Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 18.06.2018

pretežno jasno
Ponoči se bo razjasnilo in zjutraj bo precej jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 9 do 16, ob morju okoli 20 °C.
13°C | 28°C
torek, 17.06.2018
13°C | 27°C
sreda, 19.06.2018
12°C | 28°C
četrtek, 20.06.2018
15°C | 29°C
petek, 21.06.2018
15°C | 30°C
Opozorila
Nedelja, 17.6.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
28°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Dekanijsko srečanje družin


LOKALNE SKUPNOSTI, VERSKE

| |
25.05.2017      19:21
A A

Dekanijsko srečanje družin


21. maja je v Tržiču potekalo dekanijsko srečanje družin.


(foto: Borut Hudobivnik)
(foto: Borut Hudobivnik)
Deli:

Osrednji dogodek srečanja je bila sv. maša v župnijski cerkvi Marijinega oznanjenja, pri kateri so peli združeni mladi pevci tržiške dekanije. V župnijah deluje kar 5 otroških pevskih zborov, in sicer v Kovorju (zborovodkinja Andreja Pogačnik), v Tržiču (zborovodkinja Nežka Bedenčič), v Bistrici (zborovodkinja Dragana Jevtič), na Trsteniku (zborovodkinja Barbara Lombar) in v Križah (zborovodji Darija in Janez Zupan), kjer skupno prepeva okoli 100 otrok.
Pri slovesnem bogoslužju je sodelovalo več kot 60 pevcev iz vseh zborov, vodil pa ga je župnik iz Loma, Silvo Novak, ob somaševanju ostalih duhovnikov. Precej polna cerkev je navdušeno poslušala mlada grla, ki so izredno ubrano in z veliko srčnostjo, pod taktirko dirigentke Andreje Pogačnik, ob spremljavi inštrumentalistov, prepevala Bogu v čast in seveda tudi vsem prisotnim v neizmerno veselje.
Po čudoviti maši so otroci ustvarjali po različnih delavnicah (nekateri tudi z barvanjem srčkov v okviru akcije Tržič – mesto dobrih misli in dobrih želja), starejši pa so v cerkvi nadaljevali program s pričevanji dveh zakonskih parov, ki sta zbranim podelila nekaj utrinkov iz svojega življenja. Bogata doživetja so se vseh dotaknila in lahko smo začutili, kako je medsebojna ljubezen po Kristusovem zgledu, lahko odgovor tudi na najtežje preizkušnje v življenju.
Vsemu je na koncu sledil še prijeten zaključek ob sproščenem klepetu, igri in sladkemu prigrizku.
Hvala vsem, ki ste sooblikovali ta čudovit dogodek!
(zapisal Janez Zupan)
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI DEKANIJA TRŽIČ? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


DEKANIJA TRŽIČ
DEKANIJA TRŽIČ
Trstenik 23
Tel:
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
22.06.2018 | Družabni dogodki
Glasbeni večeri v Tržiškem muzeju

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo