Logo MojaObčina.si
DANES
25°C
12°C
JUTRI
27°C
16°C
Oceni objavo

23. Gradiški gorski tek

V odlični organizaciji Tekaškega društva Burja Vipava je bil na velikonočni ponedeljek izpeljan 23. Gradiški gorski tek, ki je štel za točkovanje Primorskih gorskih tekov, tako v članski kot otroški konkurenci. Teklo je 61 odraslih in 14 otrok, pohodnikov je bilo 12.

V 23-ih letih, odkar TD Burja pripravlja ta gorski tek (zadnja leta s ciljem na Škavnici), tekačev nikoli ni spremljala  tako slaba vremenska napoved (in saharski pesek) kot prav tokrat.

Zmagovalec tekme je bil nerjaveči Simon Alič (ŠD Nanos, 25:44), drugi Lucijan Zalokar (AD Kladivar, 26:43), tretji Uroš Rozman (AD Olimpik, 27:41). Simon Alič sicer ni bil blizu svojemu rekordu (23:54), je pa bila to njegova 14. zmaga.

Med ženskami je bila prva Anja Mikuž z Gore (ŠD Nanos, ŠD Mahle, 28:53), skupno na cilju peta, dobre tri minute za  Aličem. Druga je bila Urša Trobec (KGT Papež, 37:51), že lastnica svetovnih medalj, tretja pa Jana Piculin (Solkan, 38:02).

Pri starejših dečkih je bil najhitrejši triatlonec Maxim Batagelj (Gradišče pri Vipavi), med st. deklicami Marisa Leban (Godovič). V najmlajši kategoriji sta bila prva Nace Rehar in Neli Kompara (oba ŠD Nanos). 

Nasploh so večino medalj pobrali tekači ŠD Nanos Podnanos pod mentorstvom Lucije Krkoč.

Tomislav Šumanovac


Oglejte si tudi