšen zaščitni znak Snežnika. Sam vrh ob lepem sončnem dnevu, takem kot smo ga imeli tokrat, ponuja pogled na najvišje vrhove. V koči, ki je bila v nedeljo odprta, smo se ogreli s toplim čajem in okrepčali z malico, nato pa vrnili v dolino. V Ilirski Bistrici smo se udeležili svete maše v cerkvi svetega Petra, ki stoji na vrhu dominantnega griča nad Trnovim. Mašo je vodil domačin z Goč, župnik Stanko Fajdiga. Po končani maši smo si privoščili odličen sladoled, si ogledali še cerkev Svetega Jurija in se prijetno utrujeni odpravili domov.


Anja Godnič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vipava!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!