Z nestrukturiranim oziroma naravnim materialom so otroci celo šolsko leto razvijali svojo ustvarjalno in domišljijsko igro, preko katere so gradili raznovrstne hiške, gradove, bazene in mostove za živali – polže, šuštarje, mravlje, metulje.
V vročih dneh smo poleg iger z vodo na igrišču tako v napihljivem kot stoječem bazenu obiskali tudi potok Lomščico, v katerem smo z namakanjem nog ohladili svoje telo. Prav tako smo z nestrukturiranim materialom raziskovali vodo in njeno delovanje, ali nestrukturiran material plava ali potone, ter postavitev ovir za vodo – kamenje, veje in listje.
Igra in učenje v naravnem okolju otrokom omogoča številne ključne izkušnje, in sicer ustvarjalno reprezentacijo,jezik in opismenjevanje, iniciativnost in socialne odnose, gibanje, klasifikacijo, prostor, čas. Igra na prostem otroku omogoča, da se izraža na načine, ki po navadi niso možni pri igri v notranjem prostoru. Naravno okolje s svojo raznolikostjo in nepredvidljivostjo nudi tudi številne priložnosti za kakovostne interakcije med otrokom in vzgojiteljem.
V mesecu juliju se je oddelek za del poletnih počitnic zaprl, vrata pa nam je odprla enota Deteljica. Priložnost za iskanje in raziskovanje tamkajšnjih »skritih« kotičkov.
Zapisala: Tjaša Kovič, vzgojiteljica v dislociranem oddelku Vrtca Tržič, enote Palček v Lomu




