Logo MojaObčina.si
DANES
32°C
18°C
JUTRI
33°C
17°C
Oceni objavo

Dekleta KK Vipava ponovno v finalu!

Vipava ima košarkarske podprvakinje! Domačinke so si po osvojitvi pokalnega naslova tudi v državnem prvenstvu priigrale veliki finale.

Zaključni turnir deklet U14 je potekal v Vipavi, 24. in 26 maja, v organizaciji domačega kluba. V petek sta bili polfinalni tekmi, v nedeljski finale pa sta se uvrstili favorizirana ekipa Janina iz Rogaške Slatine in domačinke, ki so z bučno podporo s tribun zasluženo premagale Celjanke z rezultatom 69:48 (16:16, 16:8, 21:11, 16:13). Izid je bil izenačen le v prvi četrtini, v naslednjih pa so Vipavke samo še večale prednost. V domači ekipni igri z vidno energijo in željo po zmagi sta Veroniki Ferjančič do trojnega dvojčka zmanjkala le 2 skoka, saj je dosegla 22 točk, 8 skokov in 10 ukradenih žog. Izkazala se je tudi Vita Bavdek z doseženimi 18 točkami in 9 skoki in Bistra Ceket s 12 točkami in 6 skoki.

Nedeljski finale je postregel z napeto tekmo, v kateri so domačinke po slabi prvi četrtini drugo odigrale bolje in jo dobile z izidom 14:7. V drugem polčasu so gostje ponovno povečale prednost. V zaključku tekme so Vipavke prikazale  borbeno igro ter se nasprotnicam minuto pred koncem približale na zgolj tri točke zaostanka. Za preobrat je ostalo premalo časa in naslov je šel V Rogaško Slatino - 56:60 (6:20,  14:7, 14:19, 22:14).

Točke za domačo ekipo so prispevale Vita Bavdek 12, Veronika Ferjančič 11, Bistra Ceket 10, Lana Terčelj 8, Zala Prah Peljhan 6, Zala Tratnik 3, Amelie Nemec 2, Doroteja Rehar 2, Aida Uka 2. V prvo peterko zaključnega turnirja  je bila iz KK Vipava izbrana Veronika Ferjančič, ki je prejela tudi nagrado za najboljšo podajalko.

Oglejte si tudi