Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.10.2017

delno oblačno
Danes bo pretežno oblačno, ponekod v vzhodni Sloveniji bo občasno še možen rahel dež. Dopoldne se bo v zahodni Sloveniji delno zjasnilo. Predvsem v Prekmurju in deloma na Štajerskem in Koroškem ter na Gorenjskem vzdolž Karavank in Kamniških Alp bo pihal severni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 9 do 13, na Primorskem do okoli 17 stopinj C.
7°C | 17°C
torek, 24.10.2017
2°C | 20°C
sreda, 25.10.2017
4°C | 20°C
četrtek, 26.10.2017
4°C | 20°C
petek, 27.10.2017
8°C | 18°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.10.2017 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
17°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

Naj NVO sta Društvo DOLI in Zavod BETA


DOGODKI, DRUŠTVA, EVROPSKI PROJEKTI

| |
08.10.2013      9:43
A A

Naj NVO sta Društvo DOLI in Zavod BETA


Renče, 5. oktobra 2013 - Ustanova Fundacija BiT Planota je v sklopu projekta Regionalno stičišče NVO Planota priredila že 4. Festival nevladnih organizacij Goriške statistične regije.


Priznanje za Naj NVO 2013 po izboru javnosti je prevzel direktor Tadej Beočanin (prvi z leve)
Priznanje za Naj NVO 2013 po izboru javnosti je prevzel direktor Tadej Beočanin (prvi z leve)
Deli:
Prireditev je bila namenjena predstavitvi nevladnih organizacij (društev, zavodov in ustanov – fundacij), promociji nevladnega sektorja in pomenu nevladnega sektorja v soodvisnosti od okolice. Temu je bila posvečena tudi okrogla miza z naslovom  'Kaj še potrebujemo nevladne organizacije za uspešno delo v lokalni skupnosti?', kjer je pogovor naplavil potrebo po boljšem medgeneracijskem sodelovanju, pa da je prostovoljno delo v društvih in nevladnih organizacijah sol in poper delovanja, ki bogati posameznike in družbo nasploh.   Na stojnicah je svojo dejavnost prikazalo 16 nevladnih organizacij iz regije, nekatere so pripravile tudi priložnostne nastope – od plesa do petja in humornih vložkov, pa tudi za pokušino se je kaj našlo.  Festival je namreč priložnost tudi za družabno srečanje, izmenjave izkušenj in navezovanja novih stikov na različnih ravneh.

Osrednji dogodek festivala pa je bila podelitev nagrad in priznanj tistim nevladnim organizacijam, ki so na natečaju za Naj NVO 2013 prejele največ glasov oziroma s svojim delovanjem skozi leto prepričale žirijo. Na območju Upravne enote Ajdovščina je žirija namenila priznanje Društvu za ohranjanje  lokavškega izročila DOLI iz Lokavca, naslov naj NVO po izboru javnosti pa je dobil Zavod BETA, inštitut za razvoj družbe iz Ajdovščine, ki je na glasovanju dobil največ glasov.

Društvo DOLI je na 'sceni' že dobrih 20 let, njegov zaščitni znak pa so furmanski podvigi, od vožnje mlajev z Gore v dolino, vina iz doline v Ljubljano, zvonov iz Gorice na Sveto Goro … Zato je tudi na festival pripeljalo zapravljivčka s parom konj, ki sta iskro vozila udeležence na panoramski ogled Renč.

Zavod BETA je bolj poznan med mladimi, saj je bil ustanovljen z namenom omogočiti mladim v Ajdovščini vključevanje v družbo, ki jo pač obvladujejo odrasli - da bi se glas mladih v tem okolju bolj slišal, da bi ga lahko sooblikovali. Kot gibalo razvoja v inštitutu postavljajo znanje – je odskočna deska za življenje, za doseganje formalne izobrazbe in usmeritev za delo – je temelj osebnostnega razvoja in mlade spodbuja k plodnemu izkoriščanju (prostega) časa. Tako je zavod BETA izpeljal številne delavnice, seminarje, okrogle mize o trajnostnem razvoju in osebni rasti, team buildingu, pa tudi do čisto praktičnih prikazov tečajev javnega nastopanja, retorike, stikov z javnostjo …  skratka oborožiti mlade s potrebnimi znanji za lažji in hitrejši vstop v odraslost.

Prav letos pa je v zavodu dozorela ideja, da znanje in izkušnje nadgradijo v bolj drzno obliko in jo 'globalizirajo' – v vseslovensko revijo za mlade.  Revija se ima namen odzivati na aktualna dogajanja v družbi, seveda skozi oči mladih. Skozi prizmo sedanje generacije mladih bo tudi presojala in vrednotila dogodke, pri  čemer bo imela ves čas pred očmi prihajajočo generacijo mladih. Odprta bo za vse, ki želijo v družbo vnašati ideje mladih (tudi revolucionarne). Želi slišati vse tiste, ki se že prizadevajo in borijo za izboljšanje položaja mladih v družbi, pa jih večina medijev spregleda. Revija ponuja mladim možnost, da se skoznjo izrazijo in uveljavijo. Prva številka naj bi ugledala luč sveta še letos.

Rl

 


 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vipava!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!