Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 21.11.2018

oblačno
Danes bo pretežno oblačno. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 1 do 5, na Goriškem in ob morju do okoli 12 °C.
2°C | 5°C
četrtek, 20.11.2018
2°C | 1°C
petek, 22.11.2018
5°C | 6°C
sobota, 23.11.2018
4°C | 8°C
nedelja, 24.11.2018
3°C | 11°C
Opozorila
Sreda, 21.11.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
5°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske Gasilci in zaščita

40 let pobratenja med PGD Veržej in PGD ......


GASILCI IN ZAŠČITA

| |
12.07.2016      9:07
A A

40 let pobratenja med PGD Veržej in PGD Vodice40 let pobratenja
40 let pobratenja
Deli:
Leta 1976 sta PGD Veržej in PGD Vodice med seboj podpisali listino o pobratenju. Takrat je bila to ena prvih takšne vrste listin nasploh. Društvi sta v vseh teh letih medsebojno dobro sodelovali in se obiskovali ob raznih dogodkih. 
 V soboto, 2. julija, smo v čast 40-letnice pobratenja na nogometnem igrišču v Veržeju pripravili meddruštveni piknik, ki se ga je udeležilo veliko število gasilcev iz obeh PGD, prav tako pa so iz Vodic prišli godbeniki njihove godbe na pihala, ki so nas zabavali s svojimi ubranimi melodijami. K pozdravnem nagovoru sta najprej pristopila oba predsednika, sledila sta pozdrava obeh poveljnikov pobratenih društev, vse prisotne pa je pozdravil tudi župan občine Veržej, Slavko Petovar. Društvi sta si v spomin in v zahvalo za dosedanje delo in za dobro sodelovanje še naprej, izmenjali spominski darili. Nato je sledilo druženje med člani ob dobri hrani z žara in hladni kapljici, za krajšanje časa pa smo veržejski gasilci pripravili tudi razne družabne igre, ob katerih je bilo veliko smeha in dobre volje.
Na koncu druženja smo bili vsi skupaj enakega mnenja, da smo doživeli nepozaben popoldan, ki bo še vsem prisotnim ostal dolgo v spominu, z željo da društvi še naprej tako dobro sodelujeta, za kar pa se verjetno ni treba bati, saj je bilo prisotnih tudi veliko mladih gasilcev. 
Vsem prisotnim se zahvaljujemo za res nepozaben dan,  ki ga bomo z veseljem še ponovili, če ne prej, zagotovo čez 10 let na abrahamovem srečanju.

Mihael Kolbl,
predsednik PGD Veržej


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Veržej!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!