Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.07.2018

oblačno
Zvečer in v prvem delu noči se bodo še pojavljale krajevne plohe in nevihte, nekatere bodo lahko močnejše. V drugi polovici noči se bo vreme prehodno umirilo. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 18, ob morju okoli 20 °C.
16°C | 26°C
torek, 23.07.2018
17°C | 28°C
sreda, 24.07.2018
14°C | 29°C
četrtek, 25.07.2018
15°C | 28°C
petek, 26.07.2018
15°C | 28°C
Opozorila
Sobota, 21.7.2018 ob 18h
Do sredine noči na nedeljo bodo možna krajevna neurja.
16°C
26°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Vlada sprejela predlog Zakona o spodbujanju ......


TURIZEM

| |
04.12.2017      10:05
A A

Vlada sprejela predlog Zakona o spodbujanju razvoja turizma


Vlada Republike Slovenije je 16. 11. 2017 sprejela Predlog zakona o spodbujanju razvoja turizma (ZSRT–1), ki celovito ureja področje spodbujanja razvoja turizma. Zakon določa način načrtovanja in aktivnosti za izvajanje strategije razvoja turizma na državni ravni in za to potrebna sredstva. Med drugim uvaja nov vir sredstev za Slovensko turistično organizacijo, ki ostaja nosilka trženja in promocije celovite turistične ponudbe Slovenije.


Deli:

Ena od pomembnejših sprememb, ki jih zakon prinaša, je višina turistične takse, ki jo bo tudi v prihodnje določala Občina. Gostje pa bodo poleg turistične takse po novem plačevali tudi promocijsko takso. Ta bo zaračunana v višini 25 % turistične takse in bo neposredni prihodek Slovenske turistične organizacije, s katero bo zagotovljeno financiranje trženja in promocije celovite turistične ponudbe Slovenije. Promocijsko takso bodo nastanitveni obrati skupaj s turistično takso nakazovali občini, ta pa bo promocijsko takso nato prenakazala STO.

Spremembe se obetajo tudi pri oprostitvah plačila turistične takse. Plačila turistične takse tako niso več oproščeni člani Planinske zveze Slovenije, ki prenočujejo v planinskih postojankah, prav tako se ukinja 50 % oprostitev za osebe, ki prenočujejo v kampih in mladinskih domovih. 

Na pobudo zainteresirane javnosti bo zakon ohranil regulacijo poklica turistični vodnik, natančneje  pa bo uredil tudi področje izjem pri splošnih pogojih za opravljanje dejavnosti organiziranja turističnih paketov (za izlete in primere občasnega organiziranja turističnih paketov za društva, šole ipd.).

Predlog zakona se sedaj seli v Državni zbor RS v odločanje in sprejem poslankam in poslancev.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Tržič? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Občina Tržič
Občina Tržič
TRG SVOBODE 18
Tel:(04) 597 15 10
Koledar dogodkov Preglej vse
Julij 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo