Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 26.06.2017

pretežno jasno
Zvečer bodo še krajevne nevihte, ponoči se bo vreme povsod umirilo in do jutra se bo zjasnilo. Po nekaterih nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 17, ob morju 19 stopinj C.
16°C | 29°C
torek, 27.06.2017
15°C | 31°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 30°C
četrtek, 29.06.2017
17°C | 24°C
petek, 30.06.2017
16°C | 23°C
Opozorila
Nedelja, 25.6.2017 ob 18h
Zvečer bodo predvsem v jugovzhodni Sloveniji še možne krajevno močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra.
16°C
29°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

NA POGORIŠČU PEKA MORA NASTATI NOVA, USPEŠNA ......


DOGODKI

| |
05.02.2016      12:30
A A

NA POGORIŠČU PEKA MORA NASTATI NOVA, USPEŠNA ZGODBA


Na delovnem srečanju s predstavniki delavk in delavcev Peka v stečaju, predstavniki lokalnih oblasti, institucij države in humanitarnih organizacij, se je včeraj (4. 2. 2016) v prostorih Občine Tržič mudila varuhinja človekovih pravic RS Vlasta Nussdorfer s sodelavkama. Ker je varuh most med državljani in državo, ki priporoča rešitve, je želela neposredno iz ust prizadetih slišati zgodbe, ki terjajo odgovornost in možnosti pomoči pristojnih institucij, da se le ta delavcem, ki so ostali brez kruha, čimprej zagotovi.


Župan Občine Tržič mag. Borut Sajovic z varuhinjo človekovih pravic RS Vlasto Nussdorfer
Župan Občine Tržič mag. Borut Sajovic z varuhinjo človekovih pravic RS Vlasto Nussdorfer
Deli:

Varuhinja človekovih pravic Vlasta Nussdorfer je pohvalila delo tržiškega župana in občinske uprave za hiter odziv in aktiven pristop k problemu, prav tako Center za socialno delo, ki je prvi priskočil na pomoč delavcev, ki so brez plač ostali v zelo težkem položaju in Zavod za zaposlovanje, do katerega je sicer večkrat kritična. »Na eni strani smo danes slišali delavce, ki so povedali, kako žalostno se je zaključila zgodba Peka s stečajem, še zlasti zato, ker se sprašujemo, zakaj se Peka ni dalo rešiti. Po drugi strani pa smo slišali predstavnike pristojnih služb, kako bodo pomagale ta hip. Najbolj pa me veseli optimizem župana, ki pravi, da tam, kjer je neko pogorišče, lahko vedno nastane nekaj novega in da obstaja upanje,« je povedala varuhinja Vlasta Nussdorfer. Prepričana je, da bomo tudi v prihodnje v Sloveniji še poznali pekove čevlje, saj Peko vidi kot skupek ljudi, ki še vedno diha in živi skupaj in da bo še zgodba o uspehu. »Takrat pa bi moralo biti nekoga ali pa kar mnoge sram, da niso delovali v dobro podjetja,« pravi Nussdorferjeva, ki je izjavo na novinarski konferenci zaključila s povabilom: »Slovenci, pojdimo po čevlje v Peko.«

 

Na srečanju, na katerem je bil tudi direktor Javnega jamstvenega, preživninskega in invalidskega sklada mag. Robert Marolt,  so bile izpostavljene nekatere težke življenjske situacije. Poleg tega, da so že tri mesece brez plač, imajo delavci, ki so ostali na cesti, veliko delovne dobe, a nikakor dovolj, da bi lahko kmalu upali na pokojnino. Ta trenutek lahko računajo ali na izredno pomoč Centra za socialno delo ali jamstvenega sklada, ki tudi lahko izplača terjatve, ki pripadajo delavcem za zadnje tri mesece neizplačanih plač. Hvaležni so tudi za 250 evrov denarne pomoči, ki jih je delavcem, občanom Tržiča, izplačala občina. Delavci iz drugih občin so pri svojih županih, kot so povedali, naleteli na gluha ušesa in aroganco, razen v Kranju in Šenčurju.

