Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 27.04.2018

pretežno oblačno
Ponoči in zjutraj se bo na severu in v hribovitih krajih na zahodu države pooblačilo. Drugje bo zjutraj še deloma jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 8 do 15 °C
11°C | 21°C
sobota, 28.04.2018
11°C | 21°C
nedelja, 29.04.2018
6°C | 26°C
ponedeljek, 30.04.2018
9°C | 25°C
torek, 01.05.2018
10°C | 21°C
Opozorila
Sreda, 25.4.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
11°C
21°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Vlada sprejela predlog Zakona o spodbujanju ......


TURIZEM

| |
04.12.2017      10:05
A A

Vlada sprejela predlog Zakona o spodbujanju razvoja turizma


Vlada Republike Slovenije je 16. 11. 2017 sprejela Predlog zakona o spodbujanju razvoja turizma (ZSRT–1), ki celovito ureja področje spodbujanja razvoja turizma. Zakon določa način načrtovanja in aktivnosti za izvajanje strategije razvoja turizma na državni ravni in za to potrebna sredstva. Med drugim uvaja nov vir sredstev za Slovensko turistično organizacijo, ki ostaja nosilka trženja in promocije celovite turistične ponudbe Slovenije.


Deli:

Ena od pomembnejših sprememb, ki jih zakon prinaša, je višina turistične takse, ki jo bo tudi v prihodnje določala Občina. Gostje pa bodo poleg turistične takse po novem plačevali tudi promocijsko takso. Ta bo zaračunana v višini 25 % turistične takse in bo neposredni prihodek Slovenske turistične organizacije, s katero bo zagotovljeno financiranje trženja in promocije celovite turistične ponudbe Slovenije. Promocijsko takso bodo nastanitveni obrati skupaj s turistično takso nakazovali občini, ta pa bo promocijsko takso nato prenakazala STO.

Spremembe se obetajo tudi pri oprostitvah plačila turistične takse. Plačila turistične takse tako niso več oproščeni člani Planinske zveze Slovenije, ki prenočujejo v planinskih postojankah, prav tako se ukinja 50 % oprostitev za osebe, ki prenočujejo v kampih in mladinskih domovih. 

Na pobudo zainteresirane javnosti bo zakon ohranil regulacijo poklica turistični vodnik, natančneje  pa bo uredil tudi področje izjem pri splošnih pogojih za opravljanje dejavnosti organiziranja turističnih paketov (za izlete in primere občasnega organiziranja turističnih paketov za društva, šole ipd.).

Predlog zakona se sedaj seli v Državni zbor RS v odločanje in sprejem poslankam in poslancev.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Tržič? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
April 26 27 28 29 30 1 2 3 4 5
30.04.2018 | Kultura
Počitniška delavnica za otroke
05.04.2018 | Umetnost
Slikarska razstava Vinka Hlebša

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo