Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 25.09.2018

pretežno jasno
Ponoči bo pretežno jasno. Na Primorskem bo pihala šibka do zmerna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 6, ob morju okoli 11°C.
2°C | 14°C
sreda, 26.09.2018
-2°C | 17°C
četrtek, 27.09.2018
0°C | 20°C
petek, 28.09.2018
6°C | 23°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.9.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
14°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

S prireditvami kličemo pomlad


TURIZEM, DOGODKI, DRUŠTVA, ZAVODI

| |
01.02.2018      9:52
A A

S prireditvami kličemo pomlad


Pomlad bodo na pustno nedeljo v Tržič prinesli kurenti s Ptuja, v veliko pomoč pa jim bodo maškare od blizu in daleč, ki se bodo sprehodile v pustni povorki. Marca pa obujamo staro tržiško šego "Vuč v vodo".


Deli:
Pustna povorka bo v nedeljo, 11. februarja 2018, ob 14. uri krenila izpred Hipermarketa Mercator proti staremu mestnemu jedru. Tam se bodo skupinske in posamične maske predstavile obiskovalcem in komisiji, ki bo najboljše tudi nagradila z lepimi nagradami. Za zabavo bo skrbel DJ Johny. Po razglasitvi najlepših mask, pa bodo prizorišče zavzeli Lomski fantje in predstavili običaj "Lomski ploh ali Vomnsk poh". Vomnsk poh se vleče vedno takrat, kadar od božiča do pusta v vasi ni nobene ohceti. Ploh je velika smreka, ki jo fantje poiščejo in posekajo ter slovesno vlečejo skozi vas v posmeh vsem dekletom, ki se niso hotela poročiti. 

11. marec pa je dan, ko obujamo staro tržiško šego “Vuč u vodo”, ki nedvomno spada med najlepše in najtežje pričakovane dogodke v koledarskem letu. Na predvečer godu sv. Gregorja bomo po vodi spustili ‘gregorčke’ – hiške in druge predmete z dodanimi gorečimi svečami, s tem zaznamovali prihod pomladi in se spomnili tradicije obrtnikov, ki so na ta dan nehali delati ob luči. 

Podrobnosti o posameznih dogodkih si lahko ogledate na http://www.trzic.si/koledar-dogodkov.0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Tržič? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo