Logo MojaObčina.si

Tržič

DANES
21°C
-3°C
JUTRI
22°C
1°C
Deli

DOBRODELNI PROJEKT IZGRADNJE DVIGALA V ŽIGANJI VASI


S plačilom zadnjih obveznosti je zaključen projekt izgradnje dvigala za g. Bogdana Skumavca v Žiganji vasi. Projekt je bil izpeljan v odličnem sodelovanju Župnijske Karitas Križe, Rotary kluba Tržič Naklo in Krajevne skupnosti Sebenje. Potrebovali smo skoraj dva meseca priprav, zbiranja ponudb, iskanja donatorjev in sredstev za izgradnjo dvigala ter nato še en mesec gradbenih, inštalaterskih in ostalih del na terenu. Gospodu Bogdanu je bilo dvigalo predano v uporabo 23.junija 2017. Ob blagoslovu in začetku uporabe smo bili zelo veseli vsi: domači, ki so dvigalo prejeli v uporabo, vsi, ki smo gradnjo načrtovali, vodili in izvajali, sponzorji, donatorji in številni krajani. Dogodek predaje sta medijsko podprla RTV Slovenija ter Gorenjski glas.

Celotna investicija izgradnje dvigala je znašala nekaj več, kot smo predvidevali. Glavni razlog dražje izvedbe je kvalitetnejša izgradnja zunanjega ogrodja (stolpa) ter strehe nad njim.

Ob zaključku projekta se organizatorji najlepše zahvaljujemo vsem sponzorjem in donatorjem. S svojim darovanim delom in denarnim prispevkom so izgradnjo dvigala izvedli in omogočili:

Debeljak Timotej s.p., Debeljak Tomaž s.p., Društvo invalidov Tržič, Društvo TIHI PRIJATELJ, Elektronabava d.o.o., farani Križev prek nabirke Moj petkov postni dar in nabirke za uboge na veliki četrtek, Ferlic Mojca, darovi družin in posameznikov, nakazani na TRR Župnijske Karitas Križe, Gradišar Vida, Gresmo d.o.o., Janez Škerjanec s.p., Jazbec d.o.o., Jesenko Janez s.p., Klub jadralnih padalcev LUFTAR Sebenje, Košir Primož, Komac Marta, Kozjek Milenka, Krajevna skupnost Sebenje, Leban Mojca, Leskovšek Ivanka, Le-Tehnika d.o.o., Mali Marjan, Markič Andreja s.p., Merkur d.d., Mertelj Aleksander s.p., Nada Skumavc, Občina Tržič, Oblak Mojca, Pangeršič Alojzija, Perčič Tomaž, Pintarič Marta, Poljanc Janez s.p., Prostovoljno gasilsko društvo Križe, sodelavci Bogdana Skumavca, zaposleni v Le-Tehniki, Rotary klub Tržič Naklo, Spin d.o.o., Zabret Alojz, Zaplotnik Marko.

Naj se vam dobro mnogokrat z dobrim vrača. Hvala.

Ivo Kožuh, župnik

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi