Logo MojaObčina.si

Tržič

DANES
3°C
-2°C
JUTRI
3°C
-7°C
Deli
4293

ŽAN KOŠIR IMA BRONASTO KOLAJNO NA ZOI

Tržiški deskar na snegu Žan Košir je osvojil bronasto medaljo v paralelnem veleslalomu na ZOI v Pjončangu. Čestitamo.
Boljša od Žana Koširja sta bila le Švicar Nevin Galmarini in Korejec Lee Sang-Ho. Za Žana Koširja je to že tretja olimjska kolajna, ki se je pridružila bronasti in srebrni kolajni iz ZOI v Sočiju. 

“Cilji zaenkrat še niso tako visoki, sem pa v zadnjem obdobju uspel dvigniti kvaliteto mojega deskanja. Če se bo izteklo po planu, ki sem si ga zadal na začetku leta, morda lahko ciljam na vidnejša mesta na olimpijadi v Pjongčangu. Osnovni namen pa bo sodelovati,” je pred odhodom na OI v Pjongčang povedal Žan, ki se mu v zadnjem času dogaja, da še sam sebi ne zaupa tako močno in je bila vsaka tekma doslej v tej sezoni zanj malenkosten šok. “Če bi bil zlat na olimpijadi, bi bil zame velik šok. Tudi ko sem na zadnji tekmi v kvalifikacijah vodil, sem dobival solzne oči, saj nisem mislil, da je to še sploh mogoče,” pravi deskar Žan Košir, ki je vesel podpore navijačev, saj, kot pravi “če okolica stoji za mano in navija zame, potem sem tudi jaz močnejši.” 

 

Občanke in občani Tržiča Žanu iskreno čestitamo za nov izjemen uspeh in smo ponosni nanj.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!