 

Župan Občine Tržič mag. Borut Sajovic se dnevno pogovarja o možnostih in rešitvah za Peko. Problematiko je izpostavil tudi na torkovem srečanju slovenskih županov s predsednikom RS Borutom Pahorjem na Brdu pri Kranju. »Če je samo deset odstotkov tega, kar se je dogajalo s Pekom v zadnjih 10 letih, res in če tega ne razčistimo in pospravimo, potem se bomo jutri spet spodtaknili. Če so  ljudje, ki so sprejeli napačne odločitve v primeru Peka, danes še vedno na ključnih mestih v nekaterih drugih podjetjih, potem se bo ta tragedija  ponovila drugod,« pravi župan mag. Sajovic, ki je prepričan, ima vsaj PGP vse možnosti, da dela in posluje pozitivno naprej ter ohrani 114 delovnih mest, od tega 32 invalidov.

 
»Proizvodnjo v Peku je možno obnoviti. V Tržiču še vedno delamo kvaliteten in trajen čevelj. Imeli smo že nekaj podjetij v stečajnih postopkih, ki so danes, z gospodarnim vodenjem,  zgodbe o uspehu. Če je volja, če bodo pravi ljudje, se da,« zaključuje župan Občine Tržič mag. Borut Sajovic. Upa, da bo stečajna upraviteljica, ki ima platno in škarje v roki, preudarna, hitra, odločna in gospodarna. In da bo v Tržiču zaživela tudi sindikalna pisarna, v kateri bodo delavcem na voljo vse potrebne informacije in pomoč, ki jih v tem trenutku potrebujejo.

 

»Sindikat je delavcem ves čas na voljo,« je povedala Sandra Lang, predsednica Sindikata v Peku in poudarila, da gre za ljudi, ki so navajeni delati in ne prositi za pomoč.

 

»Povabim vas v Pekove trgovine, pridite po dobre čevlje, prijazno vas bomo postregli. In pomagajmo tej firmi, če se ji še kaj pomagati da,« pa je še vedno polna zagona Suzana Meglič, poslovodkinja Pekove prodajalne v Tržiču, ki je v zadnjih tednih izjemno dobro obiskana.

 
Priloge:
Neznan tip datoteke
izjavazupanaobcinetrzicmag.borutasajovicazdelovnegasestankazvaruhinjo.mp3
55977_izjavazupanaobcinetrzicmag.borutasajovicazdelovnegasestankazvaruhinjo.mp3 (989,98 KB)
Neznan tip datoteke
izjavavaruhinjeclovekovihpravicvlastenussdorfer.mp3
55977_izjavavaruhinjeclovekovihpravicvlastenussdorfer.mp3 (1,21 MB)
Neznan tip datoteke
izjavaposlovodkinjepekoveprodajalnesuzanemeglic.mp3
55977_izjavaposlovodkinjepekoveprodajalnesuzanemeglic.mp3 (217,87 KB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Tržič? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Občina Tržič
Občina Tržič
TRG SVOBODE 18
Tel:(04) 597 15 10
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 26 27 28 29 30 1 2 3 4 5
03.07. - 08.07.2017 | Tečaji in delavnice
6 DNEVNI POLETNI JOGIJSKI IZZIV v naravi pod Dobrčo
03.07. - 31.07.2017 | Tečaji in delavnice
POLETNA JOGA V NARAVI
26.06.2017 | Šport
PILATES na travi vsak ponedeljek do konca avgusta. v Podljubelju.
03.07. - 08.07.2017 | Tečaji in delavnice
6 DNEVNI POLETNI JOGIJSKI IZZIV v naravi pod Dobrčo
03.07. - 31.07.2017 | Tečaji in delavnice
POLETNA JOGA V NARAVI

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo