Logo MojaObčina.si

Tržič

JUTRI
23°C
2°C
PON.
21°C
2°C
Deli
3604

Občina Tržič praznuje občinski praznik

V spomin na leto 1492, ko je Tržič dobil posebne trške pravice in svoboščine ter bil iz vasi povzdignjen v trg, Občina Tržič 12. decembra praznuje občinski praznik. Na akademiji bodo posamezniki in ustanove, zaslužni za napredek in prepoznavnost občine, prejeli priznanja Občine Tržič, francoska veleposlanica Marion Paradas pa bo županu Občine Tržič mag. Borutu Sajovicu podelila visoko francosko odlikovanje – imenovanje v viteza nacionalnega reda za zasluge. Zbrane bo nagovoril predsednik Državnega zbora RS dr. Milan Brglez.

Slavnostna akademija bo v soboto, 10. decembra 2016, ob 19. uri v Kulturnem centru Tržič. Kulturni program bo posvečen 90. Obletnici pridobitve mestnih pravic, ki jih je Tržiču leta 1926 podelil suveren Kraljevine Srbov, Hrvatov in Slovencev kralj Aleksander I.

 

“Praznik je vedno tudi priložnost, da se ozremo za nazaj. Leto, ki ga zaključujemo, je bilo izredno uspešno. Taki načrti in cilji so tudi za naprej. Proračun je v zaključku priprave, tako da se tudi v bodoče na področju investicij in razvoja obetajo številni  projekti, ki bodo olajšali življenje in izboljšali kvaliteto življenja v naši občini. Praznik je potrebno izkoristiti tudi za to, da tistim, ki so za napredek občine zaslužni najsibo po uradni dolžnosti ali prostovoljno, iskreno zahvali za opravljeno delo. To bomo storili na akademiji, kjer bodo podeljene plakete, diplome in priznanja župana najzaslužnejšim,” pravi župan Občine Tržič mag. Borut Sajovic.

 

Ob občinskem prazniku vsako leto župan Občine Tržič mag. Borut Sajovic najzaslužnejšim podeli občinska priznanja. Letos so priznanja že prejeli Kulturno društvo Folklorna skupina Karavanke za 50 let uspešnega delovanja in ohranjanja kulturne dediščine ter strokovnega dela na področju noš in ljudskega plesa, Josiane Antenat, Raymond Kuhn in Denis Masson za dolgoletno sodelovanje in izjemen prispevek pri ohranjanju prijateljskih odnosov med prebivalci in društvi pobratenih mest Tržič in Sainte-Marie-aux-Mines, Avto moto društvo Tržič za dolgoletno delovanje društva, njegov prispevek pri pozitivnem oblikovanju prometne kulture in vloge pri izobraževanju članstva in voznikov v Občini Tržič  ter izvajanju tradicionalnih hitrostnih avtomobilskih in motociklističnih dirk v Tržiču, Krajevna organizacija Rdečega križa Podljubelj za 70 let delovanja in Moški pevski zbor Društva upokojencev Tržič za zavzeto delo zborovodij, pevcev v tem dolgoletnem obdobju delovanja društva ter njihovi pomembni vlogi na področju kulturnega življenja v občini in širše.

 

V letošnjem letu sta bila podeljena tudi dva naziva ”ambasador občine Tržič”, ki sta ga za dolgoletno sodelovanje in izjemen prispevek pri ohranjanju prijateljskih odnosov med prebivalci in društvi pobratenih mest Tržič in Sainte-Marie-aux-Mines, ter za osebni angažma pri krepitvi prepoznavnosti Tržiča in Republike Slovenije v Republiki Franciji prejela Jože Kofutar in Claude Abel.

 

 Na sobotni akademiji pa bodo priznanja župana Občine Tržič prejeli:

 

-       Območna obrtno-podjetniška zbornici Tržič za 40 let uspešnega delovanja ter spodbujanja razvoja obrti in podjetništva,

-       Kulturno umetniško društvo Leyli o za uspešno delo in vrhunsko organizacijo in izvedbo plesnega spektakla Grof Drakula,

-       Ana Peharc in Tomaž Meglič za dolgoletno uspešno delo na področju kulture in ponovno postavitev operete Planinska roža na tržiški oder,

-       Klub borilnih veščin Tržič za izjemne dosežke na Svetovnem prvenstvu v kickboxingu,

-       Ljubica Nadišar za več kot 1.100 ur prostovoljnega in humanitarnega dela v okviru Rdečega križa Slovenije – Območnega združenja Tržič.

 

 

Diplomo Občine Tržič za leto 2016 prejmejo:

 

-       Janez Čadež za dolgoletno delo pri Ribiški družini Tržič,

-       Anka in Miro Hrast za dolgoletno ljubiteljsko delo v AMD Tržič in izjemen prispevek pri ohranjanju tradicije moto športa v občini Tržič,

-       Knjižnica dr. Toneta Pretnarja za dolgoletno organizacijsko delo na področju bibliotekarstva.

 

Župan mag. Borut Sajovic bo izročil tudi dve plaketi Občine Tržič, ki ju prejmeta:

 

-       Kulturno društvo Folklorna skupina Karavanke za dolgoletno ljubiteljsko delo in izjemen prispevek na področju promocije občine Tržič prejme Kulturno društvo Folklorna skupina Karavanke. FS Karavanke se je rodila v drugi polovici šestdesetih let prejšnjega stoletja, ob pobratenju našega mesta s francoskim Sainte-Marie-aux-Mines in od tedaj poustvarjajo glasbeno in plesno izročilo. V sezoni 2003/2004 so za poustvarjanje in ohranjanje slovenske pesemske dediščine ustanovili še pevsko skupino, 

 

-       Valentin Klemenčič za opravljene prostovoljne ure v OZČT in OZVVS, s čimer je pripomogel k uspešnemu delu obeh organizacij in ugledu osamosvojitvene vojne za Slovenijo. Bil je aktivni udeleženec osamosvojitvene vojne za Slovenijo 1991, aktiven član Občinskega združenja slovenskih častnikov je od njegove ustanovitve.

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi